1. 1.
  yapı kredi yayınları.
  çevirileri son derece titiz olan fakat karınca duası kıvamındaki yazı fontu ve dizgisi sebebiyle kitaba bismillah diye başlamaya neden olan yayınevi.
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  seçtikleri kapak resimleri ve kitabın mizanpajı ile kitaba aşık eden yayınevi
  1 ... registerlater
 3. 3.
  (bkz: yurt kitap yayın)
  1 ... olric
 4. 4.
  enis batur ile altın dönemini yaşayan yayınevi.
  (bkz: ahmet hamdi tanpınar)
  (bkz: sait faik abasıyanık)
  (bkz: ömer madra)
  (bkz: Faruk Nafiz Çamlıbel)
  1 ... laedri
 5. 5.
  enis batur'dan sonra el'an duraklama devrini yaşayan yayınevi.
  ... eski liberal
 6. 6.
  kendilerine ait şairlerin, şiirlerini korumak amacıyla internette yayını durdurma kararı alan yayınevi.

  "Şiir yayınlayanların biri hariç hepsinde reklam var. Hepsi de apaçık reklamlardan para kazanan ticari siteler. YKY'nin şairlerinin şiirlerini izinsiz ve (tabii ticari oldukları için de) telif haklarını ödemeden yayımlayan sitelerdeki reklamların içinde arkadaş, sevgili, partner bulanların reklamları, bilgisayar oyunları reklamları, cep telefonu resimleri, cep telefonu melodileri reklamları bazen ekranı kaplayabiliyor.

  Bir Názım Hikmet şiirinin yanında bir fıkra sitesinin, bir yemek pişirme sitesinin reklamları yer alabiliyor. Bir Názım Hikmet şiirinin tepesinde 'sevgili' arayanlara arkadaş bulan sitenin ilanını da bulabilirsiniz.

  Bazı sitelere, dilediğiniz şairin adıyla giriş yapabiliyor ve kendi şiirlerinizi o ünlü ad yazmış gibi yazabiliyorsunuz da... Bu yüzden, bir sitede 16 bine yakın şairden 300 bine yakın şiir var. (Türkiye'de önde gelen şairlerin kitaplarının 1000 basıldığını düşünürsek, bu şiir meraklılarının şiir kitabı okumadığı da ortada.)

  Şiirlerin kırpılmış, eksik, yanlış hatta uyduruk olup olmadıklarını denetleyecek bir yer yok."

  yapılan açıklamanın bir bölümu yukarıda. yky Genel Yönetmeni Raşit Çavaş'ın diğerlerinden ayrı tuttuğu site siir.gen.tr'dir. bu site hiç bir maddi dayanagı olmadan tamamen gönül bagıyla hazirlanan bir sitedir. kesinlikle şaiirlerin üzerinden rant elde etme güdüsü ile hazırlanmamıştır. bu site şuan açılmıyor. umarım yky'nin aldıgı kararın bir etkisi değildir.
  2 ... adini unutan adam
 7. 7.
  yapı kredi yatırım.
  ... arude50
 8. 8.
  harry potter'ı yurdumuza getiren güzide kuruluş.
  ... qsefthuko
 9. 9.
  yıka yavrum yıka
  ... mentol
 10. 10.
  iki şiir, iki öykü, iki yazı, iki dizi okumak için eriştiğimiz internet sayfalarında "Yapı Kredi Kültür Sanat ve Yayıncılık A.Ş.'nin isteğiyle okur erişimine kapatılmıştır. (05 Ocak 2007)" yazısıyla karşılaştığımız şu günlerde
  (bkz: çek sanat mafyası)
  (bkz: hisse sanatları)
  ... apatheticfrog