1. 1.
  (bkz: panikatak)
  1 -2 ... italiano
 2. 2.
  doğrusu panik atak olan, panikatak ifadesinin ayrı yazılması gereken psikolojik bir rahatsızlıktır ve tedavisi bir hayli zordur.
  8 ... aklievvel
 3. 3.
  (bkz: psikolojik hastalıklar)
  Günümüzde artış oranı hızla yükselen, yoğun korku, kaygı, yoğun endişe karışımı bir nöbettir. Hastalığın başlangıç yılı ortalama olarak 20-25 yaşları arasıdır ama genellikle 30-35 yaşları arasında tam anlamıyla belirtileri görülmeye başlanır. Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. Tedavisi mümkündür fakat uzun süreli olduğundan dolayı çoğunlukla tercih edilmez .
  5 -1 ... siyahgul
 4. 4.
  yıllar sonra dün gece yine ugradı allahsız meret. gögsüm sıkıştı, nefesim kesildi. duvarlar üstüme üstüme yürüyordu, boğuluyordum, kalp krizi geçiriyorum sandım. sabaha cesetimi bulurlar herhalde dedim.gecenin 3ünde arayabileceğim kimse yoktu. dua ederken uyuyakalmışım.şükür sabah uyandıran allah'a.
  9 ... sek olsun
 5. 5.
  insanlara ilacla tedavi edilebilen bir ''hastalık'' olarak empoze edilmiş bir ''ruh bozukluğu''.
  ilaçsız tedavisi mümkün, tamamen kontrol edilebilen endişe/kaygı sorunudur.
  bu bozukluğu yaşayan kişi ilaçla tedavi olduğunu sanarak sadece bu süreci uzatır ve genel ölçüde ömür boyu bundan kurtulamaz.

  yapılması gereken huzurlu ortamlarda bulunarak, iyi olduğunu dile getirerek kendini rahatlatabilir. aynı zamanda genel belirti olan nefes almada ve yutkunmada zorluk hissedildiği an sıvı tüketilmeli ve rahatlıkla yutkunabildiğini farkederek bunu maksimum 5 dakikada ortadan kaldırabilir. bu şekilde 3-4 ayda nerdeyse tamamen bu sorun ortadan kalkar. farkındalık yeterlidir.
  3 ... gelbisarilalim
 6. 6.
  sosyallikle hiç ilgisi olmayan rahatsızlık. haddinden fazla sosyalim ama geçmiyor. ilacı da kabul etmiyorum.

  mesela kedim içerde koşturuyor ve ben ona bile panik oluyorum. sanki bir yerini çarpacak ve canı acıyacak diye. bunu yazarken de panik oluyorum. ben bunu yazarken o bir yere çarparsa diye. tansiyonum düşüyor gibi geliyor. bu çok manyak bir his.
  1 -3 ... when i was a child
 7. 7.
  Bende var bende. Geçen nefes alamıyorum diye ağlıyordum. Ondan önce ki günlerde kalp krizi geçiriyorum sandım falan. Var yani aman düşmanımın başına gelmesin.
  7 ... piyonocu giz
 8. 8.
  Yıllardır müptela olduğum hastalık.
  6 ... sahnenin disindaki adam
 9. 9.
  Ani bir sesle ürkme de buna dahil mi ki.
  1 -1 ... yasamasevincinikaybedengenc
 10. 10.
  Bugün 3. kez yaşadığım buhran hali. doktora gitmek istemiyorum,ilaç kullnmak da.
  1 ... ankaraistanbularasimekik