bugün

Yaz gelince bana bir neşe geliyor anlatamam herşey de bir serinlik arıyorum ama bu hafta markete girip havanın ısınmasıyla soğuk içeceklerle doldurdum dolabı Bankkartın alışveriş kampanyasını da kullandım o kadar ferah ve güzel bir alışveriş oldu ki benim için anlatamammm.
iki anlam taşımaktadır.
- yaz mevsiminin etkilerinin gözlemlenmesi,
- birinin ne zaman geleceğinin vurgulanması.
(bkz: arada olur öyle)
kıştan bellidir.
kimin yazın gelmesi?
Adana'ya gelmiştir.
görsel
-2 derecede hangi ibne hortlattı bu başlığı? donuyorum lan.
Bu hafta geliyor arkadaşlar.
hasta olmuş olmama rağmen bunu isteyip istemediğimi bilmiyorum ama şunu biliyorum; yaz ayrı bir dert, kış ayrı bir dert. yazın en azından yüzülüyor aslında. kışın hasta olunabiliyor ve daha kar yağmadı bile ama hayırlısıyla kar yağar inşallah.
Gelmez daha paşam.
ne yazı olum götüm donuyo .
Benim işim yazın daha da beter oluyor. Herkes yazın gelmesini ister ben gitmesini. Otelde çalışırsanız anlarsınız ne demek istediğimi.
Size yeni mi geldi. Bizden hiç gitmedi *
istanbul'a geldiği zaman--eğer gelebilirse-- biri bana yıldırım telgrafı çeksin.
(not: gençler telgrafı bilmez)
her yaz başa gelendir.
artık kısa kol capri ile dolaşıyorum.
şahsım için gelmiş saydığımdır.
2 ay sonra nisan.
düşünsene 2 ay evvel kasımdı. uçtu gitti.
Eskişehir sokaklarında şortlu üniversiteli kızların Fink atmasına neden olmuştur efendim. Gerçi ben yaz mevsimini sevmem yattığım yerde bile terlerim hemen. Temmuz-Ağustosu düşünmek bile istemiyorum, kızarmış tavuğa döneceğiz gibi. Şimdiden Kışı özledim yeminle.

Kızarmış tavuk demişken karnım acıktı. Gidip bir schnitzel yapayım en iyisi.
Gelmeyeydi eyiydi denilen mevsimdir. Kızlar, kadınlar bayılır yaza o ayrı.
Evet 50 derece sıcaklığa hazır mısınız sözlük yazarları bu sene canlı canlı pişeceğiz.
Alevli deniz şortumu yıkayıp hazırlamama sebep olur.
izmir’de hissedilendir.
pişik- kaşıntı- sivrisinek savaşları ve de her gün çamaşır yıkamayı da beraberinde getirir.
sonun da soğuklar bitiyor artık çok şükür.
Markete giderken parmakları kesik eldiven ve bere ile çıkmıştım. Yılda mini şortu ile bir kız görünce kendimden utandım da eldiveni ve atkıyı çıkarıp çantama koydum.

Güneş var diye mini şort giyen kızın aklına şaşıyorum ama bere falan fazla yani bu havaya.