bugün

haluk leventin kazım koyuncu anısına coverladıgı ve super olmus dedigim türküdür.
özellikle askeri hapishanede geçen sahnede nazım hikmet'in şeyh bedrettin destanı'na atıfta bulunulması çok vurucu olmuş-tu.
izlemeyenlerin çok şey kaçırdığı, türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi tv dizilerinden biri...
çağan ırmak ın tüm türkiye'ye "işte budur" dedirten sinema tadındaki dizi. Hikaye böyle anlatılır. Oyuncu böyle yönetilir. Ve böyle yönetmen olunur.
süperbabanın gönlümüzdeki yerinin yanına gelmiş oturmuş, baştacı tv olaylarından biridir.bu nasıl bi hassasiyettir, nasıl oyunculuklardır, nasıl bir yönetmektir, nasıl şarkı seçmektir, nasıl da insanın içine içine dokunmaktır dedirten şahane dizi. her bölümden sonra insan biraz kendiyle başbaşa kalır, gözyaşlarının özetini çıkarır, ögrendiklerini gözden geçirir ve tüm oyunculara özellikle de çagan ırmak'a binlerce teşekkür eder...
annenin ve babanın gözyaşlarıyla izlediği, geçen sene yayınlanan televizyon dizisi.
bizleri de derinden etkilemiştir.
cehennem mahallesi gibi abuk sabuk diziler bile günde kırk kere yayınlanırken, çemberimde gül oya neden yeniden yayınlanmıyor, işin içinde bir çapanoğlu mu var, merak konusudur.
dizi şu sıralar kanal d'de 10.30 sularında yayınlanmaktadır.
selda bağcanın ağzından dinlemenin ayrı bir zevk olduğu türküdür
şuanda sabah 10 da kanal d de tekkrarı olan ve 1980 leri aşkıyla,siyasetiyle,allak bullak dönemi çpk güzel anlatan ve tekrarını bile soluksuz izlediğim babam ve oğlum filminide kusursuz yöneten çağan ırmağın eşsiz dizisi.
müthiş bir diziydi. kanımca sözlükçe yaptığımız tekrar yayınlansın kampanyası dikkate alınmış tekrar yayınlanmaya başlanmıştır fakat biz izleyebiliyomuyuz? kocaman bir "HAYIR" çünkü sabah saat 10 da yayınlanıyor.
sabah 10'da yayınlanmasıyla kanal d'den nefret ettiren ancak zaten her bölümünü bildiğimiz bir çağan ırmak dizisi. Darbenin de bir dizisi olmalıydı dedirten az çok gerçekleri yansıtmış ve neredeyse her bölümünü ağlamaklı izlediğim ve çağan ırmak'tan bunun üzerine film de beklediğim dizi.
(bkz: babam ve oğlum)
Köyde sevdiğini askere gönderdikten sonra ölüm haberini alan bir kızın başkasıyla evlendirilmek isterken söylediği bir türküdür.Kız evden kaçıp ölmüştür.
her ama her bölümü hüzün yüklü çok çok güzel bir dizidir.kayıp nesil olan bizler çok şey öğrendik *.öğrendiklerimizden biri de şuydu: elde kalan yine kendimizdik,inançlar uğruna direnmek,acı çekmek ve hatta kayıp vermek o an için çok değerliydi ama kimseyi kaybetmeye değmezdi.Özellikle savaş verdiğimiz dava arkadaşlarımızla yıllar sonra buluştuğumuzda büyük yeşil bahçeli malikanelerinde Amerika'ya okumaya gönderilmiş çocuklarını anıyorsak...
yönetmeniyle oyuncularıyla müzikleriyle ve senaryosuyla hayatımda izlediğim en güzel en kaliteli dizi. tekrarını da ilk izlediğim heyecanla izliyorum tekrar ağlıyorum tekrar gülüyorum. çağan ırmak gibi senarist yönetmenlerden çok olsa da böyle gerçekçi kaliteli dizileri daha çok izleyebilsek.
(bkz: tum zamanlarin en iyi yerli dizileri)
dünkü tekrar bülümünde de olan 'talk show' kısmını teyzelerin kameraya el sallamasıyla,sarkıcı olanın sap olmasıyla çok iyi canlandıran senaryo ve yönetmenliginin çagan ırmak'a ait olduğu dizi.
Çagan Irmak tarafından kanal D için yapılmiş bir dizi olup; 80 iHTILALINi EN iYi SEKiLDE ANlatan, aşkı, sevgiyi, dostluluğu, ihaneti bir arada gösteren dizidir. Hem ağlatan hem güldürendir.
DiZiNiN son bulduguna mı yoksa sonunun harika sekilde bittigine mi agladıgınızi anlayamadıgınız dizidir.
diziyi guzel yapan tek bir kişinin etrafına olan olayların olmamasıdır. dizide oynayan her figüranın hayatını duygularını anlatmasıdır. geniş bir tema içinde yapılmış en iyi dizilerden biridir.
80 dönemini "kendince" anlatan, gerek güldüren gerekse güldürmekle kalmayıp güldürürken düşündüren bir tv dizisi...
Okurken bitmesini istemediğiniz kitaplar vardır daha uzun süre okuyabilmek için azar azar okursunuz işte aynı şeyi hissedebileceğiniz muhteşem dizi. Seyrederken okadar hoşuma gidiyordu ki her an yayından kaldırılıcak diye ödüm kopuyordu.(Malum kaliteli işler pek tutulmaz bizim ülkemizde.) Şuan tekrarlarını bile aynı heyecanla izliyorum.
Şiddetle tavsiye olunur.
ilk yayınlandığı zamanlar izlemek istemediğim fakat şimdi tekrar bölümlerini izlemeye başladığım, güzel, hoş dizi.
yayınlandığı dönemde hemen hemen her bölümü ağlayarak izlediğim , annelerimizi yeniden 80 lere götüren , bizlere o dönemi çok başarılı bi şekilde gösteren, süper bi oyuncu kadrosuna sahip mükemmel bir diziydi.tadı damağımızda kaldı . çağan ırmak ı kendi deyişiyle küçük kara balığı kutlamak gerek.
teknik ekip yömnetmen oyuncular yapımcı herkesi ayrı ayrı tebrik etmek istediğim hayatımda izlediğim içinde hem acıyı hem mutluluğu hem dostluğu hem düşmanlığı hem sevgiyi hemde nefreti ihaneti barındırabilen eski istanbul günlerine eski mahalle yaşantısına beni götüren, keşke o dönemler yaşasaydım dedirten dizi.. mehmet ve yurdanur aşkı insanı imrendire imrendire mahveder... suna ablanın sultan abalnın kapışmaları.. suna ablanın meraklı halleri... hem gülmekten hemde ağlamaktan bitap düştüğüm bi dizidir... doya doya tekrar tekrar izlemek hayaliyle bütün biriktirdiğim param ilen koşup vcdlerini aldığım gün eve geldiğimde televizyondan tekrarlarının verileceğini duyduğumda yaşadığım şokta çabası...
kasnağımda gül oyası vardır oricinali ama derleme yapıldığı için bu şekle bürünmüş iyide olmuş eser
ekinler dize kadar'ın melodisi.