1. 1.
  ankara tunalı'da bir bar. gece saat 12'de kapanıyor, zorlamayın.
  -1 ... redwinemania
 2. 2.
  ispanyollar'ın ana yemeklerden once aparatif olarak yedikleri yiyecek turu. ismi buradan gelmektedir ve mezeleri hatırlatır. ispanyol restorantlarında kucuk porsiyonlar halinde servis yapılan yiyeceklerdir ve aynı anda cesitli tatlara bakma imkanı tanıdıgı icin tercih edilir.
  1 ... ms.viking
 3. 3.
  bask menşeili ispanyol mezesi. et ve deniz ürünlerinin envayi çeşit yan ürünle birleştirilip bildiğimiz ordör tabağı haline getirilir ve servisi yapılır, sanırım pek bir standardı yoktur ve tapas budur diyebileceğin bir kavram yoktur.
  ... woolloomooloo
 4. 4.
  ispanyol mezelerinin küçük tabaklar içinde sunulan bir çeşit mezedir.göz zevki ve iştah açıcı görüntüsüyle lezzetli aparatiflerdir.
  1 ... rojber
 5. 5.
  jose corbacho ve juan cruzun yönetmenliğini yapmış olduğu 2005 yapımlı film.bu film içiçe geçmiş beş farklı hikayeden oluşur. konusu ise aynı mahalleyi paylaşan insanların hastalıklardan sakınarak ve tek başına kalma korkusunu sürekli hissederek yaşayışlarını perdeye yansıtmalarıdır. türkiye'de hayatın lezzeti adıyla gösterime girmiştir. malaga film festivalinde en iyi film, kadın oyuncu ve izleyici ödüllerini, montreal film festivalinde ise en iyi senaryo ödülünü, sant jordi en iyi film ve ispanya2nın en prestijli sinema ödülü olan goya ödüllerinde en iyi yönetmen ve de yardımcı kadın oyuncu ödüllerini kazanmış olan bu film 29 ekim çarşamba akşamı saat 22.00'da cnbc-e de gösterilecektir.
  1 ... sew7
 6. 6.
  ispanya'daki meze barlarına verilen isim. Genelde küçüktür bu barlar ve ismi şuradan gelir: Şarabı açıp masaya koyduklarında içine sinek düşermiş, eski zamanlarda. Önlemek için şişenin, kadehin üzerine küçük tabaklar koymağa başlamışlar, çıkardıkları tapanın yerine bir başka tapa yani. Sonra "Bu tabak niye boş dursun" demişler. Şarabın yanında yediklerini bu tabağa koymağa başlamışlar. Mezenin, sonra da dükkanın adı, olmuş.
  3 ... johnnyturhan
 7. 7.
  mekandan mekana içeriği değişen kombinasyonlardan oluşur. benzetecek olursan güney doğuda bir kebapçıya yahut nevizadede bir meyhaneye gittiniz, ana yemekten önce gelen ve genellikle ana yemekten daha doyucu nitelik taşıyan önünüze envai çeşit şunubununun genel adıdır.
  1 ... balyancho
 8. 8.
  sanskrit dilinde iç ateş anlamına gelir..
  ... akhmenrah
 9. 9.
  ispanyolların götten atma, çok da bir olayı olmayan mezeleridir.
  -2 ... calyx
 10. 10.
  ispanyol meze çeşitleri.

  tapas
  ... may neym iz keriz