bugün

birinci nesil yazar. ben.
(bkz: allah)
(bkz: kuran-ı kerim)
(bkz: hazreti muhammed)

başlıklarını açan kutsal uuser. yalnız nicki biraz sakat.
(bkz: birinci nesil çaylak)
(bkz: bilen adam)
1 Aralık 1985 Kadirli doğumlu, an itibariyle 7 senelik arkadaşım ve hatta ana-baba ayrı kardeşim, sözlük yazarı zat... severim kendisini...
ironi ve hakaret arasindaki cizginin kalinligi konusunda feci cakmis adamdir. cirpinislari bosunadir.
online listesi'nde nicki c harfiyle başlayan nicklerin üstünde olan yazar, torpilli midir nedür?***
a-bu kim abi
b-çakan adam
a-nasıl yani?
b-çok kötü dersleri. bu dönem 7 dersten çakmış.
a-harbi çakmış..

a-şu adamı tanıyor musun?
b-evet çakan adamdır o.
a-nasıl çakıyor?
b-kimi görse yolda uzatıyor elini hemen "çak bakalım" die bağırıyor.
a-vay anasını...

a-kolay gelsin kaan abi napıyorsun?
b-iyidir micro cuğum karikatür ü hazırlıyorum.
a-hangisi? erdener abi mi?
b-hayır zıçan adam..
a-anladım. e iyimiş.
değişik bir insan olduğunu söyleyebilirim. bir kere en ilginç özelliği en eskiler tarafından bilinmesine rağmen, hakkında daha yeni yeni yorumlar yapılmaya başlanan bir yazar olmasıdır. tahminimce uzun bir süre sözlük yazarlığına ara vermiştir ama yine de ay, hafta, gün ve dakika olarak bazı yazarların offline olması durumunun nick altında belirtilmesinin popüler olduğu bir durumda bu adamdan hiç bahsedilmemiş olması yine de gariptir. değişik olmasına sebep olan bir başka etken de genel tabularımızı yıkarcasına aynı anda hem dinine aşırı düşkün, hem haksızlığın karşında, hem sözlük formatına aşırı değer veren, hem insancıl hem de atatürkçü ve ilkelerini sonuna kadar savunan bir insan görüntüsü vermesidir. tanımam etmem ama bu özellikleriyle takdir ettiğim bir insan olarak hafızama kazınmış bulunmaktadır..
sanal alemlerin tehditkarı.
hazreti muhammed ile ilgili düşüncelerimi ilgili başlık altında ifade etmem sonrasında beni domuz bağı ile tehdit eden kişi. işkence yapmaktan hoşlanan biri sanırım. "o entryyi sileceksin" türü emirler de verebiliyor ki zannedersem bu platformu babasının çiftliği sanıyor. o kadar rahat ki ver bakayım adresini görüşelim seninle bakalım falan diyebiliyor.
(bkz: akil fikir yarabbi cok sukur)
uludag sozluk dizisi'ndeki performansıyla yılın senaristliğine aday olan yazar. tabi başka adaylar da yok değil.
şu entryyi (#9156) girerek ilgili başlığı açan kişi olduğunu da görünce hepten sevindiğim ve sevdiğim kişi.

edit: ve dahi şu da (#9160) varmış.
"hayır aramızda bir şey yok, sadece rol arkadaşıyız." evet, sonunda ben de bu cümleyi kurdum, öyle mesudum ki! bunu sana borçluyum çakan adam!
nickinden çok kültürlü,aydın ve seviyeli olduğunu anladığımız yazar.siyasi düşünceleride nicki kadar başarılıdır.
adi ahmet'tir.
Siyâset eğitimini "siyâset tartıştığı kişileri Libya'dan yeni gelmiş turist" kıvamına rahatlıkla getirebilecek şekilde hem teorik, hem pratik olarak Türkiye'de almış ve şapkalı harflerin kullanımının kalkmadığını çok yakın tarihte bizzat Türk Dil Kurumu başkanından duymuş kişidir. Ayrıca şapkalı harfler kaldırılsa bile etimolojik kaygıyla doğru ifâdenin sağlanması için yine de bunları kullanmaya şahsî kararıyla devam edecek yazardır.

Adı da Ahmed değildir ama bu isimle bilinmek de kendisi için şereftir.
polemiğe girmeyeceğim deyip hakkında 6 paragraflık entry giren ve kendisini millî görüş mensubu olmak gibi fantastik vehimleriyle anan zavallıların iddia ettiğinin aksine sözlüğü babasının çiftliği olarak değil, fikirlerin beyan edildiği bir platform olarak gören yazar.

sözlüğü yalanlarıyla kirleten, haksızlığın daniskasını yapan ve bunu da marifetmiş gibi savunanlara kendisince ayar verdiği de doğrudur. ayarı veren ve ayarı alan kişi haricindekiler, yani üçüncü kişiler bu ayarı ister tehdit olarak lanse etsin, ister başka bir isimle ansın, yine de üçüncü kişi olmanın yükümlülüklerinin tadına bakmak durumunda kalacaklardır. Hatta kendilerini haklı gösterme çabasının acınası gayretleriyle Türk Dil Kurumu'nun sitesinden link verseler bile bu üçüncü kişi olma durumu devam edecektir. yeri gelmişken şapkalı harflerin kaldırıldığını iddia eden ve bunu bilimsellik gibi göstermek adına kimse bakmaz ne de olsa diye link verenlere ayar vermemek olmaz.

buyrun ayarınız, kapağınız ya da tehdidiniz. siz her ne derseniz. hem de link verdiğiniz siteden:

http://www.tdk.gov.tr/TR/...49816B2EF4EC2F94D94121ECE

(linke bakmaya üşenenler için açıklama: şapkalı harflerin kullanılacağı yerlerle ilgili dilbilgisi).

Türk Dil Kurumu başkanı ile şahsî konuştuğumu iddia etmedim. şapkalı harflerin kaldırılmadığını "bizzat kendisinden" duyduğumu söyledim. (bkz: #1696076)
ulusal kanalda yaptığı bir konuşmada şapkalı harflerin kaldırılmadığını açıkladığı görüntüleri cnn turk'e başvurarak elde edebilirsiniz. tabi Türk Dil Kurumu başkanı aynı zamanda bizim mahallede hobi olsun diye kasaplık yapıyorsa bilemem.

bilinçsizlik iddiasına karşı da şunu tekrar ediyorum. şapkalı harflerin kullanımı etimolojik bir gerekliliktir. Türk Dil Kurumu bu işâreti kaldırsa bile yazı diline sahip çıkmak isteyen her Türk bu bilince sahip olmalı ve bu işâreti kullanmalıdır. Atatürk'ün şapka devrimi bari harflerimizde yaşasın.*

nickimin altındaki entryleri referans alarak yorum yapma ihtiyacında olanlar, karalayıcı entrylerin yanında, bizzat moderatörler tarafından yazılmış olan ve sözlüğe yaptığım katkılardan bahseden entrylerden dem vurmuyorsa kanıtlayabilecekleri şey en fazla ciddîye alınası fikirlere sahip olmayan kişiler olduklarıdır. ama yine de cevap veriyorum. birinci nesiliz ya, çömezler ayar görsün maksat. (bkz: #1153129)

insan sevgisi ve hoşgörüden bihaber olmama gelince, burada verilecek ayarı da bu iddianın sahiplerine bırakıyorum. bir entryde bunca ayar yedikten sonra herhalde ayar nasıl verilir öğrenmişlerdir. ev ödevi olsun, çakıversinler kendilerine bir ayar, benim "ekol"den olsun.

ibrahim tatlıses burada olsa ne derdi?

(bkz: ayar çeeeeek)
tavuk avcılığından feragat ettiğini açıklayıp bilcümle tavuk yetiştiricilerinin yüzünü güldüren zat-ı muhterem...
resmi ideoloji çocuklarının sevmeyeceği bir yazar.
iste budur üstat kişisi. dikkat ettim 3 entry le birden girmiş. tebrik ediyoruz.
bournemouth mahalinin ilk türkçe öğretmeni...
m: mirmika
ç: çakan adam

m: olm hazır ordayken elizabeth'in lpg'li aracını halletmeyi unutma. krallığın için gerekli çalışmaları yap. benim galler prensliğini de unutma.
ç: merak etme
m: x'in york düşesliği vardı bi de
ç: o da aklımda ama evlenirseniz düşesliği geri alırım kızdan.
m: inşallah(evleniriz) ama evlenirsek çeyiz olarak york topraklarını da isterim
ç: sen istersin ama ben vermem

birkaç gün önce yaklaşık olarak yukarıdaki bir diyalog kurduğum şahıs.. oturduğu evde yaşayan delikanlının kız arkadaşının frikiklerinden şikayet eden kişi, kurum veya kuruluş, tüzel veya özel kişi, her ne boksa artık. *
#9147, #874874, #1048216, #1203214, #1203249, #1203323, #1679597, #1696076, #1727244, #2149595
sanırım kendisi hakkında en fazla entry giren yazardır.

ayrıca, #2503873 yaşar büyükanıt'ın görevden alınması gerektiğini düşünüyormuş ve destekliyormuş. acaba yaşar büyükanıt'ın yerine kimin göreve gelmesini istiyor diye düşündüm bir an içimden, ama fethullah gülen'i falan istiyordur sanırım. *

sonradan eklenen edit: girdiği entry sonrası ayar verdiğini sanan tatlı mı tatlı çocuk zihniyetini temsil edip etmediğini merak ediyorum. *
edit2: girdiği her entry sonrası birilerine neden ayar verdiğini düşünüyor gerçekten merak ediyorum. * *
genelkurmay baskanligina che guevera'yi getirsek iyi olurdu, cok iyi komutanlik yapardi diye dusunen yazar. ama cakma olanini degil gercek olanini.**
cevabi onceki entry yi editleyerek vermeyen guzel insan zihniyetini temsil eden yazar.

ayrica verdigi ayar icin tebrik almadan, ayar verdigini ilan etmemeyi ilke edinmis yazar.**
güncel Önemli Başlıklar