bugün

entry'ler (38)

kaşif kozinoğlu

cnn turk kendisini kurtlar vadisi pusu dizisindeki kazım kaşifoğlu karakteriyle karıştırmıştır.

(bkz: http://birbak.mynet.com/d...oglu-oldu-kasifoglu/13166)

joe frazier

ali'yi harbi anlamda yenebilen tek boksördür. tabii sonrasında iki kez üst üste yenilsede kazandığı maç onun günümüzdede tanınmasına yetmiştir zaten fakat benim en çok dikkatimi çeken maçı george foreman ile yaptığı karşılaşmadır öyle bir pas pas olmuştur ki...

(bkz: http://www.youtube.com/wa...nQd2c&feature=related)

(bkz: toprağı bol olsun)

facebook taki siyasi görüş bölümü

hiçbir zaman ciddiye alıpta "tek yol devrim" yada "muhafazakar" gibi şeyler yazmadığım bölümdür.

siyasi görüş bölümünü şimdilerde boş bıraksamda daha önce yazdığım şeyler şunlar;

(bkz: gta san andreas)

(bkz: süper güç 3t)

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

athena - tarlaya ektim soğan

ekşi sözlük te yazarım diyene denilebilecekler

açıkça söylemek gerekirse şunu derim:

(bkz: benim de bir püskevitim olsa)

sözlükçülerin last fm sayfaları

http://www.lastfm.com.tr/user/mozambikli

futbol tarihine geçmiş unutulmaz sözler

zamanında mustafa denizli'nin kullanmış olduğu "içimizdeki irlandalılar" sözünü belirtmek lazım. yani bu söz öyle kalıplaşmıştır ki şu günlerde siyasiler bile mustafa denizli'nin bu sözünü adeta bir deyim gibi kullanmaya başlamışlardır.

cüneyt özdemir

twitter'dan izlenimlerime göre sıkı bir taner tolga tarlacı hayranıdır. elenmesinden sonra "survivor artık bitmiştir" gibisinden bi tweet bile girmiştir.

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

eskiden;

the good the bad and the ugly theme

(bkz: ennio morricone)

şimdi ise;

teady bears & mad cobra - cobrastyle

hayatın fon müziği

farklı zamanlarda, farklı koşullara göre değişebiliyor.

massive attack - teardrop
blur - coffee and tv
placebo - meds

hiç bitmemesi istenen şarkılar

blur - song 2

konuklarına siktirin lan programımdan diyen sunucu

zamanında ahmet çakar'ın sunduğu şansa bak adlı yarışma programda buna örnek verebileceğimiz bi diyalog yaşanmıştı. yarışmacının söylediği bir sözden sonra ahmet çakar'dan çık dışarı şeklinde tepki alarak programdan atılmıştı.

alarm sesi yapılabilecek şarkılar

uyanma amaçlı kullanıldığı için bu parçaların büyük faydası olacağını düşünüyorum.

system of a down - fuck the system
slipknot - liberate
dope - die motherfucker die

switchblade smiles

kasabian'ın yeni albümü olan velociraptor'un yayınlanan ilk parçasıdır.

parçayı dinlemek için;
http://myindiesite.com/20...abian-switchblade-smiles/

ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar

"the whitest boy alive - fireworks" bu parçayı ilk dinlemiştim, beğenmiştim evet ve ilk dinleyişimin canlı performansları olmasıda ayrı güzel bi olaydı.

blur - song 2
doves - kingdom of rust
pixies - where is my mind?
manau - la tribu de dana
blur - girls and boys
franz ferdinand - take me out
eminem - without me
slipknot - liberate
kasabian - switchblade smiles

unutulmaz film replikleri

back to the future filminde biff tannen'in ağzından çıkan "hey mcfly" sözü ilk aklıma gelenlerdendir. şafak sezer'in gora'daki dönme ağzıyla söylediği "yakarız bu gezegeni yakarız" sözünüde bunun içinde gösterebilirim. onun dışında fight club filmindeki tyler durden repliklerinin tümünü bu başlık içinde göstermesem hata ederim heralde.

file çoraplı mini etekli bas gitar çalan hatun

klasik bir örnektir belki ama bu başlık için söylenmeden geçilmez heralde.

(bkz: avril lavigne)

efe aydal

kişisel olarak ercik kral ile yaptığı videolar sonrasında tanımaya başladım. aslında çok değişik bir tarzı vardır. hani ince mesajlar verilir ya bazı şeylerde, bu arkadaşımızın skeçlerinde bu olay inceninde incesidir. bittiğinde "bu muydu lan" diyip kapatıp gidebilirsiniz. yani bu açıdanda zor ama asil bir tarzının olduğunu söyleyebilirim.

jacob tucker

ncaa smaç şampiyonasında adeta rakipleriyle taşşak geçerek şampiyonluğu kazanan başarılı bir basketbolcudur. vince carter'dan sonra gördüğüm en iyi basıcı diyebilirim bu adamı için, umarım nba'de izleme şansımızda olur. bunu hakettiğini düşünüyorum.

(bkz: beyaz zenci)

dj roc raida

1996 dmc finallerinde performansını sergilerken artık öyle bi boyuta geçmiştir ki fiziksel olarak inanılmaz hareketler sergileyerek turntable üzerinde adeta dans etmiştir. kısacası çok yetenekli bir turntable ustasıydı. ne yazık ki 19 ekim 2009 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

(bkz: rest in peace)