1. 1.
  çocukluğumuzda ataköy galeriada bulunan bir oyun ve eğlence mekanının ismi. değişik renklerde birbirinin ardına yapışık kuponlar alınır ve oyun aletlerinde bir o yana bir bu yana koşturulur. kazanılan kuponlarla da hediye kısmından hediye alınırdı. ***
  4 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: family fun)
  1 ... devedikeni
 3. 3.
  şimdi migrosa dönüşen bir zamanların küçük disneylandı.çocukken ne güzel gelirdi,şimdi olsa belki yüzüne bakılmaz ama.zamanında hele ilk açıldığında pahalıydı bileti.o bahsedilen yapışık kuponları çoktan unutmuştum,hatırlattığı için devedikenine teşekkürü bir borç bilirim. (bkz: 80 li yıllar)
  3 ... veritaserum
 4. 4.
  migros belli bir miktar alışveriş yapınca bedava jetonalmanız için kupon verirdi o zamanlar. o kuponlarla çok jeton alındı ve oynandı. ama gel gör ki migros bir zaman sonra fame city nin yerini aldı. bu ne iki yüzlülük. *
  1 ... hec
 5. 5.
  cocukkene babamın tepesine cıkıp nolur baba gidelim gidelim diye tutturdugum ve hep saklamak istediğim fakat her defasındada kaybettğim jetonların gecerli oldugu eğlence mekanı..
  ... ingılışık
 6. 6.
  insana "hey gidi günler hey" dedirten mekan. anadolu yakasındaki kopyası fenerbahçe'de açılan Pyramid'dir. Fame City jetonları koleksiyoncularda bulunur. Oynanılan oyunlar, atari başında beklerken diğerleriyle yapılan oyun muhabbetleri, doğum gününü kutlamak için gelenleriyle, mazide kalmış eski eğlence salonu.
  ... maksat muhabbet
 7. 7.
  gidileceği gün içi bin bir sevinçle, heyecanla dolduran, çıkartmalarını oraya buraya yapıştırdığım için annem tarafından sık sık azarlanmama sebep olan, artık olmayan oyun dünyası.
  ... sally
 8. 8.
  çıkartmalarındaki madrabaz kunduzdan,içeriye giren çocukların anlamsız biçimde at misali birden koşturmaya başlamalarına kadar sürüp giden eğlence kültürü.kuponlarıyla bir kere bile hediye kazanabildiğimi hatırlamam, hatta nasıl kazanılabilir ki'yi çocuk dünyamda etraflıca düşünmem de cabasıdır.kadrolu doğum günü maskot ve palyaçolarına daima kışlık tarzı kalın peluş kıyafetler giydirerek pişik ettiklerini duymuştum.onun yalancısıyım. (bkz: uğur dündar)
  1 ... riggo
 9. 9.
  galleriada vardı şimdi var mı bilmem.
  ... doctrine
 10. 10.
  gitmek için zamanında çok ağladığım mekan
  1 ... shakesbeer