bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  fransızların da ne kadar kaliteli rap yapabildiğini ispatlayan grup. 'La tribute de dana' ve 'con j'pense' şarkılarını şiddetle tavsiye ederim.
  1 ... koki
 2. 2.
  kelt ezgileriyle rap müziği aynı potada eritebilen fransız grup.
  ... ordinaryus docent
 3. 3.
  Biraz geç ama iyikide keşfetmişim dediğim süper fransız rap grubu. Şarkıları çok eğlenceli ve çok hoştur. Özellikle mais qui est la belette şarkısı pek bir eğlenceliktir .
  ... harrykewell19
 4. 4.
  (bkz: man u)
  ... kep telefonu
 5. 5.
  rap ile hatta fransızca rap ile uzaktan yakından ilgim alakam olmadığı halde eluveitie'nin inis mona adlı şarkılarından parçaların olduğu la tribu de dana adlı şarkıları ile kelt ezgileri ile rapin nasıl birleştirilebileceğini göstermiş fransız gruptur.
  ... mevoy
 6. 6.
  1998 yılında kurulmuş Fransız hip hop grubu. Geleneksel kelt melodileri ile modern hip hop beat'lerini çok güzel bir şekilde harmalayan bir gruptur. Grup ilk olarak Martial Tricoche, Cédric Soubiron, and R.V. (Hervé) Lardic'ten oluşmaktaydı. R.V. daha sonra gruptan ayrılmış yerine Gregor Gandon gelmiştir. 3 adet albümleri vardır. Hip hop dünyasındaki nadir gruplardan biridir. Fransızca rap'i o kadar neşeli ve eğlenceli bir hale getirmişlerdir ki alternatif rap şarkıları arayanlar için tam bir hazinedir. Tek bir kelimesini bile anlamadığım halde tekrar tekrar o eğlenceli şarkıları dinlerim. Dünyaca ünlü hitleri 'La Tribu De Dana'dır. Ancak o şarkıdan çok daha mükemmel hit'ler vardır albümlerinde. ilk iki albümdeki Manau'yu Manau yapan kelt rap sound'tan anlaşılmaz bir şekilde 3. albümlerinde vazgeçip piyasa rap'i yapmışlardır. En kısa zamanda eski tarzlarına dönmelerini bekliyoruz. Hızlıca bir best of yapmak gerekirse ; 'La Tribu de Dana' , 'Mais Qui Est La Belette ?" , "Panique Celtique" , 'Con J'pense' , 'Faut Pas Faire Chier Meme' , 'Fest Noz De Panam' , 'Tout Le Monde'
  ... batman begins
 7. 7.
  kelt ezgilerini kullanan fransız müzik grubu. la tribu de dana ayrı bir güzeldir. ecnebî ezgiler içinde beni gazâ gazına getirebilen az eserlerden biri.

  (bkz: panique celtique)
  (bkz: mais qui est la belette)
  ... ankakusu
 8. 8.
  https://video.uludagsozluk.com/v/manau-175229/

  ... aeneskral