1. 1.
  situation comedy'nin kisaltilmisi yani durum komedisi. bu yarim saatlik komedilere, anlik guldurulere verilmis bir isim bu. angut amerikan eglencesi, komik programlar da var. ama biz naapmisiz, maksimum yarim saatlik olmasi gereken sitcom formatini olmasiz braveheart ceker gibi ikiser saatlik bolumler halinde izleyiciye sunmusuz. sagolasin birol guven, sagolasin. iki saat gulunur mu lan, insaniz biz de.
  5 ... laz pacino
 2. 2.
  bizim sitcomlar güldürmez, sadece bol bol gülme efekti dinletir.*
  6 -1 ... infantes
 3. 3.
  komik olması beklenilen dizi türüne verilen ad
  ... enterezan
 4. 4.
  gülme efekti konan her diziye verilen ad.
  1 ... pelvis
 5. 5.
  gülme efektlerinin arasında sanki gerçekten çok komikmiş gibi bi de gülmekten kopan insanların seslerini periyodik olarak dinlediğimiz gereksiz diziler.
  -1 ... witty
 6. 6.
  türkiyede reklamlarla birlikte birbuçuk saat sürmesi gerektiğine inanılan, her sözün ardına konulan gülme efektiyle mide bulandıran, içinde bulunulan durum düşünülürse gerçekten bir durum komedisi oluşturan angutça diziler...
  3 ... phyxius
 7. 7.
  ota boka gülme efekti vererek seyirciye 'siz salaksınız anlamazsınız biz sizin güleceğiniz yeri tayin ediyoruz' ya da 'bak burada espri yaptık hadi gülün' diyen bir çeşit dizi türü. ha türkiye'de böyledir abd ya da avrupa'da nasıl olur bilemiyorum.
  4 ... superbamm
 8. 8.
  en büyük efsanesi için (bkz: friends)
  2 -1 ... koobee24
 9. 9.
  türkiyede sevgili birol güvenin sıçtığı senaryolar sayesinde sürekli bir birine çemkiren kırmadık kalp sözyenmedik söz bırakmayıp sonrada iğneli sözcüklerle gözlerimizi yaşartarak barışan * evli çiftlerin * gündelik yaşamlarını anlatan dizilere verilen isim gibi algılanmıştır.*
  ... boyle nick mi olur lan
 10. 10.
  how i met your mother guzel bir ornektir.
  1 ... endoplasmakalvosto