bugün

entry'ler (138)

sevgiliyle yapılacak aktiviteler

kv 1-97 izlemek.

19 yaşında kız 28 yaşında erkek ilişkisi

haber bültenlerinde görebileceğimiz türden bir ilişki olması muhtemel.

psikolog ve psikiyatrist arasındaki fark

Psikolog 4 yıllık fen edebiyat fakültesi mezunudur, psikiyatr tıp fakültesi mezunudur. Psikologlar terapist değildir ve terapi yapamazlar, eğitim almaları gerekir. Psikiyatr ve psikologlar pedagog değildir, psikolojik danışmanlar bu konuda pedagojik formasyon eğitimi almıştır. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar ilaç yazamaz, psikiyatr yazar.

Her biri, terapi eğitimi alarak terapi yapabilirler. Her biri, ruh sağlığı alanında uzmandır ve bu alanın paydaşlarıdır. Hiçbiri birbirinden üstün veya aşağıda değildir. Her biri, aynı alanda fakat farklı konularda hizmet verirler. Örneğin psikolojik danışmanlar eğitim ve danışmanlık psikolojisi alanında uzmandır. Önleyici ve geliştiricidir. Psikologlar da benzer şekilde çocuk, ergen ve yetişkinlere psikolojik destek sunabilirler. Ancak bu destek önleyicilikten çok çare bulucu odaklıdır. ayrıca psikologlar çeşitli alanlarda yüksek lisans yaparak uzmanlaşabilirler. Örneğin spor psikolojisi, endüstri psikolojisi, sosyal psikoloji veya deneysel psikoloji gibi.

Psikiyatrlar ise daha çok psikopatolojik vakalarda (kişilik bozuklukları, psikozlar ve nevrozlar) kendi uzmanlıklarını konuştururlar. Bu nedenle daha ağır vakalar psikiyatrlara gider. Ancak vakanın ağır olması, bir diğer alanı daha bilgin veya daha üstün kılmaz. Elbette psikiyatrlar daha uzun bir eğitim alır ve daha geniş alanlarda hizmet verebilirler. Fakat ruh sağlığı alanı çok geniştir ve her bir alan birbirinden farklıdır. Yani spor psikolojisi alanında uzman olan biri danışmanlık psikolojisi alanında uzman birinden daha iyi veya kötü değildir. Bu durumda aynı ağacın farklı dalları gibidir, kökü aynıdır ve insana iyi gelmek amacı taşır.

arkadaşlar sözlüğü 15 dakikalığına kapatmam gerek

"arkadaşlar bi çıkın sözlüğü yıkıycam" gibi bir şey oldu.

koklaması zevkli olan şeyler

nargile tütünü.

avukat denilince akla gelenler

mafya avukatı elif eylül ilk akla gelesidir.

zeytinburnu

Demografik yapısının içine edildiği güzide semtimiz. Ortalık mülteciden geçilmiyor arkadaş. ve bir de beklenen büyük istanbul depreminde avcılar'la beraber en çok hasar görmesi beklenen yerlerdendir.

otobüsü 1 dakika ile kaçırmak

Eğer o otobüs 76d ise, dudak ısırtan hadisedir. Sigara üstüne sigara yaktırır.

intihar etmemek için nedenler

kan görmeye dayanamıyorum. diğer yöntemleri de beceremem muhtemelen.

renee design lab

insan ilişkilerinde samimi olmaya önem veren reklam ajansı. Yaklaşık 3 aydır sosyal medya hesabımızı emanet etmiş durumdayız. Yer yer görsellikle ilgili ufak tefek sorunlarımız olmuyor değil. fakat taleplerimizi dikkate alıyorlar.

güvenlikçiye kız verirler mi sorunsalı

kız istemeye silahla gidilirse ortadan kalkacak olan sorunsaldır.

seri eksilenmek

Henüz başıma gelmeyen eylem. Sanırım işbu entryden sonra gelecektir.

ramazanın en güzel yanı

yaz aylarına denk gelmesiydi. Eskiden ne güzel sahur vaktini çatıda arkadaşlarla sohbet şeklinde beklerdik. Şimdi ramazan gitgide daha soğuk havalara denk gelecek.

siyasi partiye üye olmak

Gereksiz bir eylemdir. Günümüzde siyasi partiler şirket gibi hareket ediyorlar, o yüzden sizi nasıl sömürürüzün derdine düşeceklerdir.

sarhoş dövmek

Zorunlu olmadıkça uzak durulması gereken eylem. Elinizde kalır, sonra uğraşır durursunuz.

sinan oğan

Seçimleri kazanma ihtimali çok çok düşük olsa da gönlümdeki cumhurbaşkanıdır.

deprem

sanki biri yatağı dürtmüş gibi hissettiğim depremdir. daha doğrusu depremciktir. sarsıntısı çok korkutmasa da çıkan ses garipti.

dokuz oğuz

kulak ağrıtan dizi. bu kadar bağıracak ne vardı?

özlem ulukan

Önce Yer Gök Aşk sonra Maria ile Mustafa dizisiyle 2 defa Ürgüp’te belirli sürelerde yaşamış oyuncu. Orayla bir bağlantısı var sanırım. Şu anda TRT1'de Yürek çıkmazı dizinde rol almakta.

bu da ofişıl websayt: https://www.ozlemulukan.com/

can sıkıntısından eski flörte yazmak

sonucu daha büyük bir can sıkıntısı olacak eylemdir. ne gerek var durup dururken ?