bugün

meditasyonun ayyaş versiyonu. şu an uygulamakta olup herkese tavsiye etmekte beis görmemekteyim. ayrıntıya giresim geldi giriyim; şarap içmek temelde ikiye ayrılır ki biri tek başına içmektir, diğeriyse dostla-dostlarla içmektir. tek başına içmek yeterince irdelenmiş link verip geçiyorum.
http://sozluk.sourtimes.o...%20basina%20sarap%20icmek
dostla-dostlarla içmekse apayrıdır. karşılıklı zihinler inceldiği yerden kopar, koptuğu yerden yeni anlamlar doğar. yahut bir şarapçıya gidilir, duru bir muhabbet tutturulur zaman akar gider. güzeldir şarap içmek, başka şeye benzemez vesselam.

ek olarak (ara: şarap içmek)
nezaket gerektiren eylemdir. yalnız başına içilse bile evet.
hafif alkollülerin en asilini içmektir. ucuz da olsa şarap candır, kandır, kan da yapar hani... meyve şarabı hızlı çarpar, köpek öldürengillerin çıkartmayla arası iyidir, kalitelilerin denklemi bizi bozar sözlük!
akıl kaçırılan cinnet akşamlarında, aklını başka şeylerle dolduran dosttur, dost.
(bkz: anti aging)
(bkz: köpek öldüren)
Şarap asil bir hatun'u temsilen var olmuş bir içeceğin tanımıdır. Öyle o kadeh herkesin eline yakışmaz. Dedim ya kadın gibidir içten içe sarhoş eder ama anlamazsınız.
hertürlü gideri var dediğim durumdur. tuzlu leblebi ya da peynirim yok ama olsun.

(bkz: içtim şarabı siktim arabı)
birkaç bardak su ile kafa durumu sürekli korunabilen içki.
bir rakı içmek değildir.
Yerine göre çok keyifli eylemdir. Lakin biz yerine göre dosta göre rakı içeriz.
diğer içkilerden çok başkadır. rengi,tadı beni benden alır, bambaşka diyarlara götürür.
aşktır. bağlandın mı bırakamzssın. o yüzdendir ki hiç rakıcı, biracı yoktur da şarapçı vardır.
biraz tarçın eşliğinde sıcak şarap içmek fransız bir aşk filmi izlemek gibidir. tadından yenmez; içilir.
ekmek , şarap sen ve ben..
bir de sabahın dördü..
bazı köpek öldüren şaraplara bile alışabiliyor insan. insana garip bir duygusallık hayata kadife bir pencereden bakma şansı veriyor sanki. mezeden önce ruhunuza hitap eden bir içki olduğu için güzel bir müzik ve iyi içen bir dost yada şiir kitabı gerektirir. gerisi mi? teferruattır...
yanında hoş bir bayan varsa güzeldir. kırmızı şarap tabiki, köpek öldüren olmayan cinsinden.
quattro pembe şarap ve sevdiklerin varsa değmesin ellerimiz sürsün gitsin bu hikaye dedirtecek anlardır.
Reflü sahibi kişilerin abartmaması gereken bir durum. Zira geceyi klozet tepelerinde veya gaviscon için nöbetçi eczane peşinde sokaklarda bitirmeleri çok olasıdır.
icerken ölcülü ol; sarabin fazlasi sir tutmaz,vaat de.
Ev yapımı olmadıkça, şaraba şarap demem ben. Naturellik önemli.
Bir istek..

görsel
Aşırısı acayip başağrısı ve kilo yapar. Yerine göre yemekle bir, bilemedin 2 kadeh yeterlidir.

(bkz: Tapas)
eskiden gazozla karıştırıp ucuz diye içtiğimiz içkimsi bir şey.
Pahalı olanlarından deneme fırsatımız olmadı ama "şargoz" kafasını yaşamak ayrı bi güzeldi.