bugün

çocukluğumuzda ataköy galeriada bulunan bir oyun ve eğlence mekanının ismi. değişik renklerde birbirinin ardına yapışık kuponlar alınır ve oyun aletlerinde bir o yana bir bu yana koşturulur. kazanılan kuponlarla da hediye kısmından hediye alınırdı. ***
(bkz: family fun)
şimdi migrosa dönüşen bir zamanların küçük disneylandı.çocukken ne güzel gelirdi,şimdi olsa belki yüzüne bakılmaz ama.zamanında hele ilk açıldığında pahalıydı bileti.o bahsedilen yapışık kuponları çoktan unutmuştum,hatırlattığı için devedikenine teşekkürü bir borç bilirim. (bkz: 80 li yıllar)
migros belli bir miktar alışveriş yapınca bedava jetonalmanız için kupon verirdi o zamanlar. o kuponlarla çok jeton alındı ve oynandı. ama gel gör ki migros bir zaman sonra fame city nin yerini aldı. bu ne iki yüzlülük. *
cocukkene babamın tepesine cıkıp nolur baba gidelim gidelim diye tutturdugum ve hep saklamak istediğim fakat her defasındada kaybettğim jetonların gecerli oldugu eğlence mekanı..
insana "hey gidi günler hey" dedirten mekan. anadolu yakasındaki kopyası fenerbahçe'de açılan Pyramid'dir. Fame City jetonları koleksiyoncularda bulunur. Oynanılan oyunlar, atari başında beklerken diğerleriyle yapılan oyun muhabbetleri, doğum gününü kutlamak için gelenleriyle, mazide kalmış eski eğlence salonu.
gidileceği gün içi bin bir sevinçle, heyecanla dolduran, çıkartmalarını oraya buraya yapıştırdığım için annem tarafından sık sık azarlanmama sebep olan, artık olmayan oyun dünyası.
çıkartmalarındaki madrabaz kunduzdan,içeriye giren çocukların anlamsız biçimde at misali birden koşturmaya başlamalarına kadar sürüp giden eğlence kültürü.kuponlarıyla bir kere bile hediye kazanabildiğimi hatırlamam, hatta nasıl kazanılabilir ki'yi çocuk dünyamda etraflıca düşünmem de cabasıdır.kadrolu doğum günü maskot ve palyaçolarına daima kışlık tarzı kalın peluş kıyafetler giydirerek pişik ettiklerini duymuştum.onun yalancısıyım. (bkz: uğur dündar)
galleriada vardı şimdi var mı bilmem.
gitmek için zamanında çok ağladığım mekan
küçükken genellikle babamla gittiğim ataköy gallerianın içindeki eğlence merkezi.oyun kazanıldığında alttan fişlerin şakır şakır gelmesi en unutulmazıydı sanırım.
eşşek kadar top havuzuyla insanı cezbeden eğlence yeri.
en son gittiğimde hava hokeyi aletinin jeton takılınca çıkarma tuşuna bastıkça yeni oyun vermesini farketmem üzere ailecek saatlerce hokey oynamıştık.
atari salonundan çok öte lunaparklardan daha masum tarihte yeri olan bir mekan...
arabalara yapistirilan amblemleriyle bile efsane olan eglence parki.. yillar gecmesine ragmen o oyuncak arabayi vantuzla cekemedigime hala yanarim.
paso bomba ihbarı aldığından dolayı kapanan, 90larda çocuk olanların akıllarına gelince suratlarında hep bir gülümseme bırakacak yer. hatta şu an bile ufakken buraya gittiysen bu entryi okuduktan sonra hafif bir tebessüm yapıyor olabilirsin.
jetonları hala saklanan mekandır ,çocukluğun büyüsünü hatırlatmaya yarayan.
tam bir çocukluk hatırasıdır. -sen hiç çocuk oldun mu? sorusuna, -fame city'ye giderdim ben hep. şeklinde çok da güzel bir cevap verilebilir.
define adası, kupon veren atariler, palyaçolar, piyanist, uzaktan kumandalı tekneler, at yarışı, peluş oyuncaklar... güzel günlere dair birkaç puslu hatıra.
2 yaşına kadarki her şeyi hatırlayan ben,bir tek şu fame city yi hatırlamamaktayımdır.
şu an yerinde migros olduğu söyleniyor. benim bildiğim migros un yerinde hep migros vardı.
zamanında top havuzunda boğulma tehlikesi yaşayanların olduğu oyun salonu. *
movie star planet oyununun iphone 4 için olan uygulamalardan birisi.
plastik ve üzerinde fame city yazan jetonu vardı. kaybettik lan hatırayı.