bugün

entry'ler (138)

ekol drama sanat evi

Çocuklar için yaz okulu, yetişkinler için de çeşitli eğitim programları olan sanat okulu. Derya Alabora, Ergun Demir gibi birçok değerli isim de ders veren eğitimciler arasında yer alıyor.

Atölyeler, stüdyo eğitimi ve yaz okulu hizmetleri için ekol drama sanat evi'nin internet sitesine bakmakta yarar var. genel başlıklar halinde ekol atölyeleri şöyle:

Çocuk ve genç atölyeleri: Yaratıcı Drama, Müzik Yolcuları, Genç Tiyatro, Enstrüman Eğitimi, Resim Atölyesi, Modern Dans, Reklam Dizi, Sinema Oyunculuğu, ERBERK RDSO ÇOCUK, Kısa Metraj Film Atölyesi.

yetişkin atölyeleri: Reklam Dizi Sinema Oyunculuğu, Diksiyon -Dublaj, Doğaçlama, Sahnedeyim Platformu, Enstrüman Eğitimi, Resim Atölyesi, Latin - Arjantin Tango, Haldun Dormen ile Müzikal Tiyatro Eğitimi.

kurumsal eğitimleri: Kişisel Gelişim ve Yöneticilik Eğitimi, Satış Eğitimi, Eğitmen Eğitimi, Özel Projeler.

yaşam bilim atölyeleri: ilişkiler atölyesi, bilinçli nefes seminerleri, beden farkındalığı atölyesi.

Ayrıca ses kayıt stüdyosu ve 5-12 yaş yaz okulu hizmeti de sunuyor.

güvenememek

aşık olunduğunda hata veren mekanizmadır.

insanda peyda olan inanılmaz boşluk hissi

Hayat boş geliyorsa sen hayatı dolduramadığındandır.

filofobi

sevme korkusu.

allodoksafobi

diğer insanların düşüncelerinden korkma.

desidofobi

karar verme korkusu.

ben bugün bunu gördüm

pişmanlıklarını dile getirilip üzdüğün kişiden özür dilemeden arkada bırakamazsın yaşananları. arkada bırakmak istemiyorsan da geleceğine vicdanın rahat taşıyabilmelisin onları ve bu da ancak üzdüğün insanların hoşgörüleriyle mümkün oluyor. hoşgörüsüzlükle cevap aldığında ise ya gerçekten hayati bir şey yapmışsındır ya da zamanı gelmemiştir.

ben bugün geçmişte çocukça hatalarım yüzünden üzdüğüm birinden özür diledim ve özür dileyebilmenin verdiği hafiflikle kalmadım bir de çok sevdiğim o çocuğun ne kadar düzgün bir adam olduğunu gördüm. bambaşka açılardan bakmamı sağladı olaylara, benimkileri değil kendi suçlu olduğu noktaları hatırlıyordu. bir kez daha anladım bir olayda tamamen sadece bir tarafı suçlamanın ya da haklı görmenin ne kadar yanlış olduğunu. işin özü özür dileyebilmek ve karşılığında sizi rahatlatmaya çalışan birini görmek, artık üzülmemeniz için suçunuza ortak olan birini görmek, önemli değil gibi geçiştirme cümleler değil de samimi iltifatlar almak, hatta aradan seneler geçmiş olmasına rağmen ona değer verip düşünceli davrandığım için teşekkür edilmesi gerçekten hem şaşırtıcı hem de gurur vericiydi. bu kadar iyi birini üzdüğüm için bir kez daha kızdım kendime.

kısacası huzurlu bir uyku için sizde özür dileme yolunu seçin.*

burnunun direği sızlamak

sadece bir deyim değildir. çok fazla acı ve özlem çekildiğinde gerçekten yaşanan durumdur ve bu durum yüksek ihtimalle gözyaşlarıyla sonuçlanır.

anlat bana

murathan mungan'ın insanın içini titreten şiirlerinden biri.
aşka teslim olmuş aşığın sözleri.
bu mısraları sevgilinin gözlerine bakarak okumak istiyor insan. sevgili, sevgili değilse de ya da hiç olmamışsa da hayali kuruluyor o anların. hayali bile mutlu ediyor. sonra düşünüyor yazar hayali bile bu kadar güzelse kendisi neler neler yapar bu aciz bedene?

eve kız atmak için kullanılan eşyalar

(bkz: gazoz)

kadınları aşağılayan bel altı başlık açmak

bu tipler:
-yolda ağzı bir karış açık suratınıza bakarlar.
-siz geçtikten sonra arkanızdan süzebilmek için 20 metre önceden size arkalarını dönerler.
-market sırasında banka sırasında arkanızdan sıraya girebilmek için kırk takla atarlar.
-bir saniyelik gözünüz kaysa "kız beni kesiyor" derler.
-bazen sizi takip ederler hatta taciz bile ederler.
-size laf atabilmek bile gurur verici bir şeydir onlar için.
-bir gaflete düşüp bir şey sorarsanız kekeleye kekeleye aptala dönerler karşınızda.

ama sanal aleme gelince aslan kesilirler. sahip olamadıkları kadınlar hakkında aşağılayıcı başlıklar ve entrylerle kompleksli beyinlerini rahatlatırlar. işte kuyruk acısı diye buna denir.

hoşlanılan kızla çöpün başında kalem açmak

çocuk kaleme odaklanır ve kızın yüzüne bakamaz.*
aah ahh! nerede o eski aşklar.

new york

Son dakika haberi: irene kasırgası nedeniyle zorunlu tahliye emri verilen şehirdir.

göbeği açık dolaşan kızlar

6-7 sene öncenin modasının etkisinden çıkamamış kızlardır.

mutlu rolü yapmak

mutsuz olduğunuz biliniyorsa; sizi seven insanları daha fazla üzmemek için maskenizi takarsınız.

mutsuz olduğunuz bilinmiyorsa; çevrenizdekilerin de canını sıkmamak için maskenizi takarsınız.

çevrede mutsuzluğunuzdan zevk alabileceğini düşündüğünüz insanlar varsa; maske üzerine maske takarsınız.

maskelerinizden korkmayın. yalnız kaldığınızda kendinizi kandırmıyorsanız, kendinize yalan söylemiyorsanız birazcık rol yapmak hayatınızı kolaylaştırır. yorucu olur ama bazen rol yapmak gerekir. zaten nasılsa bir gün maskelerinize ihtiyacınız kalmayacaktır.

edit: imla

günü en iyi anlatan şarkı

teoman - mektup

mektup yazarken arka fonda ses olsun diye açtığım binlerce şarkıdan bunun açılması hem manidardı hem de günümün en güzel anıydı.

(#1905754)

yeni dünya düzeni

(bkz: neo liberalizm)

küçük çocuklardan yenilen ayarlar

bir gaflete düşüp velet erkek kuzenimle uğraşmaya çalışırken;

kuzen: off sıkıldım!
ben: sıkıldım mıkıldım deme. çok sıkılanı kocaya verirler.
kuzen: aklın fikrin kocada.
ve ev ahalisinden yükselen kahkalar...

dance with me

nouvelle vague coverı olarak daha dinlenesi olan baştan çıkarıcı, keyifli şarkı. orijinali the lords of the new church diye 80'lerden bir gruba aitmiş merak edip dinlemeyin, dinletmeyin, sakın ola klibini falan izlemeyin.

seksi şarkılar

nouvelle vague - dance with me
http://www.youtube.com/watch?v=6CLN-2hwvBg

april stevens - teach me tiger
http://www.youtube.com/watch?v=twpa5iy2v1i