bugün

benim için dünyanın en güzel, en içten insanlarının yaşadığı masal ülkesi
ukraynayla ilgili bi haber izlerken her seferinde içim sızlıycak çünkü
hiç gitmemiş olsam da kalbimin bi yarısı sonsuza kadar orda atıcak
ve ben kalbimin o yarısını (ya da yarasını) hayat boyu unutmayı düşünmüyorum..
çekip gidenlere duyurulur........
çıtır hatunların bulunduğu ülke.
hatun mübadelesi yapılası ülke.
baskenti kiev'dir.
Nufusu 47 000 000 (2005 Nisan ayi) %78 Ukrain, %17 Rus %5 Diğer ( >100.000: Kırım Tatarı, Macar, Romen, Moldavyalı, Beyaz Rus, Bulgar, Yahudi vd.)
Para birimi ise grivna'dir.
2006 dünya kupası muhtemel 11 i

- Oleksander Shovkovsky

- Andriy Nesmachny- Vladyslav Vashchyuk
- Dmytro Chigrinsky
- Serhiy Fyodorov

- Ruslan Rotan
- Andriy Husin
- Anatoly Tymoshchyuk
- Oleg Gusiev

- Andriy Shevchenko
- Andriy Voronin
(bkz: ukrayna ya ukranya demek)
üç ay önce bulunduğum shevo nun devlet başkanı olarak görüldüğü ülke..
avrupa ve asya arası ticaretle uğraşanlarin, uretim ve lojistik amaclarina binaen, hem avrupa hem de asya içlerindeki pazarlara kolaylıkla ulasabilecekleri stratejik öneme haiz ülke.
herhangibir kara kaşlı kara gözlü türk erkeğinin ilah muamelesi gördüğü ülke. Gidilmesi bir ütopya olmaması gereken, her türk erkeğinin ömründe en az bir kez gitmesi gereken, içkinin ve sigaranın çok ucuz olduğu, herhangi bir gece klübünde bayanların sayısının erkeklerin sayısından 10 kat daha fazla olduğu* ve aynı gece klübünden eve kız atmak için sadece seçmenizin yeterli olucağı ülke.

(bkz: Yeryüzündeki Cennet)
(bkz: ya tebe lublu)*
(bkz: ukraynaca)
rusya'nın küçük kardeşidir. sovyetler birliği'ne bağlıydı 90'lı yıllarda bağımsızlığını kazandı.
rus çarlığı nın 1917 de çökmesinden sonra 1918 de kurulan ülke.
ekonomi-politik terminolojide adı "tahıl ambarı" olarak geçen tarım ülkesi.
türkiye den işadamlarının her fırsatta iş toplantısı amaçlı gitmesi sonucu ülke halkının sarışın fenotipi esmerliğe doğru kayma göstermektedir.
kasıklı voyvodaliği yapan bir kaç götgörmedik vajina budalasinin sex cenneti olarak gördügü (ulan senin mahallendeki kariya yan baksalar diklenirsin ama godos) ülkedir.

gerek yer alti kaynaklari gerekse toprağinin bereketinden dolayi dünyanin ilgi cekiçi olan ukrayna artik havasinda midir suyundan midir bilinmez hüzünlü bir ülkedir.

bu ülkede doğan insanlar dünya üzerinde kültürel ve ekonomik olarak büyük basarilar elde etmişler ve 20 yuzyilin lokomotif'i olmuslardir. ve bu basarilarini 21 yuzyila taşimişlardir.

bir garip ülkedir ukrayna uzun yillar parcalanmiş birsekilde yaşamiş ammavelakin anca s.c.b.b.nin dağilmasi ile milli bütünlüğü şağlamistir. ha tabiki bu arada kizil orduya tarafindan devrimden sonra bagimsizliğini kazandiysada dümdüz edilmiştir.

birinci dünya savasinda brest litovsk antlasmasi ile bugday deposu olan bu bereketli ülke almanya'nin eline geçmiş ama ne almanya savasi kaybedince şapa oturmustur.

tarih boyunca bir çok isgal görmüş ve en buyuk tokati ikinci dünya savasinda yediği için onun yaralarini sarmakla cebellesmektedir. o psikolosik buhranin ve kaybedilenlerin yaralari daha anca 60 sene sonra sarilmaktadir.

garip boynu bukuk ulkedir ukrayna.... artik kiev nasihatlerini mi dinleyip gidersiniz yahut adam akıllı gezmeye bileme, niyetinizi bilemem ... ama bu ülkenin incelenmesinin fevkalade yararli olacaği kanaatindeyim.
(bkz: güzel hatunlar cumhuriyeti)
alcak gonulu guzel kizlarin ulkesi. hep hayran olmusumdur onlara.
(bkz: turuncu devrim)
71 yılında isyana kalkan fakat başarısız olan ülke.
(bkz: kiev orospu nasihatlari)
sınırötesi operasyon sırasında (alakasız yerde de olsa) ugranması gereken cografyadır. ne işimiz olur ırak la falan, ukrayna'yı misak-ı milli sınırlarına dahil etsek daha muhtesem olur.
polonya kültürüyle rusya kültürünün sentezi 37 milyon nüfuslu devlet.

ukraynalıların askeri geleneklerinin temeli kazak geleneklerine dayanmaktadır

kırım hanlığından günümüze bölgede kalan özerk kırım bölgesini topraklarında barındırır burada halen 250 000 civarında krım tatarı yaşamaktadır.
Gerçekten oldukça sıcak kanlı insanlara sahip ülkedir. Bundan birkaç sene öncesinde gittiğim tatillerde tanıştığım Ukraynalı turistler bunu gerçekten doğrulamıştı.
ing. ukraine
en önemli liman kentlerinden birisi odessadır. hani şu bizim bombaladığımız vakt i zamanında. odessa'ya moldova'dan bile alışverişe gelenler olmaktadır.