bugün

almancada "o umlaut" olarak geçen harftir. kelimelerin içinde "ö" ya da "oe" şeklinde yazılır.
başlığı hortlayınca, alfabeden kaldırıldı sandığım harf.

(bkz: ö şimdi esker).
Avrupalıların :o ifadesi yerine kullandıkları harf.
o harfinin cinsiyet değiştirmiş halidir.
burnu olmayan şaşırma ifadesidir. Ö
o'nun kardeşi. ayrıca ö harfi ilk hece hariç başka bir hecede bulunursa o kelime küçük ünlü uyumuna aykırı olur.
nedeni yok ama içinde bu harfi bulunduran kelimeler şiirsel değildir. içinde ö bulunan çok az şiiri beğenirim.
en korkulan şey olan ölümü temsil eden harftir. dikkatli bakarsanız korkudan çığlık atan bir yüz görürsünüz ö de.
bir adama öröspü çöcüğü derseniz size güler.lakin o*spu cocugu derseniz...*
alfabemizin on dokuzuncu harfi olma şerefine nail olan tek harftir.
ardından p gelen harf.
en seksi harflerdendir. dişidir.

şahsen, eğer harf olsaydım en çok ö harfiyle yatmak isterdim, çok arzuluyorum öyle böyle değil.
göktürkçe "düşün" fiili.
ö şimdi asker, yoksa o omuydu, yada öyle bir şey.
aklıma ilk gelen "öküz" oluyor seni gördüğümde, affet beni. Bir de küçücük memeleri olan hamile bir kadın. Neden böyle diye sorma bana, affet beni. ben seni affettim.
kusma eylemini hatırlatan harf.

bir kaç defa tekrar edin.
ö
evet bir daha
öö
son kez alıyoruz
ööğh

ps: bu sadece ben de mi böyle oluyor acaba?
Söyleyen insanın aynı zamanda yüzünde de oluşan harftir. Yuvarlanmış olan ağzı ve hemen üzerindeki iki burun deliği ö harfini anımsatır.
mide bulandıran harftir.
türkçede ilk heceden sonra bulunamayan harftir.
dünyanın en estetik, en kibar, en hayat dolu harfi. ö baharat gibidir. kelimelere lezzet katar. bazı kelimelerde o harfinin yerine ö harfini kullanırsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. örneğin, brö, rölls röyce gibi. seni seviyorum ö. cansın.
ismimin baş harfidir.

Edit : bunun nesini eksiliyon arkadaş anlamadımki.
benimde adımın baş harfidir. baş harfi ö olanlar olarak toplansak sözlüğü fethedeceğiz demek ki.
ismimim harfi bile değildir.
niyeyse okuyunca kusasım geldi harfi. Öğürmek kelimesini çağrıştırdı sanırım bana.
ööö öhmöt böylör dö bördöymöş.