1. 1.
  kum koşularını izlemesi büyük zevk olan,bir ara ortadan kaybolmuş sonra tekrar kumlara dönmüş efsane..bir dinozor adıdır aslında ama at olanına ayrı bir saygı duyarım.sakatlıktan çıktıktan sonra ilk koşacağı gün resmen heyecanlanmıştım.çim yarışlarının çok kötü olduğunu düşünürdüm ama bir yarışta ikinci geldiğini görmüştüm.tekrar koşarsa mutlaka veli efendi'ye giderim.inşallah koşar..**
  ... elendil
 2. 2.
  zamanının kral atı ama artık koşabileceğini zannetmiyorum..
  ... intensivecare
 3. 3.
  jilet gibi keskin dişleri, güçlü pençeleri, kuvvetli çenesiyle en vahşi etobur dinozorlardan birisidir. bacakları da çok güçlü olduğundan kimi zaman avını bacaklarıyla ezerek de öldürebilir. buna rağmen hacmen ufak bir dinozordur. ortalama olarak; 85 milyon yıl ömürleri vardır, boyları 1 metre ağırlıkları 15 kg. uzunluğu ise 2 m.civarındadır.
  3 ... rsbrnch
 4. 4.
  gelmiş geçmiş en zeki, kuvvetli ve çevik etçil dinozordur. üç parmaklıdırlar. sağ ve sol ayağında,ilk parmakları sustalı bıçak gibidir ve avını parçalamada kullanırlar.
  Jurassic Park filminde yumurcakları mutfağa sıkıştıran aklı selim yaratıklar bunlardır işte.
  imrenilesi canlılardır.
  1 ... yardimci kimyasal
 5. 5.
  sözlükteki bazı arkadaşların dedeleri olduğu iddia edilen hayvan.

  edit: siz yazınca iyi, ben yazınca kötü. canının sağolsun.
  2 -5 ... ihtiyar
 6. 6.
  deinonychus un amca ogludur.deinonychus dan kisa,tirnaginin boyu ise deinonychusdan uzundur.
  ... az laf cok seks
 7. 6.
  (bkz: raptor)
  1 ... cemmm
 8. 7.
  Jurassic Park filminde cok etkili rol oynayan bir dinozor cesididir.

  Asil anlami hizli hirsizdir. Mogolistan´in kuzeyinde yasamis olduklari söylenir.
  Uzun bir kafa ve uzun bir kuyuruga sahip olan bu etcil dinozoru; kendi türlerinden ayirt eden özelliklerinden bir taneside düz bir kafa tasina sahip olmasidir.
  ... kultursuz dinazor
 9. 8.
  her iki ayağında kama gibi büyük tırnak taşıyan, avına dalarken bu tırnaklarla karna hamle yapan (mâlum dönemin otobur dinazorları belediye otobüsü kadardı) en tehlikeli etçil dinazorlardan birisi. t rex kadar popülerdir.
  1 ... gothic evil
 10. 9.
  at olanının üzerinde sembolik olarak jokey bindirilirdi. o kadar kuvvetliydi ki kamçı dahi vurmadan iterek çok yarış kazanmışlığı vardır.
  2 ... cemilflower