1. 1.
  ilk öğrenilen, hatta halihazırda öğrenilmiş olarak doğulan ingilizce kelime. yep, yeah versiyonları mevcuttur.
  4 ... redwinemania
 2. 2.
  progressive rock yapan yetmişlerin efsanevi grubu.şarkıları klavye ağırLıklıdır.günümüzün progressive metal/rock anlayışı bu grupla birlikte gelmiştir.dinlenesidir.özellikle klavye çalanlar bu grubu iyi dinlesin.çok şey öğreneceklerdir.
  albümleri :

  Yes (1969)
  Time And A Word (1970)
  The Yes Album (1971)
  Fragile (1972)
  Close To The Edge (1972)
  Yessongs CD1 (1973)-Yessongs CD2 (1973)-Yessongs CD3 (1973)
  6 ... tucimania
 3. 3.
  sally potter'ın yönettiği bir film
  ... holofira
 4. 4.
  ceptelefonlarında bulunan bir tuştur .

  (bkz: no)
  2 -2 ... gerko
 5. 5.
  günümüz gençliğinin bir kısmının ağzına pelesenk olmuş,evet demek yerine neden bu kelimeyi seçtiklerine bir anlam veremediğim yeaah,yeş gibi versiyonlarının ağızlarda dolaştığı, duymaktan gına gelen evet manasındaki ingilizce sözlük
  1 ... komplikasyon
 6. 6.
  sally potter ablamızın 2004 tevellüdlü, küba'yı yeniden keşfeden filmi. tabi filmin derdi bu değil, hikayenin soluklandığı geçici bir durak küba. bir lübnanlı ve irlanda asıllı ingiliz'in, yani yerleşik olanla sürgünün londra örneğine sıkışan kültürel denklemi ve bunun da verimli bir çatışma-değişme-dönüşme alanı olmasıyla 'aşk' üzerinden anlatılması-çözülmesi filmin başarısı. diyalogların leziz şiirselliği de cabası.
  2 ... zibende
 7. 7.
  (bkz: owner of a lonely heart)
  ... pyndemonium
 8. 8.
  Steve Howe, Alan White, Jon Anderson, Chris Squire, Rick Wakeman kadrosuyla, 1968 de kurulan, londra menşeeli progressive rock topluluğu..
  2 ... little girl in bloom
 9. 9.
  bir ara rick wakeman gidince bu gruba meşhur yunan klavyeci vangelis (bkz: chariots of fire) katılmıştır. vangelis ''ilk çalışmalarda hayrete düştüm, orkestranın eski elemanları öyle karmaşık bir işaret dili geliştirmişlerdi ki, performans sırasında birbirleriyle konuşmadan hertürlü müzikal varyasyona girebiliyorlardı. bir an bunu hiç öğrenemeyeceğim sandım'' demiştir. evet, bu grup gelmiş geçmiş en sofistike rock parçalarını üretmiş olup, vangelis de birkaç ay dayanabilmiştir kendisi.
  1 -1 ... basri
 10. 10.
  (bkz: seyir)
  2 ... ziba dudu