1. 1.
    Tutuklu veya hükümlülerin içine konulduğu kapalı yer.
    1 ... italiano
  2. 2.
    taksim'de barcelona'nın köşesinden dönüp sefa nargile 'den biraz üstte olan mekan. harbiden içi zindan gibi. nişanlarda, özel günlerde mekan olarak seçilmekte ayrıca.
    ... kacak kelebek
  3. 3.
    her şeye renk veren kimselerce bu kelimenin rengi; siyahtır. karanlık oldugundan mıdır nedir bilinmez.. hatta siyahtan daha siyah bir renktir.
    1 ... mintiminti
  4. 4.
    (bkz: medrese-i yusufiye)
    2 ... kara hilal
  5. 5.
    üçüncü nesil yazar.*

niye mi ben karşılıyorum? ev arkadaşım yahu...ayıp olurdu...**
    ... gazoz_kapagi
  6. 6.
    gazoz_kapagi'nın sözlüğe son katkısı. eski sıra arkadaşım. *
    ... sagi
  7. 7.
    gecen hafta konyaya besıktasımızın yenılmesıne sahıt olmak ıcın usenmeden gıden yazardır. olm zından ettın bıze konyayı ehhehe
    ... dilencikral
  8. 8.
    işi gücü bırakıp kız arkadaşının arkadaşını bana yamamaya çalışan arkadaşım diyebileceğim şahsiyet. *
    1 ... sagi
  9. 9.
    evde kalan tek bilgisayan aleti paylaşamadığımız şahsiyet... bok vardı da garantiye verdin lap popunu diyor ve wormsla başbaşa bırakıyorum... *
    ... gazoz_kapagi
  10. 10.
    insanları içine kitleyip,onların sabrının sınır noktasının maksimuma çıktıgı,dört duvarla çevrelenmiş mekan.farklı şekillerde yorumlanabilir. her insanın kendi duvarlarının oluşturduğu ,bunalma hallerinde oraya çekilip tarihle yenilenen ve aynı zamanda eskiyen acılarını üstüne bir giysi gibi giyindiği odası.
    ... chem ist