bugün

sesiyle insanı dinlendiren başarılı yorumcu.
ilk kaseti çok başarılı olan** şarkıcı. ayrıca dağlar şarkısını haluk levent'den daha iyi söylemiştir. belki de şarkı onun olduğu için ve ilk kez ondan dinledim diye öyle geliyodur, öyledir.
"keke" şarkısı gerçekten güzel olan, tabiri caizse "kadife sesli" şarkıcı. gölgede kalmıştır, yazık...
edip akbayram'ın da daha sonradan seslendirdiği, zor iş isimli muhteşem bir parçaya sahip sanatçımızdır..
çok zor günler geçirdim vaktiyle
kalbimde firari endişeler nihayetinde
aşık olmak kısmetmiş yar
sana aşık olmak kısmetmiş

daha ne söylenebilir ki . güzel söyleyen güzel insandır kendileri.
inanılmaz bir sesi var...böyle insanın içini titreten,yumuşacık...kadife kere kadife!hele "keke"yi dinlerken gözler muhakkak doluyor. ama "silele" gibi insanı hop hop oynatan türküleri de var.
Her hafta Istanbul Sirinevler Anadolu Türkü evinde program yapan müthis bir ses tonuna sahip olan sanatci.
Ayrica bestelerinin %95'ini kendisi yapiyor...
kaliteli müzisyen maocu kişilik...
işini yapıp köşesine çekilen kaliteli sanatçı. sağda solda görmeniz pek mümkün değildir. hele hele televizyonda falan çok ender.
adam gibi adam olduğu için müzik camiasına sokulmayan kişi.
içi boşaltılmış sanatçı kavramını dolduran bir kişidir servet kocakaya...
hatırlamıyorum hangisiydi ama kral tv'de vj olarak adlandırılan denyolardan biri tarafından, albüm kapağındaki fotoğrafından dolayı "sıfata bak" denerek rencide edilmişti bu adam. sesinin güzelliğini, söylediği türkülerin gönlümüzde bıraktığı izini düşünmeden, sığ bir yorumla izleyicilere tanıtılan bir adamdı o zamanlar.
karizmatik soyadlı sanatçıların başında gelir.
1973 yılında bingöl'de dünyaya gelen servet kocakaya, ailesinin zorunlu göçleri nedeniyle önce antakya'da, ardından da mersin'de yaşadı. ilköğretim yıllarını mersin'de tamamlayan sanatçı, üniversiteyi ankara'da okudu. "hayatımın en önemli yılları" dediği zamanları hacettepe üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde geçirdi. uzun yıllar ankara'da yaşayan kocakaya, profesyonel müzik hayatına da burada başladı. lise yıllarında göz kırptığı müziğe üniversite yıllarında ağırlık veren sanatçı, disiplinli olarak çalışmalarına devam etti.
ilk albümünü "keke" adıyla 1999 yılında çıkaran kocakaya, ikinci albümü "ki zava"yı da bir yıl aradan sonra 2000 yılında sürdü piyasaya. albümlerinde her zaman kendi beste ve sözlerine yer veren sanatçı, üçüncü albümü olan "duvar şarkıları"nı 2002'de sundu hayranlarının beğenisine.son olarakta 2006 da pencere adlı albümünü yaptı.
"doğum günümde" ile sesinin yavuz bingöl e benzettiğim şarkıcı, sırf bu şarkısı için bile saygı gösterilmeyi hakediyor.
Yürek acısına deva bir sese sahip sanatçı. Şarkıcı tanımının onu basitleştirmek olduğunu düşünüyorum. Piyasadan bir haber yaşayan o güzel duruşu onu gölgede bırakmıştır ancak bunun onun için önemsiz olduğunu bilmek ona olan hayranlığı artıyor olsa gerek. Kadife sesinden nice yorumlar duymak dileğim..
asıl adı serhat kocakayadır. tanırım, iyi çocuktur.

büdüt: eksi niye gardaş? vallaha tanırım, hakkaten iyidir. asıl adı da serhattır.
doğum günümde, pencere, sabahçı şarkıları dinlenmesi şiddetle tavsiye edilen sanatçı. * * *
dinlendirici şarkılara ve sese sahip kürt sanatçı. berfino şarkısı dinlenesidir.
edit: amısına koyum, ne oldu ki eksilendi bu entry?
"boşuna ağlar mı insan, derdi varsa ağlar insan " güzel bir yorumcu...
güzel sesli sanatçımız.*
Hem mahkumum şimdi sana
Hem de mahçup bir gardiyan
Sevdalar kodesimiz
Bahtımız hep kelepçe
Kelepçemin bir yanında
Senin elin olaydı...

şarkısıyla beni benden alan insan.
allah ın her günü televolelere çıkan,orda burda sürten şarkıcı müsveddelerinin yanında bir hiç olduğu sanatçıdır.şilele şarkısı güzeldir.
doğum günümde şarkısıyla gönlüme taht kurmuş sanatçı.

http://www.youtube.com/watch?v=3aU3gUq1Tuk
uzun bir sessizlik döneminden sonra iki dil bir heves albümüyle yine harikalar yaratmıştır.Ağzına diline yüreğine saglık.

http://www.youtube.com/watch?v=prlB-k8ls0Y&feature=related