Ümit Özdağ'ın AKP'ye deprem nedeniyle
ekonomik kaynak oluşturma önerilerini derledik:

1-TiKA'nın yurt dışı harcamalarının durdurulmalı(yılda 8 milyar dolar),
2-Garantili projelerin(Hastane, köprü, vs) taahhütleri 1 yıl ertelenmeli,

3-Makam araçları sayısı 2 ay içinde yarıya indirilmeli,
4-Cumhurbaşkanlığına ait olan uçaklar satılmalı, Kamu
personeli seyahatleri azaltılmalı,
5-Vergiden muaf tutulan sığınmacıların ayrıcaklıları
sona erdirilmeli, geriye doğru ödemedikleri vergi tahsil edilmeli.

https://twitter.com/karar...?cxt=HHwWjoCz4aGGnI8tAAAA
hoca türk milletine yol gösteriyor .
Kitlesi nedeniyle hayalini kurduğu kuvayi milliyeci, ankaracı çizgiye gelemez. Tabanı ve teşkilatlara yerleştireceği kadrolar rakı içen ülkücüler olacaktır. Ümit bey iyipten ayrılmasa bunlar da orda devam ederdi.

Kısaca tabanı amerikancı olan bir oluşum istese de anti emperyalist çizgide siyaset yapamaz bir süre sonra.
Ülkenin kamburu olan ar*p sevici, emevi zihniyetli, siyasal islamcıların panzehiridir.
mecliste olması gereken parti.
https://www.haber7.com/si...r-partisinden-istifa-etti balon sönüyo.
adem taşkayanın istifasıyla troller sahadan çekilmiş ve benim tahminim de olan anketlerde yüzde 2 seviyesine çekilmiştir.
https://www.haber7.com/si...istifalar-hayal-kirikligi balon patlamış.
destekleyenlerin oy kullanamama sorunsalı.
Gizli akp veya ergen partisi denmiş.

Hayat diyalektir. Her etkinin bir tepkisi olur.

Sen 8-10 milyon göçmeni doldurursan ülkeye. Pkk dan bile tehlikeli hale getirirsen bunun bir yansıması olur elbet.

Ümit özdağ yine aklı başında biri... o olmazsa gün gelir bu boşluğu neo-nazi türkler doldurur.

Sen istemiyor zafer partisi, göndermek göçmenleri!
istifa eden il başkanı adamın (salih zeki altun) çalıştığı babasının inşaat şirketi (ofton) "araplara vatandaşlık karşılığı daire satıyoruz" ilanları vermeye çok hevesli olduğu için bende hayal kırıklığı değil tam aksine memnuniyet hissi uyandırdı.
Sosyal medya üzerinden çok reklamı yapılan, bu mecralarda başarılı bir faal de olabilen bir parti.
Ama tek kişilik bir parti!
Sokakta bir etkisi olmadığını zannetmekteyim
Söylemlerini gerçekleştirebilecek kadroya sahip olduklarını düşünmüyorum muharrem ince ile birlikte hareket ederse faydası dokunur.
yorum yok.
Arbutus unedo seninki gitmiş sonunda. Çürüklerden bir tek Lütfü Şehsuvaroglu kaldı. Diğer çürüklerin hepsi tek tek gittiler. Zafer partisi emin adımlarla iktidarı devirmek için ilerliyor.

Türk milletine sadık, türk milleti için çalışan zafer partisi amerikacıları, rusçuları, foncuları, fetöcüleri ve PKK'lıları kudurtmaya devam edecek.
diyelim ki mültecileri vesaire tekmilini toptan gönderdiniz..
peki ya sonra?
nerde olay var bu parti orada. Sürekli gündemde olma çabası ve mülteciler konusunda ütopik söylemleri ile insanları kandırıyor.
türk milleti için çalışan tek parti .
tabii isteyenler ilkokul mezunu mütayitlerin ,
şeyhlerin , militanların cirit attığı yağmacı partilere
de oy verebilir .
partide ümit hocadan başka kimse yokmuş ....
erdoğan olmasın akp barajı bile aşamaz deği
mi ???
Yeni hakkında ne yazıldı diye sayfasına girip bir sürü millet ittifakı parçalama girisi okuduğum siyasi parti.

Çok basit bir meydan okuma yapıyorum. Hadi bakalım oyları bölüyor yazan hesaplar millet ittifakı, altılı masa vb. bir ortak başlık altına o oylarını böldüğümüzü söyledikleri oluşum bu aralar ne diyor ve ne icraatleri var paylaşsın lütfen. Ak partiyi çatır çatır eleştirsinler, eleştirdikleri alandaki altılı masa politikası, eylem planı gibi yapılması düşünülen ne varsa tek tek anlatsınlar bize. Biz de objektif biçimde hatta isterlerse hiç zafer partisi politikaları ve ümit Özdağ söylemlerine girmeden fikrimizi beyan edelim.

- bombalar patlamaya başladı bakalım ona bir şey diyecekler mi yazan var. Yahu 2015 te yüzlerce insanımızı kaybettiğimiz elim olaylar yaşadık, ak parti 20 yılda almadığı kadar yüksek oy aldı, o oyu alan başbakan altılı masada. Neden konuşmuyor? Anlatsın neler oldu o zaman, benim aklım çelinir millet ittifakına basarım oyumu.

- ülkenin ekonomisi bitik. 20 yıllık dönemin en iyi ekonomik yılları yaşanırken ekonomiyi yöneten kişi altılı masada. Lütfen anlatsın bu göç dalgası içinde ekonomi nasıl toparlanacak ve ittifak partileri olarak nasıl bir eylem planı yaptılar. benim aklım çelinir millet ittifakına basarım oyumu.

- siyasal islam ve getirdiği milyonlarca kaçak sığınmacı sebebiyle ciddi iç savaş riski taşıyoruz. Terörle mücadelenin en çetin yürütüldüğü doksanlı yılların iç işleri bakanı altılı masada. Güvenlik adına uygulamaları, vatandaşların üzerine düşeni, sınır güvenliği için yapılacakları anlatsın ne olur. benim aklım çelinir millet ittifakına basarım oyumu.

- Atatürk'ün kurduğu parti altılı masada. Ülke fiilen işgale benzer bir durum yaşıyor aynı kuruluş döneminde olduğu gibi. Cumhuriyetin kuruluşunda yaptığına benzer bir şeyler yapılabilir mi, yapılamıyorsa neden olmuyor, eksiği fazlası avantajı dezavantajı neler var? Anlatsınlar. Çıkış yaptıkları konular var, (#136496736) daha proaktif nasıl ele alınabilir fikrimi daha detaylı yazdım. Onlar da ortaya koysun fikirler,eylemler, benim aklım çelinir millet ittifakına basarım oyumu.

- Erbakan'ın mirasçısı iddiası olan parti altılı masada. Beşar Esad başta olmak üzere islam dünyası ile diyaloğu nasıl düzeltiriz, tarikatçı anlayıştan temiz islami anlayışa nasıl geçilir, bütçe gayyası diyanet işleri başkanlığı ihyası için ne yapılabilir? Sadece kendi alanlarında elle tutulur politikalar açıklasınlar, benim aklım çelinir millet ittifakına basarım oyumu.

Çare arıyoruz çıkış yolu görmeye çalışıyoruz. Ülkedeki insanlara umutsuzluk aşılanma tarihi çok yeni değil yıllara dağılıyor. Söylediğim başlıkları bile bir kenara bıraksak ki ne kadar önemli konular her biri; yahu feto ile mücadele diye yıllardır yaşanan kepazelikler, göz göre göre çiğnenen liyakat konuları var. Tamam anında harekete geçeriz dedi chp ama ne yapacak nasıl yapacak anlatmadı be arkadaşlar ya? Ümit Özdağ eylem planları açıklıyor, tek cümleden kulp takıp hükümet yandaşı diye etiketleyip hakaret ediyorsunuz da, neden yüce ittifakınız buraları boşlarken sessiz sinema oynuyorsunuz?

Bakın gecenin köründe rahat duramadım detaylarıyla yazdım. Bunlara geçtim partileri şu sözlükte karşılık bulan bir tane yazar olsa ya. Ne yapalım biz de çirkefe mi yatalım, düz mantık önermelerle haklı gözükmek çok mu zor sanıyorsunuz?

Ya zafer partisine AKP'li diyenler esas AKP'li troller ise? Öyle ya, Cumhur ittifakı karşıtlarını birbirine düşürüyor, zafer partisi sempatizanlarını ak parti ile mesafelerinden ötürü partiden soğutuyor, ümit Özdağ ve zafer partisi söylem ve politikalarının detaylarının dinlenmesine mani oluyorlar. Çok mu mantıksız?

Daha önce (#45471751) yazmıştım. Sonra bunu yazdım. Kanımca denge unsuru olarak mecliste olmalı, seçimler sonrası gelecek iktidarı dengelemelidir.
deprem yalanlarında aşırı hızdan kendinden geçen parti.
zafer partililer kıvırmak yok dimi oylarınız zafer e.
12 yaşındaki çocuklar kadar kafası çalışmayan insanlara hiçbir şey ispatlamak zorunda değiliz. yıllardır iktidarın ve muhalefetin ne mal olduğunu çözemeyenlerin kısa zamanda zafer partisini anlaması beklenemez zaten. biz de onların geç algılamasını bekleyemeyiz.

vatanını seven türk milletinden yana olan herkesin oyuna talibiz. atatürk'ün türk milletini kurtardığı gibi türk milletini kan emicilerden kurtarmak için yola çıktık. geç algılayanlar değil de atatürk'e, türk milletine ve cumhuriyetin kuruluş değerlerine düşman olanların hepsinin canı cehenneme. zehirli oylarını kendilerine benzeyen partilere atsınlar.

zafer partisi böyle işinize geliyorsa.
Bugünkü altılı masa toplantısından sonra iyiki güvenmişim dedirten partidir. Meclise girse de girmese de atacağım oy sonsuza kadar helal olsun. Bu ülkenin gerçek kurtuluşu meşalededir. Var ol ümit hocam...
iktidar olma ihtimali vardır peki neden ?

Türkiye şuan çok ciddi krizlerle karşı karşıya. Gerçekten pek çok yanı ile gerek mülteciler demografi sorunu ekonomik kriz , tarikatlar vb. konularla Weimar Cumhuriyetine benziyor.
Kriz anlarında kitleler mağduru oynayana veya her telden çalana değil Radikal olana ve güçlü gözükene yanaşır. 6'lı masanın her telden çalan yanını ve ana muhalefet partisi konumunda olan CHP'nin sırf oy alabilmek için gerek Hdp'ye yanlaması ve Aynur Doğan gibi pkk sempatizanı isimlere konser verdirmesiyle seküler Türk Milliyetçilerini kızdırmasını,
aynı zamanda kendine Ecevit döneminde yanaştırdığı sosyal demokrat tabanını da küstürdüğünü düşünürsek
Zaten Chp'nin bu pozisyonda KK gibi bir adayla iktidar olması pek mümkün gözükmüyor.
Bir sürü seçim kaybeden bir adamın hala daha inatla parti başkanlığında olmasından dolayı Chp'nin mevcut kadro yönetimi dahi halkta sempatisini kaybetti
Hala daha Kürt oylarını alacak muhafazakarların da oyunu alacak gibi söylemlerle Chp'nin mevcut kadro yardakçıları oportünist Kılıçdaroğlu'nu aklamaya çalışsa da Chp bu haliyle Akp'nin onca hatasına rağmen KK'nin aday olması durumunda seçimi kazanamayacak bir noktadadır.

Konu Deva partisi olduğundaysa Ali Babacan'nın zaten eski Akpli ve Fetö yandaşı olduğu ortadadır. Ve onun ekonomi bakanlığında ekonomiyi iyi yapan onun yeteneği değil ABD'nin o dönemki para politikalarıdır.
Bknz : https://www.youtube.com/watch?v=QduGZT0dk1s

Gelecek partisini kuran Davutoğlu'nun da aynı çizgiden geldiği ve Suriyeli sığınmacılar için açık kapı politikasının mucidi olan adam olduğu ortadayken. Onların hiç bir şansı yok sadece Avrupa'dan fonlanarak görevlerini yapıyorlar
iyi parti ise maalesef merkez sağ olacağım derken Mhp'nin alternatifi olmaktan pekte ileriye gidememiştir.
E son gelişmelerle beraber Mansur Yavaştan da umudu kestiğimize göre

Böyle kriz durumların da Türk Milleti Zafer Partisi gibi net söylemleri olan ve Radikal önlemlerle ortaya çıkan Ümit Özdağ gibi birine güvenebilir ve oy verebilir
Yada Muharrem ince ve Ümit Özdağ arasında doğacak bir iş birliği ile beraber ZP ve MP koalisyonu ülkeyi yönetebilir.
Türkiye ilk kez tarihinde bu kadar belirsiz ve sürprizlerle dolu olabilecek bir seçime gitmektedir.
Deprem günü can pazarı yaşanırken, Göç
idaresi Suriyeli reklamı peşindeymiş;

Ümit Özdağ: "Deprem sabahı Göç idaresi
'Kızılay’a kan bağışı yapan Suriyelilerin
fotoğrafını çekin, bunu yollayın da bunları
kullanmamız lazım' diye istekte bulunabilmiştir"

https://twitter.com/karar...?cxt=HHwWhIC-lZ33pKctAAAA
zafer partisi olmasa bu olaylardan
haberimiz bile olmayacaktı .
Haberimiz olsa ne olur. Halk balık hafızalı.