entry'ler (99)

aktif gay

bilinmiyor. aktif gay ve biseksüeller ummadığınız kadar çoktur... kapı komşunuz bile olabilir... ben hornet'te dershaneden hocamın profilini görmüştüm misal... evli olanlar sanıldığından çok daha fazladır. ''full aktifim, gay değilim!'' diyenler daha da fazladır... dul olanları da mevcuttur... sadece oral seks yaptıranlar da bir hayli fazladır... ''aktifim'' diyip buluşunca ''sen de beni!'' diyenler de bulunmaktadır... daha birçok modeller olduğunu söyleyebiliriz... albayı da vardır, polisi de vardır, doktoru da, öğretmeni de...

çingene yüreğim

şöyle ülkecek 90'lara ışınlansak yahu. hayat o zamanlar tam olarak daha ''renkli''ydi. tüm dünyaya büyü yapılmıştı sanki. öyle güzeldir doksanlar.. şu şarkıyı dinleyin dostlar. klibini de izleyin. sonra bir de şimdiki şarkı ve klipleri düşünün.
bu şarkı ve klibi 90'ların yüzlerce efsanesinden biridir.

sait faik abasıyanık

türk edebiyatının en değerli öykücülerinden. lüzumsuz adam'ın yeri bende ayrıdır. varlıklı bir ailenin oğlu olmasına rağmen -sırf kendisi için burgazada'dan köşk alacak kadar zenginlermiş.- zenginler gibi yaşamayı hiç sevmeyen, sürekli aynı kıyafetleri giyinip çoğu gününü balıkçı arkadaşlarıyla geçiren alemci biriymiş usta. sonra siroz olunca o bunalımı eserlerine de yansır. ilk öykülerindeki ''sevgi'' temasını son eserlerinde göremeyiz. son olarak burgazada'daki köşk, müze olarak kullanılıyor. gidince çatı katındaki pencerenin önüne gelip eğilin ve o harika manzarayla siz de karşılaşın..

eşcinsel

yok sapkınlıktır diyenler, yok hastalıktır diyenler, hakaretler, ön yargılar, empati yoksunluğu havada uçuşmuş. ülkemizin ve islamiyet'in eşcinselliğe bakışı malum. ondan dolayı bu örümcek kafalı zihniyet hiçbir zaman yok olmayacak. bu ötekileştirme her zaman devam edecek, kimseye zararı olmayan o insanlara ''top'' veya ''ibne'' demek, dalga geçmek sizleri rahatlatacak. insan insandır arkadaşım. insana insan gözüyle bakmak bu kadar zor mu? rahat bırakın artık dili,dini, ırkı, cinsel kimlikleri.. rahat bırakın insanları!

kızlık zarı patlak karı ile evlenmek

beyin zarı patlak olan karıyla evlenmekten iyidir.

cezmi

cezmi'nin ana karakter olmadığı kitap. olaylar adil giray, perihan ve şehriyar arasındaki aşk üçgeninde geçer.

yıldız tilbe

trt müzik'te programa başlayacakmış, funda arar'a yeni albümü için söz yazmış, manga'yla düet yapacakmış ve çok güzel hareketler bunlar'ın yılbaşı özel bölümünde oynamış. hey maşallah..

pembe mezarlık

ismine uyuz olduğum için dinleme gereği duymadığım şarkı. ''affet bu gece ölmek istedim'' gibi sözleri duyunca da bir şey kaçırmadığımı anladım.

bebek

türk rock tarihindeki en baba şarkılardan biridir acil servis'inki.

türkçe şarkılarda geçen rezalet sözler

karar ver artık yar ben çok sabırsızım.
başka biri mi var, çarpık bacaklı mıyım?

roman

harika bir sezen aksu şarkısı ve sevdiğim renkli insanlar.

hastası olunan sözler

benim bütün çabam kimseye muhtaç olmadan yaşamak. insanlar hiçbir şeyimi almazlarsa bana çok şey vermiş olurlar. hiçbir kötülük etmezlerse yeterince iyilik etmiş sayılırlar. *

hastası olunan sözler

düşme, başarısızlık değildir. Başarısızlık düştüğümüz yerde kalmaktır.

(bkz: sokrates)

emre aydın

çoğu şarkısı çıktıktan üç-beş gün sonra sıkan şarkıcı.

gökhan özen

bu adam pop müziğinde ortalamanın çok üzerinde bir yerdeyse pop müzik ölmüş demektir.
edit: kendisinin farzet yorumunu epey beğendiğimi eklemek istedim.

yeşim salkım

önüne her gelenle kavga eden sinir bozucu kişi. şebnem ferah' ın yıllar önce okan bayülgen 'in programında kendisine verdiği ayar unutulmazdı.

keşke ölmeseydi denilenler

(bkz: sadri alışık)

çal oyna

sezen aksu ya yazılmış gibi duran oynak parça.

türkçe şarkılarda geçen rezalet sözler

yaptığına şantaj denir
böyle aşka montaj denir...

gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi

(bkz: çemberimde gül oya)
(bkz: avrupa yakası)
(bkz: canım ailem)
(bkz: öyle bir geçer zaman ki)
(bkz: yedi numara)