bugün

Kurtlar sofrasıdır.
Kucaktan kucağa oynamak için en iyi yer.
Öğrencilik öncesi tattığım için, asla tekrar batmak istemediğim girdaptır.
Ölmemeniz için yemek yediriyorlar hayatta kalmanız önemli yoksa kapının önüne koyarlar.
görsel
ya vezir ya rezil olacaginiz yer.
Hele birde gıda sektörü ile iş gücü sağlıyorsaniz. Kapitalist düzen elini agzinizdan sokup Afedersiniz götünüzden çıkarır.

Insanlari memnun etmek üzerine kurulu bir sektörde sürünürsünüz. Burdaki insanlar kavramı kesinlikle müşteri değildir. Üst rütbeden bahsediyorum. Hiç bir şekilde memnun olmaz bu tipler. Iki dakika soluklanayim dersin bu dükkanın hali ne ? Ne oluyor burda ? ben mi çalışayım yani ? Gibi kendince sikimsonik espiri niyetinde alttan alttan saldırır size.

Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum üniversite mezunu garson olarak bunları yazdım.
Vesselâm...
Sizi rezil eder vezir de.
habere göre yaklaşık 11 milyon özel sektör çalışaninin maaş zamları is verene bırakıldı.

Ayrıca yemek-yol ücretleride yine is verenin insiyatifindeymis..

ne günlere kaldık.

ama olsun adamlar yol yaptı.
Kırbaç...
insanlığın olmadığı sektördür.

(bkz: patron kalleş işçiler kardeş)
657 neydi?
657 emekti sektörüdür....
Adamın iliğini kemiğini kurutur.
No idealizm no cry. Saygılar.
geçen yıl bir otomotiv firmasının genel müdürlüğünde stajdaydim. çalışma ortamı efsane, çalışanlar kalite, maaşlar dolgun ama bir gün avrupa'dan biri geldi ortam buz kesti. yanımdakiler tazminat hesabına girdi nitekim bir günde 5 kişiyle yolları ayırdılar. işin garibi ayrılanlardan biri önceki gün sektörde 20.yılı şerefine yemek vermişti. böyle bir şey özel sektör.
Maalesef tek çare gibidir.
hatunla bu ülkeden gitmemiz için kuzu gibi bir nedendir kendisi. sıktı boğdu artık mesleklerimiz avrupa ve amerika da el üstünde tutulurken burada çer çöp niyetine bakılıyor. emeklerimize yazık be.

hasancık kemiğimize kadar sömürülüyoruz...
Özel sektörün kuralı olmaz kralı olur.
iyi üniversite mezunlarının çalıştığı firmaların dağılımı şöyledir

görsel
üniversiteden yeni mezun olmuş iyi niyetli birinci tekil şahsımın insanların egolarına çarpa çarpa akıllandığı bir kurtlar sofrasıdır. gölgesi kendilerinden büyük amcaların ve ablaların şov yaptığı garip bir sirktir. mış gibi görünmenin daha çok kazandırdığı bir başka yer yoktur. bilmemek ayıp değildir, çaktırmak ayıptır.
ya nerde bu insanı sömüren, deli gibi çalıştıran özel kurumlar?

hani böyle çalışmaktan didişmeye fırsat bulunmayanları.

bana ulaşsınlar, bende sömürülecek çok emek var.
tecavüz eder size. sonra siz ağlayınca 3 kuruş yem atar önünüze.
işini yapanın kazandığı ve herhangi bir garantisinin olmadığı sektor.kapitalist duzen ile uyum sağlamaktadır.
Acimasizdir.
Biri özel sektörde çalişmakmi dedi.
Özel sektörde genellikle stajda çalişan oğrenciler olur
Ve maaşlari 400 tlden başlar
işyeri sahibi bağırsa bile ağzini açsan hep o hakli olma duruma duşersin seni bazi durumlarda tersler sende cevap veremezsin çok calişirsin aldiğin para genelde az olur mesela ben pzt sali carsmba çalişirim perşembe cuma günüde okula giderim cumartesi günü normalde tatil olduğu için cumarteside calismak zorundayim 4 gün çalisiyorum 2 gün okulda oluyorum ve aldiğim para 100 tl
isyerinin vicdanina kalmiş birşey sabir edin önemli olan kiminin yaninda çaliştiğinizdir eger arkadaş gibiseniz yolunuza devam edin uzaktan oturarak hiç konuşmuyorsaniz iş yaparken tedirgin oluyorsaniz bu adamla işi birakin zamaniniza yazik olur yani benden söylemesi resmi tatillerde eşşek gibi çalisiriz hastalansak bile izin vermiyor öldügümuz zaman izin verirler herhalde
Edit.... bunlari yaşadiğim için yaziyorum biraz sabirli olmaliyz inşallah herşey yoluna girer 22 ağustos 2017 de işe girmiştim işi birakma tarihinide yazicam ben işten çikacam daha fazla dayanamiyorum
samimiyetsizlik akan bugün kimi siksem kafasında olan insanların bulunduğu leş sektör.
Özel sektörün mart sonu itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 18.6 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu ise 5.5 milyar dolar artarak 226.8 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.
artık midemi bulandıran sektör. iş ahlakı falan hak getire. sahte sırıtmalardan yıldım valla. *
iyi yanlarından burada bahsetmeyeceğim. bu sefer herkes özele koşacak.