bugün

soktu mu tam sokan bi çeşit sürüngen.
yerdegezen.
(bkz: mar)
nokia cep telefonlarının vazgeçilmez oyunu. ilk nokialar da oynama zevki bi başkaydı. türklüğümüzü gösterip onunda cinliğini bulup bitirmiştik oyunu, zevki kalmadı sonra.
alm. die schlange
Yılanların hareketleri birçok açıdan mükemmeldir. Yılanlar, her birinde bir çift kaburga ve düzinelerce kas olan 400 omura sahip olabilirler. Vücutlarını her iki tarafa da 25 derece aşağı ve 14 derece yukarı olmak üzere eğebilirler. Yılanlar otların üstünde kayarken, ağaçta, kaldırımda, kumda, çölde ve daha bir çok yerde hareket ederken yarım düzine teknik kullanırlar. Kavurucu sıcaklıktaki bir zeminde bile kolaylıkla ilerleyebilirler. Bir borunun içinde kendilerini ileri doğru iterek hareket ederken, dışarı çıktıklarında hemen spiral gibi hareket etmeye başlarlar ya da otların arasında vücutlarını dalgalandırarak giderler. Tenis kortu gibi düz alanlarda ilerlemek istediklerindeyse farklı bir hareket yapmak zorundadırlar. Ağaca çıkabilmeleri içinse dalgalanma hareketi yapmaları gerekir. Yılanlar kumda yürüdüklerinde ise sürtünmeyi ve ısıyı minimuma indirmek için farklı bir metod kullanırlar.
http://www.hayvanlaralemi.net/
kadınlar için kullanılan bir söz
üyeleri ve omuz kemerleri olmayan sürüngenlerdir.dilleri çatallı ve oldukça uzundur,gelişmek için gömlek değiştirirler,çoğunda sol akciğer yoktur ve soğukkanlı olduklarından sindirimi birkaç günde tamamlayabilirler.
bir pitonyılanının hiçbirşey yemeden 33 ay yaşadığı tesbit edilmiştir.
tıp ambleminde de yer almıştır. grekçe;Askalabos'tur ve tıp biliminin kabul görmüş en büyüğü olan asklepios'un isminin burdan geldiği söylenir.*
bir işi yapmaktan bıkmış kişi için kullanılabilecek sıfat.
bazılarının nankor, serefsiz, hain gibi acaip sıfatlar takmasına ragmen gercekte insanogluna buyuk hizmetlerde bulunan, tarla farelerini yiyerek olası kıtlıgı onleyen,sıcanları yiyerekte insanları veba ve kolera gibi ölumcul bulasıcı hastalıklardan koruyan soguk görunuşlu ayaksız hayvan.
duyamayan hayvan...
en küçüğüne typlops reuteri, en büyüğüne eunectes murinus * denilir.
2600 türden 450'si * zehirlidir.
iki ayaklıları da bulunmaktadır. iki ayaklı türlerin hepsi zehirlidir. avını sokmadan zehirler. 100m'den yakınına yaklaşılmamalıdır. *
sadece iş arkadaşları tarafından kendisine söylenen korkunç isimden midir nedir , yoksa bahsi geçen memolinin parlak kafasından mıdır bir türlü anlayamadığım ama sürekli kaçan zavallı canlı...
(bkz: memoli nin her şeyi 3 kere söylemesi)
(bkz: memoli nin sürekli bağırması sorunsalı)
(bkz: yılaaaaaaaaaaaan sorunsalı)
atası kaplumbağa olan ve dünya üzerinde en zehirli hayvan ünvanını denizlerde yaşayan cinsinin elinde (ağzında)bulundurduğu en cool yaratık.
ing. snake
emrah şarkısı.
Bugün benim, benim günüm
Dünüm sanki yalan gibi
Yılan gibiydim eskiden
Akıp giden sular gibi
Aşklar bana huzur verir
Yazlar beni etkiler
Günüm günüme uymaz benim
Bir gelir, bir giderler
Korkmam senden
Korkmam senden
Yarından
son versiyonu fena halde sarmış, değişik atraksiyonlara girilmiş, kuyruk ısırmalar falan eklenmiş, ölümsüz olunmuş ve artık
bölüm atlanarak, kapılardan geçerek oynanır hale gelinmiş nokia'nın kült olmuş oyunu.
yılan doğanın iğrenç yüzüdür!http://www.youtube.com/watch?v=Jx2QeUAzV2M
"Kadın, özü bakımından, yılandır" Friedrich Wilhelm Nietzsche
herhangi bir uzvu olmadığı halde milyonlarca yıldır türünün yokolmasını önleyebilmiş ve üstüne üstlük birçok canlının da en tehlikeli düşmanı olabilmiş yaratık.
çok soğuk bir hayvan.
mısırlıların hangi mantıkla sembolleri haline getirdiklerini anlamadığım hayvan. millet her tarafı kobralarla bezemiş asaletin ve kutsallığın sembolü olarak. başka hayvan bulamadınız mı allah aşkına demek istiyorum firavun zamanındaki mısırlılara beni duymaları imkansız olsa bile. *
tatlı dille deliğinden çıkarılabileceği rivayet edilen sürüngen. ayrıca su içerken dokunmadıkları konusunda da söylentiler vardır.

(bkz: tatlı dil yılanı deliğinden çııkarır)
(bkz: su içerken yılan bile dokunmaz)
http://www.izlesene.com/v...716/bu_nasil_bi_hayvan_ya

tanım: çok ipne bi hayvan..
1-derisinden aristokrat hatunların ayakkabı yaptırdığı hayvan.
2-argoda zenci penisi