bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    üstad'ın harika bir şiiri.
    9 -1 ... thiothrix
  2. 2.
    recep tayyip erdoğan'ın şiir kasedinde çok güzel bir şekilde seslendirdiği şiirdir. bu şiir hiç kimse tarafından bu denli güzel yorumlanmamıştır.
    16 -10 ... palta
  3. 3.
    nefis necip fazıl kısakürek şiirlerinden biri.
    4 ... wolverine
  4. 4.
    her bölümü ayrı bir şiir olarak değerlendirilebilecek şiir..

Bir idamlık Ali vardı, asıldı;
    Kaydını düştüler, mühür basıldı.
    Geçti gitti, birkaç günlük fasıldı
    Ondan kalan, boynu bükük ve sefil;
    Bahçeye diktiği üç beş karanfil... bölümü düşündürür her ölümlüyü...
    2 ... enemyof
  5. 5.
    harika bir politik şiir örneği. elbette şair fikir suçundan filan zindana atılmış olabilir, ancak insan mektubuna 'temiz çamaşır, iki paket sigara getir' gibi bir şeyler de ekler gibime geliyor. *
    1 -4 ... antilopyawrusu
  6. 6.
    '' Zindan iki hece. Mehmed'im lafta!
    Baba katiliyle baban bir safta!''

iki cümleyle, daha güzel bir tasvir olmazdı heralde.
    4 ... mailbuyukerman
  7. 7.
    bir alem ki;gökler boru içinde...

zindanları bundan daha iyi anlatan bir cümle olabilir mi..şefkat,belirsizlik,tragedya,umut,ama asla umutsuzluk değil,belki karamsarlık..dücane cündioğlu'nun ifadesiyle "umut,karamsar olanın hakkı"...
    4 ... munferit kalabalik
  8. 8.
    aman allah'ım bir insan kelimelere nasıl böyle hükmedebilir, nasıl harflerde bir yağlı boya tablo oluşturabilir.Necip fazıl'a neden şairlerin sultanı dendiği sadece bu şiirle bile anlaşılabilir.Tek hecesine harfine virgülüne kadar insana duygu zerkeden kusursuz bir şiirdir.Bu şiiri begenmeyen ancak ruhsuz bir beden olabilir.
    9 ... abi bana yerversene
  9. 9.
    siyasi kimliğine bakılmaksızın dinlendiğinde bu şiiri en güzel okuyan kişinin recep tayyip erdoğan olduğunun farkedileceği mükemmel şiir.
    8 -2 ... barrel
  10. 10.
    vakti zamanında bir klibini görmüştüm bu şiirin televizyonda. babasından ayrılmak zorunda olan bir çocuk gösteriliyordu. e ben de çocuktum o zamanlar. başladım ağlamaya. zor susturdu babam. büyüyünce anladım ki boşuna ağlamamışım; yaştan,olgunluktan bağımsız olarak ağlatıyormuş bu şiir. iyi ki de ağlatıyor.
    6 ... dersini almis da ediyor ezber