bugün

entry'ler (520)

ümit özdağ

mülteciler konusundaki durusunu ırkcı bulmadıgım zafer partisi lideri.

ülkemde çarşafsız kadın istemiyorum

buranın trollerinde de hep aynı muhabbet. tamam carsafsız cıkmayız, sen nasıl istersen.

kırılgan bir yapıya sahip olmak

bu bendim ama kırıla kırıla kırılma noktası kalmadı. boyle iyi.

mutsuzum yardım edin

arkadaslar dalga gecmeyin adam cidden depresyonda. ama ilacın burada degil, acilen psikiyatri klinigine git lutfen.

sözlükçülerin millet ittifakı adayları

tüm akıllarda tek bir soru, acaba kılıcdar aday olacak mı?
eger egosunu terkedip aday olmazsa mansur baskan -milliyetci tabanlı olmasına ragmen- aday gosterilir mi?

yazarların ruh hali

güne açan çiçekler gibiyim, mayıs bana iyi geliyor.

bir insanla ilişkiyi kesmek için nedenler

surekli bir seyleri problem edip, cozmek icin kılını kıpırdatmayan insanlardan cok soguyorum. iliski toxic bir hal alsın istemiyorsanız hayatınızdan cıkarırsınız.

anın görüntüsü

bu karda kışta tatil yapmazsanız, iş yerini böyle teyze gününe çevirirler. tabağını kapan gelebilir arkadaşlar.
görsel

tesettürlü kadınlar restoranta alınmadı

olay dogru mu bilmiyorum ama hala arpa boyu yol gidilememesine sasırmıyorum. milletin tartıstıgı konunun sıglıgına, birbirine karsı olmayan saygısına bakarsak gercekten de avrupa bizi kıskanmaya devam etsin.

kullanmayı en sevdiğiniz ulaşım aracı

kesinlikle metro, marmaray gibi yer altindan gidenleri degildir. ben camdan disariyi izleyemeyeceksem, bunaldigimda -zorlaya zorlaya yarıya kadar acabilsem de- o camı acamayacaksam ne anladım toplu tasımadan?

ukrayna rusya savaşı

hakli haksiz tartismak istemiyorum, filler tepisiyor çimler eziliyor. her zamanki gibi olan masuma oluyor.

türk halkı zamları niye protesto etmiyor

kabullenilmis caresizlik, bastirilmislik, halk ne zaman hakkini arasa bir seyi protesto etse mantar gibi alanda biten dhkpcliler yuzunden terorist yaftasi yeme korkusu, olsun buna da sükür kafasını atlatamamamiz.

anın görüntüsü

görsel

cuma kahvesi. primi, balat.

ukrayna rusya savaşı

6 yasinda bir cocugun capraz ates sonucu oldugu haberini gormemle birlikte bana dunyanin ne kadar bencil ve acimasiz oldugunu bir kez daha hatirlatmis savas. carlik rusyan batsin putin, iki avuc toprak icin insanlarin hayatlarini perisan ettin.

anın görüntüsü

görsel
görsel

siir saati, murathan mungan’dan.

tam kapanma

bu saatten sonra tam kapanma olmaz. devlet oyle bir yukun altina girebilecek durumda degil.

mutlu insanlardan neyiniz eksik

9-5 bir ise gidiyorum. istedigim zaman istedigim seyi yapamiyorum, hayat sanki benim degil de isverenin. bu sekil yasayip tamamen mutlu bir insanim demek imkansiz.

mini etek özgürlükse karına giydirir misin

asiri sacma sapan bir soru. siz bu insanla evlenmeden once mini etek giyip giymedigini bilmiyor muydunuz, hic tanismadan direkt mi evlendiniz? yasam sekli, giyinisi size uygun olmayan biriyle evlenip neden o insani da kendinizi de mutsuz ediyorsunuz ki?

yazarların gittiği en uzak ülke

almanya. cift doz biontech yerine sinovac oldugum icin oyle de kalacak galiba.

türkiye de çocukların yüzde 65 i geri zekalı

egitim sistemi kotu o bir yana, ogretmenlerin %65’i isini severek yapmiyor zaten. bu insanlar nasil pedagoji egitimi aliyorlar anlamiyorum, cocuk yaramazlik yapar, derste konusur cocuga ya trip atarlar ya dayak. ne bekliyorsunuz ki o sekilde muamele goren cocuklardan?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.