bugün

yavuz çetinin ben gidiyorum arkadaş diye bas bas bağırdığı şarkıdır,duymayanlar utansın...
bir intiharın dile getirilişi. ölmeden önce dinlenmesi gereken içten şarkı.
hislere tercüman olmak cümlesinin karşılığı olan şarkı.
''belkide terslik bende yapamadım bu düzende kaçacak değil arar oldum sürüngenler şehrinde'' dizeleri ile tam beni anlatan mükemmel şarkı.
''benden sizden biri yaratmayı nasıl başardınız?''
sisteme savurulacak binlerce küfürden daha etkili, daha anlamlı ve öfkeli bir soru cümlesini içinde barındıran nefis şarkı, yavuz çetin harikası.
ilk dinlenildiği zamanlarda ritmi güzel bir şarkı gibi gelir, sonraki zamanlarda sözleri ve müziği güzel bir şarkı olarak gelir.
ve son aşama; artık şarkı tüm hayatınızın anlamıdır aslında, herşeyi yaklaşık 5 dakikada size özetler size kalan bu duyguya ortak olmaktır ve dünyanın berbat yok yok dünyanın değil insanların çoğunun rezil durumda olduğu dünyayı sert bir dille anlatır, ve sonunda adalet mi lan bu dercesine derinlere dalar gözleriniz...

(bkz: belkide terslik ben de yapamadım bu düzende)
yavuz çetin'in resmen veda şarkısı intiharın sinyalini vermiştir. ve o bu sistem için fazla temiz olduğu için aramızda yaşamamayı seçti.
--spoiler--
`Benden bir ruhsuz yaratmayı
Nasıl başardınız`
--spoiler--
En anlamlı şarkılardan biridir sistemi sorgulayip insanlari sorgular. Her dinlenildiğinde bir kez daha sorgular.
yavuz çetin'in tartışmasız en güzel şarkısıdır.

--spoiler--
Bana öğretilen her şey,
Bana önerilen her şey,
Bana dayatılan yaşantı,
işe yaramaz bir çöplük.
--spoiler--
Benden bir ruhsuz yaratmayı nasıl başardınız?
Benden bir hissiz yaratmayı nasıl başardınız?
Benden bir uyumsuz yaratmayı nasıl başardınız?
Benden sizden biri yaratmayı nasıl başardınız?

Yaşamak istemem artık aranızda!"
giderek daha fazla dinlenmeye başlanan yavuz çetin eseri.

http://fizy.com/#s/1ajcwg
yavuz amcaa yanına geliyorum diyesim geliyor bunu dinleyince. duygularım altüst oluyor.
rahmetlinin buram buram black label society kokan parçası.
ama arak demek istemiyorum öyle bir lezzeti var sadece.
sözleri de güzel ve kıvamında içeriği ile örnektir, şarkının çıkışının hemen akabinde intihar etmesi filan üzücü tabi.
yaşamak istemem...
Gözlerimin dolmasına sebep olan şarkı. Çok özlüyoruz.
hayatın, insanların anlamsızlığını sorgulamaya iten farklı bir şarkı.

Bana öğretilen herşey
Bana önerilen herşey
Bana dayatılan yaşantı
işe yaramaz bir çöplük
Yarattığınız sistemler
Kullandığımız yöntemler
Yaşamak istemem aranızda
Belki de terslik bende
Yapamadım bu düzende
Kaçacak delik arar oldum
Sürüngenler şehrinde
Eğitilmiş köpekler
Doymak bilmez maymunlar
Yaşamak istemem artık aranızda
Benden bir ruhsuz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden bir hissiz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden bir uyumsuz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden sizden biri yaratmayı
Nasıl başardınız
Yaşamak istemem artık aranızda.
Benden bir ruhsuz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden bir hissiz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden bir uyumsuz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden sizden biri yaratmayı
Nasıl başardınız
Yaşamak istemem artık aranızda

gözünü sevdiğimin tektipleşmesi seveyim seni kapitalizm bu adamı aldığın için aramızdan.
bu ülkede yapılmış en samimi parça. şarkıdan sonra intihar etmesi bunu gösterir.

ayrıca bu şarkı internetteki sözlük üyesi benzeri insanlara karşı yapılmıştır. çünkü '' eğitilmiş köpekler, doymak bilmez maymunlar'' gibi nitelemeler en çok sözlükleri oluşturan burjuva artığı tipleri tanımlamaktadır. yavuz çetin bu tip insanlardan nefret ediyordu. işine geldiği gibi düşünen ve insanları aptal aptal yaftalayanlara karşı öfke doluydu bu şarkı. beyninde iğrenç yafta taslaklarıyla gezen fırsatçı insanların dünyasında nefes alamadı ve ölümü seçti.
omurilik soğanına uçan tekme atılarak öldürülmesi gereken insanın son sözleridir.
Final zamanı dinleyince sikerim sınavınızı ulean şeklinde gaza getirmesi muhtemel şarkıdır. Bir anda tüm insanlardan soğutur.
yavuz çetinin şu an niye olmadığını anlatan bir parçadır.
anlamı büyük, yavuz çetin eseri. en samimi parçaların başında gelir.
yavuz cetin'in sahip oldugu tum yakistirmalari, verilen degeri, duyulan saygi sevgiyi hakkiyla hak ettigini kanitlayan eserlerinden biri.
türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi gitar virtüözünün (bkz: yavuz çetin) intihar şarkısı.

--spoiler--
benden sizden biri yaratmayı
nasıl başardınız
yaşamak istemem artık aranızda
--spoiler--