bugün

entry'ler (864)

yaşlandım

Bugün doğum günüm. Bir yaş daha yaşlandım.

yazarların söylemek istedikleri

ingilizce çeviri olayı artık kusma noktasına getirdi. Masa başında içten içe gözyaşlarına boğularak hayatıma devam ediyorum.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

artık insanlara tahammül edemiyorum. iletişim kurarken işkence çekiyorum. ama yalnız kalmak da istemiyorum. bu iki duygu arasında gidip gelmek yorucu oluyormuş.

sözlük yazarlarının itirafları

Son zamana bıraktım çalışmayı. Şimdi neye çalışmam gerektiğini tam bilmeden debelenip duruyorum. Hayat bazen çok zor.

doğan duru

hem söz yazarlığını hem sesini çok sevdiğim karizmatik adam. Gerçekten ilginç bir çekiciliğe sahip.

gecenin şarkısı

Estatic Fear - Chapter IV.

http://www.youtube.com/watch?v=jPR4gLwXpZ4

şu an yazarların okuduğu kitap

Ne için Yaşıyoruz - Alfred Adler.

insan ne zaman özgürdür

insanın tam anlamıyla özgür olabileceğine inanmıyorum. Kısıtlamalar ya da zorunluluklarla çoğu zaman karşılaşıyor. Duygular bile özgürlük için bir engel oluşturabiliyor.

dark

Son zamanlarda izlediğim dizilerden en başarılı olanıdır. Zaman kavramını işlemesi ayrı güzel o karanlık havası ayrı güzel. Gelsin artık 2.sezon.

insanlara artık daha mesafeli yaklaşmayı düşünmeye başladım. Samimi davranıp, güler yüzlü olunca tepene çıkabiliyorlar.

yazarların en çok özledikleri

Lanet ederek erken kalktığım o sabahları bile özlüyorum.

yazarları çok üzen şeyler

kendimi artık uğursuz gibi hissetmeye başladım. neye elimi atsam bozuluyor. korkar oldum yeni bir işe girişmeye. bu durum beni çok üzüyor, değişik hissediyorum.

extremely loud and incredibly close

gerçekten çok içten ve izlenilmesi gereken bir film. hem buruk bir şekilde gülümsetir hem de yer yer ağlatır. Tom hanks zaten efsane bir adam şöyle bir görmemiz bile yetiyor. ama thomas horn güzel izletti kendini hiç sıkmadan. çok başarılıydı. Kitabını da bir an önce okumak istiyorum.

yazarların hayalindeki meslek vs okuduğu bölüm

ben de çoğu çocuk gibi astronot olmak isterdim ama şimdi adını bile anmak istemediğim lanet bir bölümdeyim.

kabullenmek

bazen daha mutlu olmaya yol açsa da bazen derin bir burukluk yaşatır. kimi zaman verilen savaşta yenilmeye denk görülür. ama genel olarak artık daha fazla yorulmayacağımıza inanırız.

keşke sadece bir bakışla, sözle bu kadar değişmese her şey. bu kadar pamuk ipliğine bağlı olmasa.

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

görüşmek istemediğin arkadaşına evdeyim diye yalan söylemek. 10 dakika sonra onun seni görmesi ısrarla arayıp hesap sorması. hatırladıkça bile utanıyorum. yalan söylemeyin arkadaşlar.

sözlük yazarlarının yapmaktan keyif aldığı şeyler

ders çalışmam gereken zamanlar da saatlerce telefonla konuşmak, temizlik yapmak, hayatın anlamını düşünmek.mesela şu yaz okulu zamanlarımda çalışmanın dibine vurmam gerekirken bunları yapıyorum.

Çevredeki onca insana rağmen bu derece yalnız olmak haksızlık değilse nedir söyleyin bana. 

çok sıkıcı bir otobüs yolculuğu geçiriyorum. yanımdaki kız çılgınlar gibi uyurken ben bir gram uyku olmadan oturuyorum.