bugün

Eskisehir Osmangazi Universitesi Fen Edebiyat Fakultesi Biyoloji bolumunun ilk ikinci ogretim sinifinin acildigi ve beni ben yapan her seyin basladigi ilk senemdir.
(bkz: 28 şubat)
kargo nun sevmek zor albümünün çıkış senesi.
dolly' nin klonlandigi tarih.

eksi uzerine edit> dogum yili 1996' tir. takildigin oysa yukaridaki tanimi tekrar oku derim.

http://news.bbc.co.uk/ont...ewsid_4245000/4245877.stm
1990 yapımı olan predator 2'nin geçtiği yıl.
metallicanın reload albümünü çıkardığı yıl.
borussia dortmund'un uefa şampiyonlar ligi şampiyonu olduğu senedir.
(bkz: 28 mayis 1997 borussia dortmund juventus maci)
schalke 04'ün uefa kupasını kazandığı yıl. ayrıca uefa finalinin son kez 2 aşamalı yapıldığı yıldır.
30 kasım'da yapılan sayımlara göre nüfusumuzun 62,865,574 olduğu yıl.
susurluk kazası yapıldı. allen ginsberg, jeff buckley ve william burroughs öldü.

futbolda fenerbahçe uzun senelerdir ilk kez aykut- oğuz'suz bir sezon geçirdi, atkinson'ın ilk yarıdaki üç golüyle galatasaray'u 3-0 yendi. galatasaray şampiyon olurken, hakan şükür 38 golle benim nazarımda tanju çolak'ın 1988'deki 39 golünden daha zor bir iş yaptı, ayrıca hagi'den de iyiydi. avrupa'da psv'den ayrılıp barcelona'ya giden ronaldo oluşturduğu kasırgayla futbol alemindeki herşeyi dibinden söktü, kıtalararası kupa'ya gittiğinden son 4 maçta oynayamamasına rağmen 34 gol attı. şampiyonlar ligi'ni geçtim, barcelona ispanya ligi'nda bile şampiyon olamamasına karşın fifa yılın oyuncusu seçildi.

nba'de michael jordan 9. kez sayı kralı, dennis rodman 6. kez ribaund kralı, john stockton 8. kez asist kralı oldu. kobe bryant 88 deki jordan gibi hak etmemesine rağmen smaç şampiyonu oldu. allen ıverson çaylak sezonunda 23.5 sayı ortalaması tutturarak dünyayı büyük beklentilere itti, 13 sezondur hiçbir çaylak bu ortalamayı geçemedi. ayrıca kendisini savunan jordan'ı ünlü crossover'ıyla yana yatırdı. shaquille o neal vs karl malone, jason kidd vs john stockton gibi kıyaslamalar türedi. michael jordan hak etmesine rağmen sürekli aldığı için mvp ödülü karl malone'a verilidi. 12. sezonunda ödülü alan malone bu ünvana en geç ulaşan oyuncu oldu. gelecek sezon ise malone hak etmesine rağmen jordan'a verilerek eşitlik sağlandı. chicago utah'ı 4-2 yenerek şampiyon oldu.

bu sene dünya şampiyonluğuna ulaşan hicham el guerrouj, maurice grene, marion jones gibi atletlerin atletizm dünyasındaki uzun sürecek hakimiyetleri başladı. hicham el guerrouj salon 1500 metre ve 1 mil dünya rekorlarını kırdı. wilson kipketer sebastian coe'ya ait olan 16 yıllık 800 metre rekorunu önce kırdı, 11 gün sonra geliştirdi. donovan bailey'le michael johnson'ın çıktığı 150 metre yarışını beklenenin aksine bailey kazandı.

ian thorpe 15 yaşaltı dünya yüzme şampiyonasında 11 altın madalya alarak herkesin ağzını açık bıraktı. formula 1'de villenuve şampiyon oldu. senenin merakla beklenen enternasyonal yarışında bold pilot stragetic choice karşısında tam anlamıyla rezil oldu, gazi'yi fair tail aldı.

good will hunting, titanic, home alone 3, lost highway,the game, face off, liar liar,the fifth element, seven years in tibet gibi birçok meşhur film perdedeydi.

pentagram anatolia, sezen aksu düğün ve cenaze, kerim tekin haykırsam dünyaya, soner arıca herşey yolunda, alpay muhabbet kuşları, nilüfer nilüferle, demet akalın sebebim, sertab erener sertab gibi, reyhan karaca sevdik sevdalandık, nalan usul usul, göksel yollar, candan erçetin çapkın, tarkan ölürüm sana, yavuz çetin ilk albümlerini çıkardı. ölürüm sana pek çok türkiye rekoru kırdı, tarkan ilk kez megastar ünvanıyla raflardaki yerini aldı ve diğerleriyle arasındaki farkı çok büyük boyutlara çıkardı. bilet satışları anında tükeniyordu.
öys sorularının kazık olduğu yıldır.
bir tek aklımda kalan*
aile ekonomisi ve ihmal gibi sebeplerden dolayı kazık kadar olmuş şahsımın sünnet olduğu yıldır.

ayrıca moda olsun, müzik olsun, giyim kuşam olsun bu yılda ciddi bir akım vardı. ülke olarak acaip zamanları geçirdiğimiz bir yıldı.
sen hep benimsin gibi efsane bir şarkının ortaya çıktığı yıl.
anadolu lisesi sınavlarının en kolay olduğunun düşünüldüğü yıldır.. pek çok kişi bu yıl anadolu liselerini kazanmıştır..
Eurovision'da şebnem paker-dinle şarkısıyla 3. olduğumuz yıl.
7 temmuz 1997' de mhp genel başkanlığına gelen devlet bahçeli ilk olarak ülkücülere ve türkeş e layık olacağını söyler, sonra sırası ile yolsuzluktan, rüşvetlerden, enflasyondan, ilkesiz partilerden kurtulma sözü verir. 17 sene geçti be adam nerdesin ben mi hala 97 deyim.
ikinci sınıfa gittiğim yıldır. Mavi önlük beyaz yaka, meybUz, atariler vs vs.

Ha unutmadan, rahmetli başbuğ, büyük lider, genel başkan sayın türkeş'in vefat yılı.
Kara nisan, karlı nisan...
Doğduğum tarihtir. Evet liseliyim, son bir kac ay.
fena bir yıl değildi. işte 97 nin ilk aylarıydı, şubat tatiline giriyorduk bi taktirname bir de onur belgesi vermişlerdi bana. sonrasını pek hatırlamıyorum. ama 98 güzeldi, çok iyi hatırlıyorum. france 98 falan.
Haziranının ortası doğduğum tarihe denk gelir.
90'ların en efsane yılıdır. Shov tv'nin muhterem cıngılıyla akıllara kazındığı, Yerli TOP10 listelerinin soluksuz takip edildiği müstesna yıldır. Ah be!
bu yıl üniversiteleri dolduracak olan nesildir. okusunlar efendim.
Hatırladığım yıl.. dün gibi hafızamda..
90 ların kırılma noktası olduğu yıl. 2000 ler kendini yavaş yavaş belli etmeye başlamıştır.
16.8 gigabayt kapasiteli harddiskin çıktığı yıl.