bugün

doğrudur, mantıklıdır. hayatın karşınıza kimi çıkaracağını bilemezsiniz. birine aşık olduğunuzu sanırsınız, işler yolunda gitmez, ve ayrılırsınız. sonra başkası çıkar karşınıza. "hayatımın insanı bu işte" dersiniz. öncekini çoktaan unutmuşsunuzdur. bu durum kendini tekerrür edebilir. her zaman karşınıza daha çok seveceğiniz biri çıkacaktır. ama şu an başkası çıkana kadar, en çok sevdiğiniz o'dur.
kurban grubunun yalan adlı şarkısının teması.
aşk insanın bir başkasına hissettiği değil içinde hep olan bir duygudur. sadece malesef hangi bedende kendine yer bulacağına karar verirken beynimizi kullanamayız. yalnızlık hissinin bu kadar batması da işte içimizde mevcut olan bu duygunun ağırlığıdır.
aşka inancını kaybetmek.
''kime göre, neye göre''dedirtir.
vurgun yemiş söüdür.
aslında olsaydı adına aşk denmezdi.
muhtemelen farkına varış sürecinde insanın edindiği tecrübelerin (ihanet, terk ediliş vesaire) akabinde ortaya çıkmış bir düşünce.
kesinlikle doğru önermedir. ya atıyorum şimdi çok aşıksın, gözün başka hiçbir şeyi görmez. şimdi sen çok kötü bir gün geçirdin, eve bi geldin karşında veronica avluv ve stoya seni karşılıyor, harika görünüyorlar. bu durumda naparsın sevgili kardeşim?

demek istediğim şey aşktan daha üstün basan şey arzulamaktır ve bu da aşkı yok eder.
Gerçekten birine aşık olur muyuz?

Yoksa o birinin düşüncelerimizdeki haline mi aşık oluruz?
Tecrübelerle onaylanan savdır.

aşk yoktur.

güven vardır,
yanında sarhoş olmaktan korkmadığınız insan vardır,
açlığı da tokluğu da eşit paylaştığınız,
saçmalamaktan çekinmediğiniz,
ağlamaktan utanmadığınız insan vardır,
gözü arkada kalmamak,
yatakta parmak uçlarına kadar titremek vardır.
Susun deli konuşuyor, konuş deli!

Tanım: tillahına kadar vardır.
Onca şiir, roman, film, resim, heykel, şarkı..vs.. Boşuna olamaz!
Vardır ama yaşamış mısınızdır acep asıl mesele bu! Onlar yaşamışlar, hem de ne beter...
(bkz: Ergen ergen muhabbetler)

He yok amk, mahmut var.
Aşk yoktur, libido vardır. Yıllardır bunu üstüne basa basa söylüyoruz ancak kişisel sosyolojik tespit yaptığımızı sananlar buna inanmayıp, üstüne bizi 'sizdr sapık freudlardansınız' diyip yaftalanıyoruz.
Aşka küsmüş insanların genel olarak kullandığı cümledir kendileri. Aşk vardır kardeşim. Bir gün biriyle karşılaşırsın ve dünyan döner. Aşka küsme, o hep sendedir.
ezik beyanıdır. zaten böyle bir şeyin olduğunu biliyorsun neden hala laga luga yapıyorsun?
erkekler olabildiğince çekici kadınlarla sikişmek ister, aynı şekilde kadınlar da güçlü erkeklerle sikişmek istiyor.
Aşk diye bir şey yok. Her şey kişinin kafasında kurduğu şeylerden ibarettir.
hoşlanma ile aşık olma ayrı. yoksa ben günde yirmi kere aşık olurum.
Valla ben bi beşiktaş'i sevdim galiba bu güne kadar onunda temsil ettiği değerler ve duruşu birebir benkm hayata bakiş açımla ayni olduğu için. Benim zevklerim,ilgi alanlarım standart insanlardan farklıdır artislik olsun diye söylemiyorum. sıradan muhabbetleri,sıradan esprileri duyunca kaçarim o ortamdan. Malum insanların %80 ide sıradan yaşıyor. Bu yüzden beni çok etkileyen birileri olmadı şu ana kadar. Bazıları anlamsızca nedensizce çekti beni ilgi alanlari benden çok farkli olsada ama kimse için ölüp bitmedim.sanirim gunun birinde evlenirsem bu buyuk ihtimak anlasabildigim ama olsada olur olmasada olur diyebilecegim birisiyle olur. Şimdi bazen şunu soruyorum kendime aşk yokmu ki acabada ben olmuyorum?bu bir ego tatminimi elde edene kadar yada sadece libidoylami alakali Yada etrafimda acaba olacak kadar kaliteli insanmi olmadi hayatim boyunca?
Yaşamadan önce ben de öyle zannediyordum. Aşk kavramını yalnızca hikayelerde, destanlarda, şiir ve şarkılarda geçen mecazi bir terim olarak görüyordum. Taa ki onu tanıyana kadar...
Yalnızca onda yaşadım ben aşkı sözlük. ilk defa bir yabancıyı ailem dahil herkesten ve her şeyden daha fazla sevip, sürekli düşünmeye başlamıştım. Çok garip gelmişti bana bu durum.
Mesela aşk diye bir şey yoksa ben niye Benimle hiçbir kan bağı, ne bileyim eski bir arkadaşlığı olmayan birine nasıl olur da hayatımdaki herkesten daha fazla değer verip bir anda sanki ondan önce hiç yaşamamışım, sanki çok ama çok eskiden beri hep birlikteymişiz gibi hissetmiştim ve hayatı nasıl tek bir kişiden ibaret sanmıştım?
vardır. yoktur demek için bile var olduğunu bilmek gibi geliyor bana. adı koymak istenen şeye aşk demek değil. düşüncelerde, hislerde, onu görünce çocuk gibi heyecan yapmanız aşktır işte.
O aşk zannetiginiz hep karninizdaki gaz sikismasidir. Gidin gürül gürül sicin düzelir.

Öyle başlığa böyle entry.
Şeytanın avukatı filminde al pacino da öyle diyordu sonra anasının amını gösterdi aşık olan. Haa yoktur aynen, yaşayamamış olunca yok oluyor tabi.
yanlıştır. aşk yoksa biz ne diye elin kızı için kendimi paralıyoruz günlerdir amk? seviyoruz, istiyoruz. erkekler aşık olduklarını kaybedince anlarlar.
güncel Önemli Başlıklar