1. 1.
  prof. olup an itibariyle anayasa komisyonu baskanıdır. çiçek yerine gelecek adalet bakanı arasında ismi gecmektedir.
  5 ... otisabii
 2. 2.
  2002 yılına dek istanbu üniversitesi'nde anayasa hukuku kürsüsünde bulunmuş; profesörlüğü ancak kürsünün ağır topları * istanbul hukuk'tan ayrıldıktan sonra elde edebilmiş olan; 2001-02 dönemi bitiminde milletvekilliği seçimi nedneiyle okuldan ayrılan, seçimler öncesinde adalet bakanı olma beklentisindeyken anayasa komisyonu başkanlığıyla yetinmek durumunda kalan, milletvekili olduğu andan itibaren eskinin acısını çıkarırcasına bolca televizyon ekranlarında gözükmeye başlayan ve böylelikle kendisini istanbul hukuk amfilerinin dışında kalan insnalara da tanıtan kayserili komik zat ı muhterem.
  4 -1 ... schenardi
 3. 3.
  performansıyla kendisine hayran bıraktıran şahsiyet , şöyle ki ; gün itibarıyle kemal anadol ile birlikte sabah 10'dan akşamın körüne kadar o televizyon senin bu televizyon benim canlı yayın konuğu olmuş ve aynı şeyleri 40 defa heyecanlı heyecanlı konuşmuş zat.
  2 -1 ... firtina
 4. 4.
  kendisinin ismini ilk kez bir anayasa hukuku dersinde duymuştum. şöyle ki anayasa hocamız gelir kalemini bulmak için çantasını karıştırır ve eline bir kartvizit gelir.*
  h:(hafif sesli):kiminmiş bu kart? burhan kuzu. at gitsin *
  6 -4 ... repeat after me
 5. 5.
  23.dönem istanbul milletvekili.

  (bkz: adalet ve kalkınma partisi)
  1 ... vernon sullivan
 6. 6.
  fikriyatı benimsenmeyebilir ama çok tatlı bi adam.yani ortana alıcaksın sabaha kadar o konuşsacak sen dinlicen o konuşacak sen dinlicen.. o biçim yani..
  4 -3 ... sayincevizkabugu
 7. 7.
  akepe'nin kuzu görünümlü kurt milletvekili. siyaset meydanının programının başında şu açıklaması dikkat çekmiştir.

  A. Kırca: Sayın Kuzu, başbakanın madrid açıklamasını nasıl buluyorsunuz?
  B. Kuzu: Sayın Başbakanım söylemişse doğru söylemiştir!

  (bkz: koru koruna baglilik)
  7 -2 ... kilisedeki zangoc
 8. 8.
  (bkz: ağız ishali)
  4 -3 ... one after 909
 9. 9.
  başbakan tarafından seçilmiş kişilerden birisidir. kısaca başbakan klonudur. bu sebeble başbakandan bağımsız düşünmesi ve mantıklı cümleler kurabilmesi imkansızdır. hatta kendisi yaşar büyükanıt'ın türban açıklaması için ' genelkurmay başkanının şahsi kanaatidir.' diyebilecek kadar bilinçsizdir.
  3 -1 ... ramorin
 10. 10.
  kadın sesli antipatik insan.
  5 -3 ... annabell lee