1. 1.
  ali poyrazoğlu ile ile çevirdiği felsefik, bir o kadar psikolojik, ama en çok da hormon tetikleyici filmleriyle bilinen aktris.
  1 ... impayatoy
 2. 2.
  türkiye'de gelmiş geçmiş en güzel sinema oyuncularından. yüzünü göksel'e benzettiğim şahsiyet. 1960 lı yılların sonundan, 1980 li yılların ilk yarısına kadar çevirdiği türk seks filmlerinin oyuncularından biridir. üzüntüden kanser olduğunu duyduğum güzel olduğu kadar bahtsız, vefat etmiş oyuncu. eğer o filmleri şimdi çevirmiş olsaydı hayatında neler değişirdi diye beni düşünmeye sevketmiş insan.
  3 ... gonulcelen
 3. 3.
  ayrıca köyden indim şehire adlı türk sinemasında kuyumcu nun baldızını oynamıştır..
  2 ... darken
 4. 4.
  köyden indim şehire adlı türk filminde himmet abinin biraderine alacağı "karı" dır. eski bir türkye güzelidir bildiğim kadarıyla. yaşadıklarının verdiği üzüntüyle kansere yenik düşmüş güzel kadın.
  1 ... eshgal nadarad
 5. 5.
  42 yasindayken meme kanserinden ölen eski türkiye güzeli ve oyuncu. ayrica cagkan culha nin annesidir.
  1 ... gazikentli
 6. 6.
  köyden indim şehire isimli şaheseri seyrederken güzelliğine bir kez daha hayran olduğum, erken yaşta vefat etmiş oyuncu.

  http://www.otekisinema.co...%B0NE-MUTLU-1-300x286.jpg
  1 ... darius ve krezus reloaded
 7. 7.
  "Himmet abey baa şeeerli bi garı alacan deeel mi" diyen halit akcatepe'nin göz koyduğu "şeeerli garı".
  2 ... haham hatip magduru
 8. 8.
  TÜRK sineması denince akla hemen «Yeşilçam» gelir. Yeşilçam, Beyoğiu’nda bir sokağın adıdır ve vaktiyle burası filim şirketleriyle dolup taştığı için adı Türk sineması ile beraber söylenir olmuştur. Oysa bugün Yeşilçam Sokağında filim yapan şirket kalmamıştır pek. Yerli sinemanın ağırlık merkezi son on yıl içinde Alyon Sokağı ve civarına kaymıştır. Alyon Sokağı’nda bulunan Erman Han'ı da hemen hemen Türkiye’nin en büyük filim şirketlerinin toplandığı bir merkez olmuştur. Tıpkı Amerika’da, ingiltere’de, Almanya’da, Fransa’da bakır şirketlerinin, petrol şirketlerinin, demir şirketlerinin toplandığı gökdelenler gibi...
  ... singledruft
 9. 9.
  mine mutlu
  kariyerine çok iyi başlayan fakat sonrasında kariyeri de bahtı gibi talihsizliklerle dolmuştur bu güzel kadının. nurlar içinde yatsın.
  3 ... ataturkcu 20
 10. 10.
  (bkz: oje)
  1 ... 2013 yilindan beri ulu yazari