bugün

entry'ler (517)

feriştahın fentezileri

--spoiler--

Demeye kalmadan o kapıda belirdi. aman Allah'ın bir insan ancak bu kadar kapıda belirebilirdi.

--spoiler--

kapıda beliren her sevdiceğe uygun fenteziye sahip yüce karakter.

küçükken klibinden korkulan şarkılar

serdar ortaç- bilsem ki

klipte oynayan bütün kadınlar gerçekten ölmüş de dirilmiş gibi gelirdi.

ağız ishali olmuş fenerliler

(bkz: gol kabızı gsliler)

serbest çağrışım...

maçtan sonra kaybolan galatasaraylılar

kaybolmamışlardır. yerin dibindeler, kazsak görürüz.

aşık olmak diye bir şeyin aslında olmaması

aşk insanın bir başkasına hissettiği değil içinde hep olan bir duygudur. sadece malesef hangi bedende kendine yer bulacağına karar verirken beynimizi kullanamayız. yalnızlık hissinin bu kadar batması da işte içimizde mevcut olan bu duygunun ağırlığıdır.

ahmed arif

bugün doğmuş yüce şair. toprağın bol olsun.

edith piaf

--spoiler--

aşk ılındı mı ya ısıtmak gerek ya vazgeçmek

--spoiler--

yeditepe istanbul

meral okay da artık aramızda olmadığına göre şu daha net söylenebilir ki gelmiş geçmiş en sağlam iki diziden biri. diğeri mi? yine meral okay, ikinci bahar.

muhteşem yüzyıl vs şampiyonlar ligi

süleyman'ın yaş ilerledikçe gol sayısı olarak şampiyonlar liginin üstün kaldığı karşılaştırma.

takla at diyen bakan

(bkz: ananı da al git)
(bkz: sarayda yaşıyorsun)
(bkz: körsün yine de iş vermişiz)
(bkz: takla at oyna)

kısaca: ebeni de s*ksem veriyorsun o oyu.

takla at diyen bakan

iktidarda kalacaklarından şüphesi olmayanların işi ukalalığa vurduğunun yansımalarıdır ne yazık.

O taziye sahipleri bi takla attırsaydı da bundan sonra öyle baksaydı bakacağı yere.

add lerdeki inanılmaz mantık hatası

vaktinde grup yorumun dağlara gel şarkısını büyük bir coşkuyla dinlediklerini görmek şahsım için en büyük mantık hatasıydı.

çikolata bir erkekten iyi midir sorusu

cevabı mevcut sorudur;

Bi çikolatayı sizden başka biri de yerse rahatsız olmazsınız.

Ne kadar uzun sürede yiyeceğiniz sizin elinizdedir. Paketini istediğiniz sürede boşaltabilirsiniz.

Hiç üzmez, sadece mutlu eder.

Çeşit çeşittir, hangisini yerseniz yiyin eskisine dönebilirsiniz.

ister yersiniz, ister yanınızda taşırsınız, hatta sadece paketine sarılıp uyuyabilirsiniz bile.

Uyruğu farketmez, illa italyan olması gerekmez lezzetli olması için.

neil degrasse tyson

ünlü astrofizikçi.

--spoiler--
Geceleri gökyüzüne baktığımda, evrenin bir parçası olduğumuzu ve bu evrende olduğumuzu ...biliyorum; ama bunlardan daha da önemlisi aslında evrenin benim içimde olması. Birçok insan kendisini küçük görüyor, çünkü evren çok büyük. Fakat ben kendimi oldukça büyük hissediyorum çünkü içimdeki atomlar yıldızlardan geliyor….. Hayatta hep bir şeylere bağlı olmak, ait olmak, devam eden ve değişen şeyler üzerinde bir etkimiz olmasını isteriz değil mi? işte sırf yaşayarak tam olarak yaptığımız şey de bu
--spoiler--

balıkçı hasan

küçük kırmızı balıkların düşmanı ,çocukluğumun korkulu rüyası! ne istedin sen adam benim küçük kırmızı balıklarımdan. ne zaman ölseler senden bilirdim.

--spoiler--

kırmızı balık gölde kıvrıla kıvrıla yüzüyor
balıkçı hasan geliyor oltasını atıyor

--spoiler--

kırmızı balık kaç kaç kısmını ne heyecanla söylerdik ama.

sözlük yazarlarının yaşadığı kafalar

sözlük yazarları bit mi sorusunu akla getiren söylem.

peşin edit: sanki formata aykırı oldu dedirten falan filanmış muş

meyve suyu izleyen kız

morganize işlerin hafızalarımıza kazıdığı kızdır.

edit: amk ders çalışırken okuduklarım aklımda kalmaz adamın entrysini okumuşum ne zaman o kalmış aklımda.

richard dawkins

(#15136130) söze ne hacet. seviyesizliğini kendisi göstermek istemiştir.

kayıp romanlar

vedat türkali'nin güven'den sonra okunması gereken kitabı. roman, güven üzerinden ilerliyor başlangıçta.
diğer kitaplarından farklı olarak karakterleri çok sevdirmiyor yazar. korhan'a aşık olduğunuz gibi doktor nahit'e aşık olmuyorsunuz mesela.

sözlük yazarlarının itirafları

babam geldi dün. bi baktım elinde saramago. herif bildiğin saramago okuyor. tuhaf bir ruh hali içerisindeyim.