bugün

entry'ler (2937)

mağdurum da mağdurum

akla fenerbahçe' yi ve polisiye dizilerdeki kendisini dedektiflerden suçlu sanıp suçtan kaçmaya çalışan suçluları getirmiş cümle. ama sonunda dedektif daha zeki hareket edip reddedemeyeceği kanıtı ona gösterdiğinde yüzünün aldığı ifadeyi görmeye bayılıyorum. cidden keyif bile alıyorum hatta. kaçamıyorsun işte, bir yerde hata yapıyorsun.

bones

sevdiğim bir diziydi. bir adli antropoloğun suç davalarına çözüm getirmesini anlatmaktaydı.
ama bir şey fark ettim. ana karakter çok entelektüel ve asosyal bir kadın, ama çok da güzel... peki kime aşık oluyor ? kendinden uzun, kaslı ve karizmatik fbi ajanına. bir de asistanı var, o da asosyal ve birikimli... bir bölümde bir itfaiyeciyle çıktığını belirtiyor. itfaiyeciler genelde uzun boylu, güçlü adamlardır.
yani anladığım kadarıyla bir kadın ne kadar entelektüel ve birikimli olursa olsun, eğer az çok güzelse dış görünüşü çekici ve kendisini güldüren erkeklere, entelektüel ve birikimli olmayan güzel kadınlar gibi, mutlaka ilk ideal partner adayı olarak yaklaşıyor.
erkeklerde de durum farklı değil ki... aynı dizide zach diye aşırı zeki bir karakter vardı, bir bölümde sarışın ve beyaz tenli bir çalışma arkadaşıyla yattığı ima ediliyordu.
yani birikimli olmak değil, dış görünüşün çekici olması ve güldürmeye bakılıyor ideal partner aranırken günümüz dünyasında. ötesi yok.

siklememeye başlamanın ilk günü

insanın saygısızca, şımarıkça, ince düşünceden yoksun davranıp sinirlendirip tahrik etmeyi marifet bilenleri yok sayarak yaşamaya başladıktan sonraki ilk günü.
rahatlık, huzur, ferahlık getiren gün.
bazı insanları karanlık o kadar yutmuş ki ne laftan ne de halden anlıyor, aksine kötülük yapıp damara basmaktan şımarıkça bir zevk alıyorlar. böylelerini yok sayıp asla varolmamışlar gibi yaşayacaksın. başka çaresi yok.

bir kadında ilk baktığınız yer neresi

yüz ve karındır aynı anda. yüz tatlı, karın düz değilse hiç bakmam bir daha.

siklememenin getirdiği huzur

saygıyı hak etmeyen, şımarıkça, saygısızca insanları sırf keyif almak için sinirlendirmeyi marifet sayanları yok saymanın verdiği, yaşamaya devam etmek için gerekli olan huzur. bazı insanları önemseyecek, bazılarını yok sayacaksın ki yaşamın renklerinden keyif alabilesin. başka türlü olmuyor. hak etmiyor bazıları ciddiye alınmayı.

türk kızlarının beğenmediği erkek tipi

Güldürmeyen, kendinden uzun olmayan, kasları şişkin olmayan, iddialı iddialı, rahatlığı abartarak dolaşmayan, kibar ve saygılı erkeklerdir. Çoğunun kibarlık ve saygıyı sahtelik olarak gördüğü yanılgısı yaşadığını gözlemliyor ve üzülüyorum. Kontrol sevdalısı, maço, kaba tiplerse kolay kolay yalnız kalmıyor. Bu işte çok tuhaf bir terslik var.

neden karı kız peşinde koşuyorsunuz

Erkeğe de kadına da sorulması güldüren soru. Çünkü komik bir soru…

isim bulamayan yazar

Profil fotosu serj tankian’ ın eski halini andıran yazar. Sadece yüzünü benzettim, başka bir amacım yok. Saygılar…

futbolcu ismiyle nick almak

Mesela benim de sevmediğim nickler, yazarlar var ama her gün bilgisayar başına geçip “ bugün ne yapsam da x’ i tahrik etsem ? “ diye ellerimi oğuşturarak düşünmüyorum. En azından şunu düşünün, biri sizin nickinizle alay etse hoşunuza gider miydi ?
Kimseye zararı olmayan durum. Rahat bırakın da insanlar rahat rahat yazsın sözlükte.

ciro mertens

Doğumundan beri Fenerbahçe’ den daha çok şampiyonluk görmüş olan, dries mertens’ in oğlu. Çok sevimlidir.

uludağ sözlük

Yazarları hakkında kırıcı genellemeler yapılmaması gereken sözlük. Hem nietzsche de dememiş mi “ bütün genellemeler yanlıştır “ diye. Evet nickim bir futbolcuya ait ve nietzsche’ yi tanıyorum. Bu kadar da cahilim mesela. *

nietzschenintorunu

Hatalı olduğu konularda da yanıt vermesi ya da desteklenmesinin yanlış olduğunu düşündüğüm yazar. Mutlu ama uzak olsun.

yaptığınız en tuhaf şey

Herkese sabır gösterip çok fazla sessiz kalmak.

nietzschenintorunu

Zaten pek ısınamadığım bir yazardı. Nickimle ilgili kırıcı bir gönderme yaptığını görünce donuz listeme girmeyi hak etti. Gerçekten hoş olmadı. Saygılarımı sunarım.

futbolcu ismiyle nick almak

Gayet özgür bir tercihtir. Ne kanuna aykırıdır ne de formata. Hiçbir şeyi de kanıtlamaz. Şikayet edip ağlayan varsa hakkında mendil ve sade soda getirtebilirim. Kaç tane olsun ?

icardi1905 in sözlüğe vedası

Pek mümkün görünmeyen veda. Ağlama seslerine göre en kısa sürede soda, maden suyu getirtebilirim. Kaç tane olsun ?

icardi 1905 ile alakalı başlıklar

Cidden sıkmış başlıklardır. En azından empati kurun, ben aynısını size yapsaydım hoşunuza gider miydi ?
Bir salın da rahat rahat yazalım sözlükte.

yakışıklı erkeği çirkin gösterecek şeyler

Kendini övmek, “ ben neymişim be “ havalarında kibirle gezmek ilk akla gelenlerdir.

yok pink floydmuş yok queenmiş

hoş olmayan bir cümle. mesela bunu söyleyen kişinin ibrahim tatlıses, ferdi tayfur dinlemesine saygı duyuyorsak o da bizim pink floyd, queen dinlememize saygı duymalıdır. ayrıca bir şarkıcının/ grubun diğerinden daha iyi olduğunu iddia etmek bu iddianın doğru olduğu anlamına gelmez. olmamış.

ruh okuzu

çok fazla eleştiri yapıp, göndermede bulunduğu dikkat çeken yazar. pek ısınamadım.