1. 1.
  mahkumların tutuldukları yer.
  cezaevi, mapushane, kodes, dam.
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  1980 lerde sağ görüşlü mahkumların tutulamadığı elini kolunu sallaya sallaya çıktıkları geçiçi aktarma istasyonu.
  (bkz: mehmet ali ağca)
  -4 ... sex pistols
 3. 3.
  En güzeli f tipi cezaevi.
  ... italiano
 4. 4.
  yasalarda belirtilen kurallara uymayan kişilerin kapatıldığı, bir süreliğine kaldığı, "allah kurtarsın" duasının sık sık duyulduğu, yemeklerde sürekli pilav-kuru fasülye çıkan, duvarlarına sanatçı resimleri asılan, yanık bir sesin 24 saat yanık bir türlü çığırdığı, gardiyanların çok suratsız olduğu, bir nevi; "suçunu işledin,şimdi çek cezanı" evi. **
  1 -2 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  medrese-i yusufiye olarak da anılan yer.
  ... kara hilal
 6. 6.
  bir nevi suçluların islah edilme, rehabilite merkezi.
  ... sex files
 7. 7.
  giyotin adlı death grubunun albümüdür.

  1- alacakaranlik
  2- ölümsüzlük denizi
  3- hapisane
  4- ssiz bucaksiz
  5- yüzün carpsin kursuna
  ... wings for marie part 2
 8. 8.
  http://img126.imageshack....5333/lrg3375df6mz2bg2.jpg
  1 ... rweasley
 9. 9.
  osmanlı zamanında, herhangi bir düzeni ve sınıflandırması olmayan yerlerdi. sadece bir adamı tutuklarsın ve güvenliğin sağlanabildiği bir kalede veya mahkumun kaçmasına müsaade etmeyecek tertibatı olan herhangi bir devlet binasının bir bölmesi hapishane olarak kullanılırdı. hapse koymaya yetkili olan kişi veya amir, hapishaneden tutulacak kişilerin yiyip içebilmesini mümkün kılacak yiyeceği de temin etmek durumundadır. bir adamın hapishaneye konulması gerekip gerekmediğini kadı kararlaştırır. peki bu hapishanelerin bir asgari koşulları var mıdır? hayır yoktur. ama bazı hapishaneler iyidir diğerlerine göre. bir hapishanede buunurken de zengin kişi için her şey kolay olabilir. hapishanenin yöneticisinden gardiyanına kadar herkesin belirli miktarlarda parayla iyi davranılması için ikna edilmeleri mümkün. iyi bir rüşvet verilirse veya torpil varsa daha iyi bir hapishaneye veya daha iyi bir odaya alınması da mümkündür.
  hapishanelerde genellikle diğer mahkumlarla diyalog mümkün. eğer hapishane amiri ikna edilebilirse, herhangi bir zanaatın icra edilebilmesi de mümkün. ayrıca, yine hapishanelerde, zincirlenen mahkumlar da var, bazı iğrenç hücelere atılan mahkumlar da... ancak toplamda ecdadımızla gurur duyacağımız bir görüntüsü bulunmamaktadır. bunlar türklerin elinde bir alman tacir kitabında resmedilen o günkü koşullardan çıkarılan kişisel sonuçlardır.
  ... oteki turkiye
 10. 10.
  (bkz: adalet dinlenme tesisleri)
  1 ... conspirator