bugün

güzelim diziyi harcadılar maalesef. yayınlanırken de favori dizilerimdendi. şimdi de baştan sona tekrar izlemeye karar verdim hadi hayırlısı.
aklıma geldi ve üzüldüm yine. ne güzel diziydi. zaten bu dünyada benden yana ne varsa yarım kalıyor.
iyi başlamıştı ilk 5 bölüm falan izledim ama sonradan amacından saptırdılar.
malumunuz.
Akşam akşam aklıma düştü yine. Nasıl kıyıp da bitirdiniz bu güzelim diziyi insafsızlar..

https://youtu.be/XzEibjKdHNs
dizinin bitmesi gerçekten üzmüştür beni.
bitmesinin sebebi de çok saçma.
neden bitirdiniz lan bu diziyi?
özlenen dizidir, evet. ailecek izlenebilecek ötekiler dizilerin hastanede yaşama dönme-silahlı çatışma-cinsellik üçgenini içinde barındırmayan şirin, sevilen bir diziydi.

trt hangi dizisi sevilse böyle yapıyor. leyla ile mecnun, bu..

yedi güzel adam'da reytinglerde dipte süründü süründü. tam parladı, sözlükte tuttu. kaldırıldı.

diriliş siyasi propaganda içermese onu da aniden kaldırırlar.
başarılı dizi müzikleri ile adeta dizi içindeki görüntüleriyle birlikte özel olarak çekilmiş video klip havası veren ve bizlere böyle şarkılarda mi varmış dedirten samimi ve doğal bir televizyon dizisiydi.
Harika şarkıları olan bir diziymiş.

Çatlaklarımdan sızan anlayan boş yalanlar
Rüzgar değer saçlarıma sen misin
Ben senin yokluğunla boğuşurken
Gün gelir pişman olup döner misin?
Tekrarları yayınlanmakta olan dizidir.

-Napıyon la bahri iyisin dimi sadıç?
severek izlediğim nadir diziydi.
bunu da bitirdiler sagolsunlar(!)
Kanayan yaramdır, neden kaldırdınız len bu diziyi.
Aşklarda zina yok diye mi, gösteriş ve lüks yok diye mi, yapmacık ikide bir gari gari geçmiyor diye mi? Içine siyaset sokamadınız diye mi?

Hatırlatmayınız sol frame taşıyarak, lütfen.
hem dram hem komedi tarzındaydı ne de güzeldi.tam aglicekken basardim kahkahayı.
izlemedim ama soundtrackları çok güzel bir diziydi.
Trt nin apar topar bitirip tekrarını yayınladığı dizi.
Zihniyetine sokayım trt !!!
trt'nin höle, böle, şöle şeeler sakınlıkla olmadığından aazını kırdıklarımın izlemediklerini görüp tezim yayından fıydırıp attığı diziydi. ne vaaadı fıydırıp ateceeğ leynnnn. üzgünlükle kalıverdik.
Sabahlara renk katan dizidir.

--spoiler--
Sadıçla.
--spoiler--
galiba yeniden başlıyor. çok heyecanlıyım. gülüm.
Yeniden mi başlıyor? Alla alla.
Kaynak ne beyler, ekşi'de de bahsi geçmiş.

Oynamayın duygularımızla bakın. *

edit: başrol oyuncularının hepsi instagram hesaplarına birlikte çekildikleri fotoğrafı atıp ''nerede kalmıştık'' notu atmış.
bakalım aynı proje devam mı, yoksa aynı kadroyla farklı proje mi?

farklı proje tutmaz sağdıç. diyeyim.
ne güzel dizisin sen bee...
izmir de aralarında sadece 1 saat olmalarına rağmen denize muhtaç gibi konuşmaları beni halen şaşırtır. orta asyada değiller yani bin bir dolmuşa git kardeşim. birde hayalimiz diyorlar. garip.
harika bir kadro ve hikaye vardı ama kullanamadılar.
mesaj vermeye kalktılar bi süre.
yok tiyatroymuş yok oyun sergilemekmiş. en sıkıcı bölümleri onlardı.
bir ara da acaip duygusala bağlamışlardı. komedi dizisi mi ağlamaklı bi dizi mi anlamadık.

buradan çok kere de yazdım ama dinleyen kim. silindi gitti. oysa 4-5 sezon devam edebilir ikinci leyla mecnun olabilirdi.
Tekrarları, hatta tekrarlarının tekrarları her gün yayınlanan dizidir.

Trt Madem bu kadar seviyordun bu diziyi, neden yayından kaldırdın amk.
dizinin başını oyuncuların kasabada, bölümlerce süren tiyatro oynama konusu yedi. adamlar resmen millete tiyatroyu sevdirme, öğretme çabasına girdiler ve bu haftalarca sürdü. olayı dramatikleştirdiler, tiyatro oyuncularının çok çektiğini, çok zor işler yaptığını anlatmaya çalıştılar ve dizi o tatlı, kasaba havasından, komik arkadaş ilişkileri havasından, güzel köy manzaraları görüntülerinden, egzotik ev ve dükkan görüntülerinden uzaklaştı. tabi seyirciden de ve bitti.
tiyatroya falan karşı değiliz de yerimiydi yani, millete komedi dizisinde, tiyatro öğretmek.
anaa bi baktık ki bizim köylü sandığımız o 3 arkadaş, kinayeli konuşan tiyatro oyuncularına dönüşmüş ve izlemedik bi daha.

yazık ettiniz oğlum, güzelim diziye.
trt'nin leyla ile mecnun dizisiyle birlikte yayından kaldırarak kendi ayağına sıktığı dizi. bir dizi bu kadar mı sıcak olur bu kadar mı güzel anlatılır ege şivesi. bu diziye yazık ettiniz. osmanlıyı anlatan bir dizi olsa muhtemelen inatla yayınlanmaya devam ederdi. günümüzde dizinin tekrarları başta trt olmak üzere 360 tv4 gibi kanallarda yayınlanmaya devam etmektedir. siz hiç unutmayacağız sadıçlar...
Ekranların en gariban dizisiydi. Özlenendir.