bugün

nispeten daha mühim.
önceliği olan.
ingilizce: having priority.
fransızca: prioritaire.
az önce fark ettiğim Bir karma ismi. Ulu'ydum en son, öncelikli yeni çıkmış sanırım.
yeni çıkan karma derecesi.
hangi konuda sorusunu aklıma düşüren yeni karma ismi. bu ay maaşları zamlı mı alacağız yoksa?
1150 küsür karmadaki yeni sıfat.

ulan 350 küsüre megastar demişsiniz, 1150 küsürde öncelikli, hangisi daha şekil?

y.rrak gibi olmuş afedersin...
sözlüğün bana taktığı karma sıfatı.

ama hacı, cidden boktan be.
Karma çeşididir. Biz şimdi ne oluyoruz sorusunu akla getirir.
pek iyi durmayan karma derecesi. beğenmedim.
elin oğlu 180-200'lerde mavi jojoba tanesi oluyor. bize baksan, binyüzküsur olmuşuz ama sıfatımız öncelikli...

- hayır! sıfatın bizzat kendisi insanı uyuz etmeye yeterli zaten... öncelik derken, ne menem bir önceliktir bu?

önünde bekleyenler varken sana sağlanan bir öncelik mi, yoksa sen; ardında bekleyenler varken onlara sağlanan önceliğin ta kendisi misin? müphem...
NE anlama geldiğini çözemediğim karma sıfatı. Öncelikli tamam da ne için öncelikli netice itibariyle sikimsonik bir karma şeysi.
Diğerlerine göre daha özel ve mühim olan.

Bankalarda görebiliriz bu sistemi. Müşterisi olmadığınız bir bankaya işlem yapmak için girmiş ve sıra numarası almışsınızdır. Sizden sonra bankanın b segment müşterisi sıra numarası almıştır. Ondan sonra da a segment müşterisi sıra numarası alarak beklemeye başlamıştır. Diyelim ki üç müşteri de aynı servisten hizmet için sıra almış olsun. Halihazırda işlemi olan müşterinin işlemi bittiğinde sıranın size geldiğini düşünür ve evrakları hazırlamaya başlarsınız. Ancak o da ne? bay a sizden sonra gelmesine hatta bankada sıra bekleyen 3 kişiden en son gelen kişi olmasına rağmen işlem için çağrılan kişidir. çünkü bay a önceliklidir.

bay a işlemini bitirdikten sonra bu kez sıranın size geleceğinden eminsinizdir. ama bu kez de bay b'nin numarasının yandığını görürsünüz. bay b bay a kadar öncelikli değildir ama sizden daha önceliklidir.
bildiğin vip tir. bu karmaya sahip olanlar klimalı odalarında kahvelerini yudumlarken entry girebiliyorlarmış. her ay hesaplarına zall tarafından para yatırılmaktadır.
skimsonik karma sıfatsızlığı. bunu bulanı masama bekliyorum.
Sözlüğün bize uygun gördüğü karma ismiymiş. Torpilli mi olduk şimdi yahu?
bir karma şeysi.

ulan uluyken öncelikli olduk. boşuna demiyorlar ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz deyû.
Bizde o zamanlardan geçtik gardaşım 2017 nin başında bende o yolun yolcusuydum.