bugün

Duygularımı aldırma şansım olsaydı ilk senden başlardım.
imtihanların en zoru... hele ki hiç.. neyse.. allah herkese bu imtihandan başarıyla geçmeyi nasip etsin..
işe yaramayan his. Uzak durmak lazım böyle duygulardan.
işe yaramayan his. Uzak durmak lazım böyle duygulardan.
Ara ara yoklayan duygudur. Fazla üstünde durmazsanız geçer. sürekli birini özlediğinizi hissediyorsanız gidin yanında olun.
soyut zannedilen, yasarken sonuna kadar somutlasan caresizligin sonsuzluk katı...
bu basliklarda benim acim hep ayni, annem.
15 yasindaydim, grip oldum diyerek doktora gittigimizde. annem olecek korkusuyla sabahlara kadar aglayip acaba cocuk oldugum icin abartiyor muyum diye yazmisim gunlugume. hala duruyor gunlugum...
her seyden habersiz.
annemin mesajlarini gorunce ogrenmistim sonucu.
kanser.
yari yogun bakim yari okul diyerek bitirdim.universiteyi. 85 kilo, etine dolgun annem 35 kilo sirtimda kalkiyordu yataktan.
sirtindaki yatak izlerini tasiyan annemin acisini ben misliyle cekiyordum.
dayan dedim ona, elime ekmegimi alayim ben aslanlar gibi bakarim, senin kizinim ben dedim.
ve ben annemi ilk maas gunumde kaybettim.
yagmurlu soguk bir aralik gecesi.
iste baslikta gecen o ozlemek kavrami o gunden beri kalbimde, cigerimde, burnumun direginde...
özlüyorsun ama o bunu bilmiyor.
Bilse bile hiçbir şey değişmiyor.

Ben yine neden çaylak oldum amk?
Değişse bile eskisi gibi değil.
Günün bütün koşturmacası içinde onunla 'yaşayacağın' an'lara dair tüm hayallerin toplamıdır.

insan hep geçmişi özlemez bazen de geleceği özler, an olsun hemen gelsin ister.
Geçmişin yad edilip, duygusal bir titreşim neticesinde oluşan karma bir duygudur.

Özlem, çaresizlik bile içerir. Özlemek öyle basit değildir, çok fazla duygusal minarel içerir. Özlüyorsan, değer görmüş değer vermişsin demektir. Dalında yetişen ve olgunlaşan bir meyve gibi.
Özlemek salaklık değildir.

Kişi eğer özlemiyorsa salaktır.
"Özlem, gidip görmek istemen-
ama, gidememen, görememen;
gene de, istemen".
“Özlem, paylaşılamayan paylaşılmışlıktır...”.
demiş oruç aruoba.
Hislerini kaybetmiş biri olarak özlediğim hiçbirşey yok.
Göğsünüzün üzerine koca bir taşın gelip oturması, sözcüklerin boğazınızda yumru olmasıdır. Ondan kaçtıkça yine kendinizi onunla birikmiş anıların kollarında bulmak..
''Seni özlüyorum" cümlesinin aslında ne kadar büyük bir çaresizlik anlattığını anladığın gün, sevmenin değerini de öğrenmişsindir.
Bazen nefes aldırmaz. Koşmak istersin; ona rağmen, ona delice koşmak. Hâlâ nefes alabiliyorken, ihtimal dahi olsa şansınız varken koşun, denedim diyebilmek çok huzurlu hissettirir insana. Artık mümkün degil dediginiz noktada da emin olun geçmeyecek acı yok. Sabredin...
Hissedebileceğiniz en boktan duygudur. Birini özleyeceğinize ölün daha iyi.
Canlı olduğunuzu gösterir.
senin burnunun direği sızlar, o instagramda burun direğine twerk yaptırma efektiyle storysini atar yalnız.
insanoğlu'nun talihsiz kaderi. insan hep özler. Bugün bir bedeni özler, yarın bir hissi, öte gün bir ezgiyi değil o ezginin vermiş olduğu nefesi. insan özler. Özlemde ve nefrette insan pek mahirdir.
sevilen kişiyi tüm zerrelerde hissedip onu her an aramak. araya mesafeler girdiğinde o kadar garip bir hal alır ki özlemek, insanı bambaşka hissiyatlara sürükler. her şarkı onu hatırlatmaya ve yaşanan güzel şeylere götürür. temel olan şey onun yüzündeki gülümsemedir. saçlarının güneşte nasıl gözktüğüdür. gözlerinin renginin giydiği kıyafetle nasıl ön plana çıktığıdır.

bir çok zaman insanı keyiflendirir. uzaklığın verdiği bağlılık, insanın içindeki sevgiyi daha da artırmaktadır. o uzaklaştıkça aslında daha da yakına gelmeye başlar. söylemeye zaman bulunamayan şeyler gelmesi beklenerek aklın bir köşesine yazılır. onun gülümsemesinin verdiği huzur, insanı uzaktayken bambaşka hissettirir. mutluluk aslında anlarsınız ki o gülümsemede saklıymış.

araya mesafeler girse de, her güne onla başlamak özlemi tanımlar. aklında o vardır ve onla geçirilen zamanlar vardır. telefon denen araç özlemi daha da körükler onun sesi vardır ama o yanınızda değildir. aşk gerçekten varsa özlemin içinde daha fazla vardır. eğer aşıksanız özlemek dünyada yaşanılan ender duygulardan biridir. yüreğinizde aşk varsa onun gülümsemesinin beyninizdeki yansıması sizi ona daha çok bağlar.
özlemek sevmektir sevmek özlemektir.
Artık özlemiyorum.
Kimse kiseyi kandırmasın, özlemek yoklukta olmak demektir. Birşeyin boşluğunu dolduramayınca, eskisini ararsın. Bu gönül ilişkilerinde de alakasız başka konularda da aynıdır.