1. 1.
  -aksaçlı,aksakallı,yaşlı,ihtiyar
  -iran mitolojisinde rüstem in babası
  5 ... lilith
 2. 2.
  unutulmadın isimli albümünü piyasaya veren yeni şarkıcı.
  ... imhotep
 3. 3.
  zall'ın çakması.
  -1 ... sickthread
 4. 4.
  iran mitolojisinde rüstemin oğlu.
  2 ... sahrut
 5. 5.
  taksimde bir bardır.
  ... reanarchy
 6. 6.
  zall'ın okunuşu. *
  1 ... jikase
 7. 7.
  ve yine bilmediginiz bir kavram ile kar$inizdayim olu canlar, gogoller.

  frederic chopin, malum, bir tur tanri. polonya literaturune gecen zal da onun eseri, marifeti, gotlugu.
  $u ki; sahilde oturmu$sunuz, suda sektireceğiniz ta$ları seciyorsunuz bir bir, birden ruzgâr soloya ba$liyor, araya a$k giriyor, netame giriyor, hanimeli kokuyor, pacalarınızdan huzun ve hormon akiyor..

  bircoklarini pastel hulyalara surukleyen bu ve benzeri manzaralara kar$i son derece cool bir duru$ sergileyen, zerre siklemeyen, dahasi, yine bu ve benzeri ruh rotasyonlarinin aslinda insanligin sefilligini gozler onune seren naturmortlar oldugunu du$unen birtakim cok ama cok karizmatik picozler var. i$te onlar buna zal diyor. okay? anladin? siktir $imdi valse in a minor op.34 no.2'yi dinle. aferin.
  1 -2 ... ceviz agaci
 8. 8.
  Rüstem-i irani nin babasıdır.Hz.Aliye gösterilen rüstemin babasıdır.Hadislerde ve Türk yazıtlarında çok güçlüğü olduğu yazılır ve söylenir.çoğu risalelerce kitaplarca,zaloğlu rüstem dünyanın en güçlü insanıymış.Attığı bir mızrak 4 duvar geçiyormuş.
  1 ... colombe
 9. 9.
  çelik bilye romanında geçen ilginç bir terim. romanın kahramanının siyahi bayan sevgilisinin bir repliğinde duyarız. anlatılan ise, ezilmiş halkların sahip olduğu yıllardan süzülüp gelen bir mağduriyet ve mazlumiyet duygusu olup, bunu yaşamamış toplulukların hissedemediği bir şeydir ve müzik icra ederken yoruma yansımaktadır. romanın kahramanı, siyahilerin abd'de yaşadığı yıllarca süren ezilmişliği kastederek sevgilisinin de bu özelliğe sahip olduğunu ve bunun onun müzik icra yorumlarını daha özel hale getirdiğini belirterek onu övmüştür.
  5 -4 ... usualsuspects
 10. 10.
  (bkz: çin malı)
  2 ... newman