bugün

entry'ler (2194)

evleneceğiniz kişide en önem verdiğiniz üç şey

Zengin olması. Parasıyla diğer iki özellği de alır önemli değil.

ankara

içinde anıtkabir olması dışında hiçbir özelliği olmayan şehir. Bir de odtü var tabi. Ha bir de behzat ç. Yine de hiçbir özelliği yok o derece.

sürekli geçmişe özlem duymaya başlamak

Hatırlamak, gülüp geçmek güzeldir ama gündelik hayatı etkileyecek kadar geçmişte yaşamaya başlandıysa maalesef geçmiş olsun, nur topu gibi bir depresyona sahipsiniz.

sözlük yazarlarının üzgünken yaptıkları

Uludağ sözlüğe girmek. Böyle bir yer olduğunu unutmuştum bile. Ama herkes ciddi ciddi yazmaya devam etmiş. E ben de edeyim. Birkaç yaş aldım, birilerini uğurlayamadım, hüznüm koynumda. Hoş buldum.

sözlük yazarlarının itirafları

Kocaman bir defteri kapattım. Daha doğrusu kapatmak zorunda kaldım. Bir gün kapanacak diye başlamış olmam hiçbir hissimi hafifletmiyor. Bazen dünyadaki bütün üzgün insanların üzüntülerini içimde hissediyorum. Öyle bir gün. Bazen dünyadaki bütün insanlar yok. Tek başımayım.

zeynep

Aslında basit bir isim. Ama benim için dört senelik üniversite hayatımın dört ay gibi geçtiğini hissettiren, görelilik kuramını pratik olarak öğreten, birkaç hafta sonra kendi yollarımıza ayrılacağımızı düşündükçe kalbime spazmlar girmesine sebebiyet veren ev arkadaşımın adı.

gecenin şiiri

dünyanın bütün seslerini alıp götürdün
mezarından başka harf kalmadı ağzımda.
yoruldum kalabalığın hayatından
yaşamak diye el çırptığım ne varsa
şimdi bir ölüm türküsü, bir hatıra yangını
yalnızlık çark dönüyor üstümde.

yeryüzü şarkım, sürmeli pencerem
her sabah aynı soğuk
her akşam aynı keder
yastığını koklaya koklaya öğrendim
insan bir kere ölmüyormuş meğer.

şükrü erbaş.

frank gallagher

son sezonda büründüğü karakteri duygulandırsa da eski kötülüklerini unutmuş değilim. aldığım duyumlara göre yeni sezonda iyice kafayı kırıp umreye gidecekmiş. aslında hac istiyormuş ama hacı olmayla gelen büyük sorumluluğu kaldıramayacağını düşünüyormuş. bakalım hayırlısı.

tarkan

bir zamanında yaptığı hüp, ölürüm sana, kış güneşi gibi kalite, müzikalite, özgünlük kokan şarkı ve kliplerine bakıyorum. bir de yakın tarihte ortaya koyduğu yolla, beni çok sev, cuppa gibi piyasa işçiliği, türk romantikliği kokan şarkı ve kliplerine bakıyorum. ve kendisine artık eskisi kadar saygı duyamıyorum.

eğer yine eski zamanlardaki gibi işler ortaya koyamayacaksa, hala yurt dışında şımarık dinleyen insanların hatrına yeni albüm çıkarmasın. gözümüzde başarılı, göbek dansı yapan seksi adam olarak kalsın. tonton tarkan hiç kaldıramam.

ölüm

“insan, öleceğini bile bile nasıl yaşar?
Ya çıldırır ya da öleceğini unutur…”

para harcama isteği

indirimlerden doğar. ama bilin bakalım ne yok?

akademi dünyası yalakalarla dolu

öyle ki bunu anlayabilmek için akademik kariyer yapmaya gerek yok. herhangi bir üniversitede lisans okuyorsanız çok rahat şahit olabilirsiniz.

bakanın sözünü kesen robota format atılması

Akp döneminde olmuştur.

Bakan ciddi mi değil mi çok anlaşılmıyor ama şakaysa komik ciddiyse daha komik.

seyit onbaşının 250 kg top kaldırdığına inanmak

isteyen fizik kurallarını, psikolojiyi, baskıyı ele alır inanır isteyen inanmaz. Ama yıl iki bin on sekiz, bu kadar alakasız bir konuyu nasıl evrime bağlayıp bir de evrimi salt maymundan gelmek olarak bildiğini gösterir ki bir insan? Bazı insanların üzerine kitap atasım geliyor.

yalnızlığın hissedildiği anlar

Yorganı kılıfına geçirirken cebelleşilen an. insan hayatı sorguluyor.

yerli whatsapp

Devşirme sistemini uygulamak istemişler. Yabancının yaptığını al, kendin için kullan. Yerli diyip adını yabancı koymakla kendi aralarında paradoksa girmişler. Bu girişimcilik değil, bu kolaycılık. Keşke yerlileşmek yerine globalleşmek istense.

isa nın son yemeğini dışarıdan söylemesi

Sıkıntı olmaz. Da vinci onu da çizerdi.

chp yi tek başına iktidar yapabilecek lider

Benim bu. O kadar muhalefetim ki bazen arkadaşlarım sinirlenip muhabbet etmiyor benle. Bu muhalefetlikle kemal kılıçdaroğlu'ndan daha iyi muhalefetlik yaparım. Ama kariyerime siyasetle devam etmek istemiyorum.

gratis kartı olmayan kız

Makyaj yapmayan doğal kız diye sevinmeyin. Zengindir ve indirimli ürün almaya ihtiyacı yoktur. Ben zengin değilim ne yazık ki.

afrin operasyonunun çok ta başarılı olmaması

(bkz: bağlaç olan de nin dramı).