bugün

entry'ler (3176)

abberline adlı yazarın bile yürümediği sözlük kızı

Kızdırma amaçlı icat edilmiş olmayan kişi. Ağlama seslerinden uyuyamadım zaten.

icardi türkiyeden giderse icardi1905

Yeni icardiler gelip ağlatıp şikayet ettireceği için problem yaratmayacak gelişme. isimler değişiyor, ağlattıkları gerçeği değişmiyor.

icardi türkiyeden giderse icardi1905

icardi türkiye' den gitse de ağlamaya sebep veren golleri akıllara çoktan kazınmış olduğu için herhangi bir sorun oluşturamayacak durum.

beni sevmeyen yazarlar hesabını silebilir mi

cevabı '' öyle bir şey olmayacak ama seni sevmeyenlerin de yazma ve seninle aynı sözlükte bulunma hakkı olduğunu unutmamanı tavsiye ederim '' olan soru.
sevsek de sevmesek de birbirimizi olduğu gibi kabullenip yazmaya alışacağız. başka çaresi yok.

kaybolan kişinin odasına dokunmamak

gerçek hayatta çok fazla örneği olan ve içi acıtan olay.
bir gün aileden biri gülümseyip veda ederek evden çıkıyor. işe ya da okula gidip geri döneceği düşünülüyor. ama geri dönmüyor. kayıp ihbarında bulunuluyor. tüm arama çalışmaları sonucunda da izine rastlanmıyor.
aile bireyleri de '' bir gün geri döner '' umuduyla onun odasını bıraktığı gibi tutuyor. bazıları ona ne olduğunu, nerede olduğunu bilmeden ölüyor. insan gerçekten de üzülüyor.

iyi insanların erken ölmesi

yıllardır cinayetleri araştırıyorum. çoğunda birini öldürüp 25-30 yıl boyunca hayatına devam etmiş olanlar var. kimlikleri belirlendiğinde bazılarının ölmüş olduğu bile öğreniliyor.
bunun aksine, anneciğimin mezarını ziyarete gittiğimizde bebek mezarlarının yanından geçiyoruz. bazıları doğumda ölmüş. insan bazı şeyleri gerçekten anlayamıyor, bir türlü anlam bulamıyor.
gerçeklik payı yüksek iddiadır.

polis denildiği anda kaçmak

law and order serisinde bir suçla bağlantılı olduğunu öğrendikleri kişiyi görmeye giden dedektifleri karşısında bulmuş insanın gerçekleştirdiği aktivite.

otopsiraporlari

isim şehir oynadığını görünce anılara dalıp hüzünlenmeme sebep olmuş saygıdeğer yazar. iyi eğlenceler...

seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım

'' peki bu benim umurumda mı ? '' sorusunu sorup esneyerek cevap verme nedeni olan cümle. çünkü sözden ziyade söyleyen önem taşır bazen.

seni sevmiyorum ve bunu bilmeni istiyorum

sadece şişkin egolu, narsist kişilerin kabullenemeyeceği cümle.

şeytan

çok çarpıcı bir cümlede '' şeytanın en büyük marifeti olmadığına inandırmasıdır '' denir. ancak dünya üzerinde çoğu insanın ruhunu ele geçirmiştir aslında.

seni sevmiyorum ve bunu bilmeni istiyorum

günümüzün şişkin egolarla dolu dünyasında çoğu kişinin agresifleşmesine sebep olacak cümle. oysa ki bu cümleyi söyleyip aynı ortamda bulunmaya devam edebilir insanlar. sevdiğimizi söylüyorsak sevmediğimizi neden söylemeyelim ki ?

soda içip selpağa sümüğünü silmek

masum ayağına yatıp hüngür hüngür timsah gözyaşı dökenlerin yaşaması muhtemel tecrübe.

üstteki yazarın boyunu tahmin et

irlanda' nın belfast şehrinden, kırmızı yanaklı, guinness seven, neşeli ve birikimli biri olabilir.

ali erbaş

justin trudeau' nun korumasız koşu yaptığı ve davetlere katıldığı bir dünyada neden audi verildiğine anlam verilememiş şahıs.

(bkz: coğrafya kaderdir)

sırtınızı bir sözlük kızına dayar mısınız

'' yastığı tercih ederim, o kalbimi kırmaz ve çekip gitmez ne de olsa '' cevabını hak eden soru.

saygıyı hak etmemek

karşısındakinin ne hissedeceğini düşünmeden konuşup davranan şahsın karşılaşması gereken durum.
saygı zorunluluk olsa da başkalarını düşünmeden kırıcı hareket edenlere saygı göstermenin bırakılması gerekir.

gecenin sıkıcı olması

sıkıcı bir rutinden ötürü söz konusu olan durum. sürekli aynı şeyleri yapıp farklı bir şeyler denemedikçe insan hem sıkılıyor hem de depresif hissediyor. arada yollara düşmek gerekiyor galiba.

bik bik moderatör olsun

usualsuspects ve otopsiraporlari en ideal adaylarken geçerli olmaması gereken bir isteği ifade eden cümle.

soda içip selpağa sümüğünü silmek

zırt pırt silinme kampanyası düzenleyen şımarıklara iyi niyetli birinin mendil ve sade soda sağlaması sonucu gerçekleşen durum. o kadar haksızlık yapmanıza rağmen hala insani yanım ağır bastığı için kendimi tebrik ediyorum.