bugün

Cok iyi kose yazarlari vardir bu gazetede.
(bkz: ali bayramoglu)
(bkz: kursat bumin)
demin baktımda ciddi ciddi okuyorlar bunu. halbuki ben mizah yayını sanmıştım kendisi hatta bir de frp tadında "aile ve sağlık ansiklopedisi" yayınlamışlar ki kurtkadınlar misali dolunayla ilgili çeşitli atraksiyonlar bulunuyor. böyle yani bir mizah yayınevinden çıkan, mizah gazetesidir bu. ben okuduklarımdan bunu anladım en azından.
(bkz: yeşil borazan)
ali bayarmoğlu, kürşat bumin, fehmi koru gibi değerli yazarlara sahip gazete. köşe yazıları okunulası, posta nın tiraj kralı olduğu ülkemizde az okunmasının şaşırtıcı olmaması gereken gazete.
diğerleri için
(bkz: milliyet)
(bkz: radikal)
içiresindeki yazarların kişiliklerine bakınca, ismini yeni y.vsak olarak düzeltilmesine inandığım gazete.
bünyesinde hakan albayrak adında

" Meşruiyet sorunuyla boğuşup duran bir DTP'nin kimseye faydası olmaz; fakat, hiç tartışmasız meşru bir siyasi muhatap olarak kabul edilen bir DTP, mevcut söylemleriyle, Türkiye'nin selametine muazzam hizmetlerde bulunabilir.
ama bunlar Türkiye'yi bölmek istiyor. Leyla Zana açıkça federasyon talebinde bulunmadı mı? Günü gelince bağımsızlık da isteyecekler. Geçelim bunları.
Demokratik tartışma ortamında Leyla Zana'lara da yer var diyerek geçelim "

diyen birini barındıran gazete.

sayın gül cumhurbaşkanı oldu. şu an muhtemelen sevinç gözyaşlarına boğulmuşlardır.
http://www.yenisafak.com.tr 'de ikamet eden günlük gazete.
mehmet şeker, gökhan özcan ve salih tuna gibi ilginç yazıları olan yazarları bünyesinde barındıran gazete.
akp'nin yayın bülteni, amerikancı, fehmi koru'lu (bir de onun midesindeki ses: taha kıvanç)gazete.
birkaç köşe yazısını kesin gerisi sofra...
moda ve yılbaşı ekleri vermeye başlayan,Web sayfasındaki anasayfada görünür bir şekilde verdiği namaz vakitlerini kaldıran sonra da gelen tepki üzerine geri koyan gazete. ona da birşey olmuş....
güçlü sermaye grubuna sahip, maddi kaygısı olmayan gazetelerin rahatlığına sahip, neredeyse her haberinde kalite olan gazete. * gazeteyi doğru okuduğunuzda çok da yararlıdır. siyasi-akp ile doğrudan çıkar ilişkisi bulunmayan haberlerde özellikle çok daha iyidir. (akp ye yalakalık yapıyor demiyorum yanlış anlaşılmasın, onu bugün gazetesi gibi yağdanlık ölçüsünde hiçbir gazete yapamaz)
--spoiler--
http://www.yenisafak.com.....2008&c=1&i=92393
--spoiler--

haberin reklamini ve anonsunu yaptiktan sonra altina, "Bugün Yeni Şafak'ı bayinizden ısrarla isteyin!" notunu eklemis gazete. neden israrla istesinler. varsa verir zaten bayi. onun derdi zaten satmak gazeteyi. yok abi vermem elimde var yeni safak ama mi diyecek. olacak is mi bu. yoksa da ne yapsin bayi, olmayan gazeteyi yaratsin mi.. israrla isteyinmis...
islami basının entelektüel kolunu oluşturan gazete. bünyesinde fehmi koru ve ali bayramoğlu gibi liberal islamcı bünyeleri barındırmaktadır.g azete akp' ye olan yakınlığıyla ilgi çekmektedir.
sesi çıkanların ya akp taraftarı, ya da aleyhtarı olarak yaftalandığı bir ülkede, yediği tüm yaftalarla kafası biraz karışmış, ama yine de kendince bir yol arayan gazete.
dün gece silahlı saldırıya uğrayan gazetedir.
hükümete olan eleştirilerini "devlet" kelimesini kullanarak yapan gazetemsi.

sebep sahibinin, toki'den olan alacaklarını alamamasıymış. yavrum tayyip, devletin kurumlarını hükümranlığının birer şubesi gibi kullanıp, dost-ahbap kim varsa ihale verdirerek, dost-ahbap-damat kim varsa onlara satılmasını sağlayarak gene de yaranamıyorsun...

bu adamların da gözü doymuyor anam, gençler, adam 1994'ten beri hangi kurumun başındaysa, hangi kurumu kontrol ediyorsa sizlere o kurumlardan ihaleler vererek sizleri kat be kat zengin etmedi mi? ey albayraklar, 1994'ten önce ne idiniz, 1994'ten sonra ne oldunuz? gözünüze dizinize dursun, bırakın yaklaşık 400 milyon lirayı da ödemeyi versin "devlet" ne olacak yani?

tayyipciğimin yandaşlara yaptığı kıyaklar aralarında çatışma çıkınca daha bir net ama ülkemin gündemine yine gelmez yine gelmez...
son birkaç gündür akp için odun kırıcının hık deyiciliği işlevinden vazgeçmiş, (star'dan hadi özışık böyle bişey yok dese de) albayrak grubunun toki'den alacaklarını tahsil edememesi üzerine patronun bir parmak şıklatmasıyla tam kadro hükümeti eleştirmeye başlamış mecmua. bu tiynetteki tatlı su imanlısı softalarda para söz konusu olunca din, iman, görüş birliği, akrabalık önemini yitirir ona şaşırmadım da beni asıl dumura uğratan üniversite incebıyıklılarının aralarındaki "görüyomusun şakird? adamlar kim olursa olsun yanlış yapanı eleştiriyorlar.. ne kadar demokratik ve tarafsızlar.. hadi bu akşam bizim eve gel sohbetten sonra ekrem abi etli pilav yapacak" konuşmalarıydı. ulan bir de gazetecilik okuyorsunuz.. mezun olunca cemaatin gazetesinde işiniz hazır olacak ama bu güdülmüşlüğünüz ilelebet baki kalacak.

tanım 2: bakınızdaki yazının (çoğul eki hariç) ilk cümlesi (bkz: vakit yeni safak zaman star sabah taraf/#4016434)
kadrosunda hüseyin üzmez gibi bir yazar olmadigi icin tirajlari yerde sürünen gazete.
hollanda'daki uçak kazasını pilotların kahramanlık hikayesi olarak satan gazete. yandaştır şudur budur hiçbir boka değinmeden objektif bakınca ne kadar sığ bir zihniyetle bu haberi işledikleri görülebilir. onca sayfada hiç pilot hatası, teknik arıza bilmem neye doğru düzgün değinmeden, daha karakutu incelenmeden kahramanlık hikayesini yazmıştır. bir akp neferi olarak (bkz: akp neferi) kınıyorum kendilerini bu ne lan.
http://yenisafak.com.tr/P...2009&c=2&i=176440

sıkışmışlığını , daralmışlığını ve ezilmişliğini maalesef sadece iftiraların arkasına sığınarak , belge veya bilgilerle değil "abim dedi öyle oldu" zihniyetiyle , bastırmaya çalışan ve hatta görmezden gelen ;yazı işleri ofisinin cemaat evinden farksız olduğunu düşündüğüm kağıt israfı.

bu adamların gazete çıkartması için kesilen ağaçlara yazık.
neci olduğu belli olmayan gazete. her telden çalar hem bölücülük hem dincilik çatısı altına girebilir. koray düzgören ve fehmi koru gibi adamları bünyesinde barındırmasından belli.
gazete demeye bin şahit isteyecek türkiye'deki islamofaşist hareketin pravda'sı.
sırf ali bayramoğlu hatrına alınabilecek gazete. gerçi, internetten okumak daha kolay. islami sayılacaksa en kaliteli yazarlara sahip islami gazetedir.
baldır bacak çanak çömlek gazetesi değildir. posta okumaya devam et türkiyem.
hükümetin sesi radyosu olan gazete. allah ın adını veriyorum bir kerecik akp yi eleştiren bir haber yap...