entry'ler (50)

dünyaya bir daha gelinse doğulacak ülkeler

ukrayna yada moldova.

sadece türkiye de görülen olaylar

yapanlar belli, yaptıranlar belli ama hiçbir büyükbaştan hesap sorulmuyor operasyonda görevli askerlerle uğraşıyorlar emir verenler ortalarda yok ne hikmetse.

(bkz: hayata dönüş operasyonu)

tayyipistan

(bkz: zartistan)
(bkz: salakistan)
(bkz: pazaristan)
(bkz: manyakistan)

üç generali açığa alan başbakan

bir ilke imza atandır.
biz böyle şeylere pek alışkın değilizdir bu ülkede, iyice bakın doğru mu yanlış mı.

uydurma haber ajansı

kısaltması uha olan, yalan yanlış haberler yayınlayan bir haber ajansı.
işte haberlerinden bazıları.
--spoiler--
* Beşiktaş teknik direktörü Bernd Schuster Konya'yı neden yenemediklerine açıklık getirdi. Alman hoca rakiplerinin 60'lı yılların futbolunu oynadığını, kendilerinin henüz 1930'lu yılların futbolunu oynayabildiklerini, arada 30 yıllık fark olan rakiplerini yenmelerinin kendilerinden beklenemeyeceğini ifade etti.

* Fenerbahçe futbol takımının adının değiştirilerek Fenerbahçe Alexspor olacağı bildirildi. Yıllardır takımını sırtında taşıyan Alex'in, adının eklenmemesi durumunda takımdan ayrılacağını söylediği, yönetimin de hemen bu öneriyi kabul ettiği ifade edildi.

* Galatasaray Teknik Direktörü Georghe Hagi, Misimovic'i kadro dışı bırakması, Elano ve Kewell'ı da gönderilecekler listesine ekledikten sonra takımın diğer yıldızları Arda ve Baros'un da ipini çektiği ve takımda bir tek yıldız varsa o da benim dediği bildirildi.

* Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım'ın kulüp toplantısında hapşırması üzerine tüm yöneticiler hep bir ağızdan üç kere "Başkanım çok yaşa" diye bağırdı.

* Her maçta sakatlanan Beşiktaşlı Quaresma'nın artık maçlara bodyguard ile çıkacağı, bodyguardın Quares-ma'ya atılacak her tekmede duruma müdahale edeceği ifade edildi.

* Sevgilisi için sinema kapatan Arda Turan'ın işi daha da ciddi boyuta götürerek hayvanat bahçesini kapattığı belirtildi. Yıldız oyuncunun hayvanat bahçesindeki bir aslana fazlaca yanaştığı, bu sebeple yüzünde ciddi tırmıklar oluştuğu, milli futbolcunun maçlara özel maske ile çıkacağı ifade edildi.
(...Ahmet Arkun Bildirdi)
--spoiler--

galatasaray ı sevme nedenleri

galatasaray taraftarlarının takımlarını sevmek için buldukları nedenlerdir.
yazarın notu: benim sevgim nedensiz, sevdim.

izlerken eğlendiren siyasetçiler

(bkz: necmettin erbakan)
(bkz: süleyman demirel)
(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
(bkz: bülent arınç)
(bkz: burhan kuzu)

sözlükte bölücülüğe hayır kampanyası başlatmak

(bkz: bölücü)
(bkz: bölücülük)
(bkz: bölük pörçük)

sen çok iyi bir insansın

(bkz: sen yetkili bir abiye benziyorsun)

çocukları yasadışı eyleme hazırlayan bdp li başkan

böylelerini götürüp karanlık bir köşede kafasına tek kurşun sıkacaksın olay kapanıp gidecek. zira sen onun kafasına sıkmazsan o senin gibi onlarca insanın kafasına sıkmak için ilk fırsatı değerlendirecektir.

bir dine bağlı olmamanın verdiği huzur

ne hikmetse bizim göremediğimiz huzur. huzursuzluktan ne yapacaklarını şaşırıyorlar, politik konulara meyledip oradan darwin'in vehimlerine kadar varıyorlar. sorarsın, bunun adına araştırma derler, bilim derler ama bilimi de ideolojileri gibi tornaya benzer. yontar yontar imansız bir insan çıkarır piyasaya. huzur bulmak için la ilahe illallah muhammeden resulullah diyeceksin, sonra bir kadir gecesi'nde camiye gideceksin kendinden geçeceksin, iftar sofrasına oturup ezanı bekleyeceksin. dinsiz olmak huzur verseydi insanlık huzursuzluğu seçmezdi, kolayı seçerdi. biz şimdi kandırılmışız size göre, değil mi? keh keeh kihh.

teknikhavaci

konya 3. ana jet üssü'nde görev verebiliriz kendisine.

eylem yıldız

burak altay ile evli 78'li şirin oyuncu.

ahtapot paul un meclise girmesi

siyasetten hoşlanmayan ahtapot paul'un hayatını garantiye almasıdır. fatih altaylı anayasa referandumunun sonucunu ahtapot paul'a sormak istemiş ama yetkililer paul'un siyasete sıcak bakmadığını söylemişler. akıllı ahtapot vesselam.

kimseye artı ya da eski oy vermemek

prensiplerimden biridir. benden ne artı ne eksi oy çıkmaz, alan olmuşsa benim kabahatim değil mutlaka yanlış bir şeyler yapmışlardır.

vikipedi varken sözlükte aramak

bu sohbet ortamının orada olmamasından kaynaklanan durum.

bitsin şu nesiller savaşı

petrol için savaşmaya hayır sloganına benziyor, iyi bir çağrı ama kitlelerin bazen gözü kararmış olabiliyor.

rüyada etro marka gömlek giymek

her siyasetçinin görebileceği bir rüya diyecektim ama onlar için rüya değil. her garibanın görmek isteyeceği bir rüya. uzun zamandır bekliyorum, bilincimin altına da yerleştiriyorum ama bir türlü rüyamda etro markalı beyaz çizgili bir gömlek giyemiyorum. ne bileyim işte, benimki de bir yerde bir heves. belki rüyamda giysem hevesim geçerdi.

özel mesaj butonunun hep boş olması

benim özel mesajımın kutusunun durumu. uzun zamandır böyle. hiç bir allah'ın kulu da çıkıp demiyor ki şu garibana bir mesaj atayım da yalnızlığı geçsin, deplasmana girmesin.

rüyada atatürk tarafından asıldığını görmek

manda ve himaye yanlısı sözlük yazarlarının görebileceği rüya. üzgünüm ama bu rüyayı başkası göremez.

aynı rüyayı ben de görmüştüm. kurtuluş savaşı yıllarıydı 250 kilo ağırlığında bir top vardı, bu hicbirseyebosunaiclenmeyenadam'a benziyordu görüntü olarak. bunu düşmanın üzerine atmamız gerekiyordu, topu kaldıramadık karnımız aç olduğu için zayıf ve güçsüzdük. o sırada atatürk bizi gördü, yanımıza geldi bana sert sert baktı altıma etmişim o anda korkudan, haberim yok tabi. sonra atatürk oradan uzaklaştı. biraz sonra iki adam geldi beni alıp karanlık bir yere götürdüler, hemen oraya 3 tane tomruktan bir darağacı kurdular. kaldıramadığım topun bedelini canımla ödeyecektim. adamlardan biri diğerinden ip istedi. o da "ip mi bulamadın al sana ip" dedi diğerine. ipi verdi ve benim boğazıma ipi taktılar. ayaklarımın altına amerikan varili koydular tam varile tekme attı bi tanesi hemen uyandım. çok şükür kurtulmuştum.