bugün

küçük kardeşi odaya kapatıp "içerde bir sürü böcek var. hepsi de kocaman." demek.
**
gece yatmadan önce ranzanın üstünden kafayı sarkıtarak cinli minli hikayeler anlatmak. sonra da bismillah deyince kaçıyorlarmış deyip allah aşkına annemi çağırma diye yalvarmak.
(bkz: bir korku filmi olarak bülent ersoy)

görsel
görsel

not: evde denemeyiniz. yazıktır, günahtır.
evin en küçükleri için genelde "evin iti" tabiri kullanılır.hain ablalar abiler genelde küçük kardeşleri korkutma planları içindedirler.elektirklerin kesik olduğu günlerden birinde elinde mum ile işemeye giden küçük kardeşi korkutmak için iş başına geçen abiler,ablalar,kuzenler acımasız planlarına küçük kardeşi dahil ederler.tam çişini yaparken mum ışında şarkı söylediği anda.karanlık bir el wc nin camına dayanır.küçük kardeş zaten işiyor konumda olduğu için,işemeyi büyük bir hızla bitirmeye çalışırken o el birden wc nin kapısını açar ve hepsi birden çığlık çığlığa bağarmaya başlar.yanlarında şımarık kuzenlerde vardır.küçük kardeş önce korkudan bayılacak gibi olur.sonrada utancından ağlar.fakat bunu yanlarına bırakmamak için yeni hain planlar üretir.
devamı ve küçük kardeşin planları : (bkz: küçük kardeşin korkutma planları)
şimdi daha iyi anlıyorum küçük kardeşlerin büyünce neden büyük kardeşlerine kök söktürdüklerini.
bir tane oyuncak kamyonum vardı. büyük bir şeydi. kardeşimi onun kasasına oturtur evin içinde deli dana gibi dolaştırırdım. hatta öyle bir tane de fotoğrafımız var annem çekmiş. çocuk kamyonun kasasında hüngür hüngür ağlıyor, ben kamyonun arkasında onu "huaaaaaa hihahahaha" diye itiyorum.

vay be, aradan 20 sene geçmiş.
Şu içtikten sora bardakta kalanını seperdi

Bi kere boş bulunup bende yapayım dedim
Sonunda beni çeşmenin altına sokmuştu saolsun ..