1. 1.
  hayvanların çoğunun kıç tarafında olan uzantının adı olmasının dışında, peşe takılan, sülük vazifesi gören insanlar için de kullanılan bir sıfattır kendisi.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  ülkemizde kamusal bütün işlerde oluşumunda katkıda bulunduğumuz sıradır.
  (bkz: kuyruk organizatörü)
  ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  acısı insanlara her türlü çılgınlığı yaptırabilen ruhsal uzuv.
  ... nietzsche
 4. 4.
  Altmış sonrası sağcı gençler için üniversite ortamı hiç de iyi değildir. Solun egemen olduğu okullarda ünlü hocalar da Demokrat Partiye sempatisi olan sağcı gençlere iyi bakmaz. Bu dönemde sağcı gençlerin ismi kuyruk ya da düşüktür. Yine bu dönemde üniversitede gerici avı vardır. Ava çıkanlar ise güvenlik güçleri değil, reform yanlısı olduklarını söyleyen sol görüşlü öğrencilerdir.
  ... pnar
 5. 5.
  latincede penis'dir.
  1 ... the kene
 6. 6.
  bir donemin moda sac seysi; saclar kisaltilir ama arkadan bir tutam kuyruk birakilirdi, hatta sonrasinda da bir cok kez 'sacimi kestirmeseydim bu kadar olacakmis simdi' muhabbetine malzeme olurdu. **
  ... morumtrak
 7. 7.
  bir insanın dibinden ayrılmayan kişiliksizlere de söylenen sözcük. eziktir.
  ... sandalye
 8. 8.
  (bkz: kuyruk acısı)
  ... kanye
 9. 9.
  halk arasında kişinin peşine takılmış kimselere söylenir deyimdir. hayvanlar dunyasında ise insanlardaki ortakulağın vazifesini görmektedir. çita gibi hızlı koşan bi hayvanın manevra yabilmesini sağlyan uzun kuyruğudur.
  koyun gibi domuz gibi hayvanatında yağlı kuyruklu olanı makbuldur. uzak doğuda domuz kuyruğu çorbası yapılmaktadır. yapılması yetmiyormuş gibi birde yiyorlar allah kahretsin.
  ... onursuz
 10. 10.
  hayvanların vücutlarının arka bölgesinde, genelde bedenden bağımsız hareket edebilen, esnek, kuyruk sokumu kemiğine (sakrum ya da koksiks) bağlı bir organdır
  yağı da vardır efem.
  ... bir de sen gitme