bugün

http://www.youtube.com/watch?v=T1U5A4DmHVU
dün itibariyle lpg'ye yapılan.
zamın az miktarda yapılanı.
(bkz: seyyanen zam)
levent kırcanın bir paradisinin adı. Yıllar sonra izledim.
Levent Kırca : Bunu da şimdi senin zamına koyuyorum. (bkz: )
https://youtu.be/f-V0FF8DIH4
Günümüzdeki gerçekleri anlatan efsanevi bir olacak okadar skeci..
artçı deprem gibi birşey hissettirmeden usulca yapılan zam.
Vergilerle buhar olacak olan zamdır.
memura verilendir. soz vermislerdi ama evlenilecek kadin da bulamadilar. devlet bize bakmiyo abi.
Zam buldun seyini arama.
memurların zamına konulan zam miktarı.
(bkz: fiyat güncellemesi)
rahmetli levent kırca......
Açıkçası hiç gülmedim ama ulan ne günlerdi demekten de kendimi alamadım . merhum bana hitap etmezdi ama hani farklı seslere tahammül vardı be üstad. Şimdi TV izlenmiyor bile.
unutuyorsunuz efendiler hattı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır. o satıh bütün vatandır.

neredeyse her gün aklıma gelen skeç. şu son 5 yılda abartısız neredeyse bütün ürünler %100 den fazla zamlandı. biz ise bu orana yaklaşık bir oranda fakirleştik.

2009 krizinin bize teğet geçtiğini sananlar yine yanıldılar. bu kriz o zamanlar global ekonomilerde tüketiciyi vururken bizde henüz üreticiyi vuruyordu. bizimkiler bunu göremediler/görmek istemediler. önlem almak yerine hava attılar.

üreticiyi vuran kriz tüketiciyi vurmaz mı? işine, toprağına, üretime en bağlı insan topluluğuna sahip olarak buraya kadar iyi dayandık. lakin üretici sonunda isyan etti. fındık, tütün, kayısı vb. ürünlerin üreticileri zararına ekip biçtiler. zincirleme etkileri ise şimdilerde daha sert hissedilmeye başlandı.

5 yıl önce egonomimiz coh eyi kriz bizi teğet geçti diyenler şimdi feryat ediyorlar. üreticinin sıkıntısını görmediler. kendi ceplerine zeval gelince figana başladılar.

unutuyorsunuz efendiler hattı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır. o satıh bütün vatandır.
Yıllar önce büyük usta levent kırca'nın olacak o kadar adlı programda yer alan skeçlerinde kullandığı tabirdir. Usta Kırca, maaşlara yapılan zamları nükteli bir dille eleştirmiş, eleştirirken güldürmüş ve düşündürmüştür.

"Senin de zamına korum, senin de zamına korum; yani hepinize zam yapabilirim. Önemli olan zamın miktarı değil, yapılmış olmasıdır."

(bkz: levent kırca)
(bkz: olacak o kadar)
Bugün hükumetin yapacağı açıklama. Bekliyoruz.
Aynı zamanda sizinde zamınıza korum hepinizin zamına korum diye de devam ettireceklerini düşündüğüm açıklama.
bugün asgari ücrete uygulanacaktır.
zamını siktiklerimini.
Bugün itibariyle doğalgaza %12, elektriğe %15 olarak gelendir...

Haziran ayı bitiyor, çalışanlar zam alcak ya sen durma hemen geçir amk... Bu adamlar nasıl hesap verecek cidden bilmiyorum, bizi silkmeye doyamadılar, hala memnun olanlar var, çıldırıyorum aq...
Doğalgaz bulundukça doğalgaza zam geliyor şükür. ya bulmasaydık?
Zamcık maaşa gelir, zam ise faturalara.
türkiyedeki zamlara verilen tepki.
zamlanan zamlar,zamımıza zamladı.
zaman zamdan zamlana zamlana zambırttı.
zamınızın zamına zamayım.
zamcıklar....
güncel Önemli Başlıklar