bugün

Şarkının ve klibin güzelliği arasında dağlar kadar fark var gibi. ı-ıh, ben şarkıyı sevemedim.
Aaa cok guzel yapmis sarkiyi bayildim.
Tebrikler mabelcigim.
Dinleyin.
"böyle fantadır" deyip bir ergen esprisi ile sonuçlanabilecek olan başlık.
Çıktığı saniyeden itibaren dinleye dinleye bağımlı olduğum yeni bir Mabel şarkısı. Her ne kadar tarz farklı olsa da yine şaşırtmayan dinlendirici etki var. Çok güzel lan.

Çaldığın reva mı?
şarkının müziği o kadar şahane ki bayağı güzel bir çalışma olmuş. eski 80ler 90lar şarkılarının tınısı gibi bir tını var şarkıda. sözleri de iyi sevdim bıkana kadar dinlenir.
"satmam!
bu dert benim hem ağam hem paşam!
öğrenirim onunla kendimi
direnenler yaşar."
"Müziğin etkisi, diğer sanat türlerinden çok daha güçlüdür ve çok fazla nüfuz eder, çünkü diğerleri sadece gölgeye dokunurken, müzik öze dokunur. "

Mabel Matiz in yeni şarkısı. Adam gerçekten yetenekli. Her bir sözü ve müziği insanda bir şeyler hissettiriyor.
kısa ve net güzel şarkıdır.

mabel matiz son 2 teklisinde sürekli bi ' çaldığın saz ' tanımını kullanıyor. mal bulmuş mağribi gibi ne bu ya her şarkıda kullanmak.
Başına buyruk, toplum beklentilerinin-kalıplarının dışına çıkan sadece istediği neyse onu yapan, tercihini gizlemeyen insanlar ki hele bir de bizim ülkede yasıyorsa beni hep cezbeder. Bu adam diş hekimi fatih olmayı bırakmış, birşeyin peşine gidiyor. Tarzı farklı. Bu şarkı düzenlemesiyle tınısıyla sozleriyle mükemmel. Devam et Fatih..
harbiden sanat yapan adamın son parçası.
Yapmış yine yapacağını.Başka bi tadı var şarkının, farklı olmuş. insanın bütün gün " çaldığın reva mı" diye gezesi geliyor.

Mabel matiz ne adamsın be.
dertli sazdım boşa çalınmazdım
çaldığın reva mı
NE GÜZEL Şarkı yapmış.
söz ve müziği mabel matiz'e ait olan şarkı ki müziğine sayfalarca parantez açmak istiyorum ritmi meledisi ilk dinleyişte fethediyor kalpleri.
“öyle kolaysa gel başımdan
kaldır at sevdanı”
Hayatımın en zor günlerinde dinlediğim şarkı. Bundan yıllar sonra denk geldiğimde dinleyemeyeceğim muhtemelen. Zor anımda yanımda olan şarkıları mutlu olunca duymak bile istemiyorum. Gerçi mutlu olmaya dair bi inancım da kalmadı orası ayrı.

Sonuç olarak muazzam bir parça olmuş gerçektende.
Başıma bir iş gelmeyecekse sevdiğim şarkı.
öyle kolaysa gel başımdan kaldır at sevdanıııı.
Power türk'te çalışıyor şu an.

Her vakit dinlenir bu adam.

(bkz: mabel matiz)
taşlanmayacaksam şayet.
gayet güzel olan mabel matiz parçası.

''satmam, bu dert benim
hem ağam hem paşam!
öğrenirim onunla kendimi
direnenler yaşar..''
En güzel yorumu Mabel matiz'e ait olan şarkı.

“öyle kolaysa gel başımdan,
kaldır at sevdanı..”
müziği de sözleri de efsanedir.
Yaklaşık 2 yıl önce çok takmıştım bu şarkıya, sürekli dinlerdim.