bugün

Hobi giderleri.
Kıyafet ama kaliteli kıyafet çaput olanlardan değil.

(bkz: Tommy hilfiger)
(bkz: Nike)
(bkz: levis)
(bkz: calvin klein)
borsa, heyecanın dibi .
gezmek ve gezerken yemek.
Parfüm, kıyafet.
Sigara denilen meret.
motosiklet, kendisi , ekipmanlar, bakımı, aksesuarlar.
Şu an için ayakkabı ve kıyafet.
Kitap.

Para harcadığım tek şey. Eskiden sadece harcıyordum. Şimdilerde harcatıyorum. * Son 9 aydır paravan olarak babamı kullanıyorum ve hala kendisi duruma uyanmadı. Yıllardır isteyip de parası yüzünden alamadığım ne kadar kitap varsa hepsini babama aldırdım. *
Alemlere akmayı severim. Bu uğurda üç beş tarla, bayağı bi davar yedik.
Dvd koleksiyonu
Çizgiromanlar
Giyim
Sinema
Yemek.
Yemek diyecektim ki kitaplara daha çok para baydığımı fark ettim.Yabancı dil de dahil.
birincisi gastronomi...çeşit çeşit malzeme iyi para tutuyor.
ikincisi bilgisayar oyunları...birden fazla platform üstünde yaklaşık 10.000$'lık kütüphanem oldu sanırım.
üçüncüsü de bilgisayarım...rtx3090 çıktı çok güzel görünüyor şerefsiz...
Tuvaller çok pahalı bence. Başka seye acımıyorum da buna verdigim para dokunuyor cünkü bir boka benzemeyen resimler yapıp ziyan ediyorum.
Eskiden olsa ben de kitap derdim. Kitapların insan hayatına zaman kaybından başka bir işe yaramadığını ve harcanan paraların gereksiz masraf olduğunu 30'lu yaşlardan sonra anlamak ne büyük acı..
Fotoğraf makinesi ve lensleri.

Dolar ve parite ile...
Arabamın bakımları ve iyileştirmeleri.
su, elektrik, doğalgaz. Öyle ki umduğumdan az geldiğinde zevkle ödüyorum.
başta racing olmak üzere simülasyon.

fanatec direksiyon, pedal, vr gözlük, sim rig, h shifter falan derken 40binlik olursunuz aq.
Sigara ve çay. Bu ikili benim için çok güzel gidiyor. Ama olmasaydı sanki daha güzel olurdu. Bazen düşünüyorum, ben mi çok aptalım, yoksa hiç denemedikleri şeyi kötü gören insanlar mı? Bilmiyorum ama şunu söylemek pek yerinde olacak; içip de bırakamamak aptallık değildir, bahene üretmektir, aslında kendini zehirlemeyi göze alan şahıslar cesur insanlardır, günden güne eridiği halde içmeye devam eden kişiler iradesiz değil, ifadesiz insanlardır. Ama sigaraya hiç başlamadığı halde ve hiç kullanamadıkları halde, neden içiyorsunuz, çok kötü bir şey diyen şahıslar, işte asıl aptallar onlardır. Bu tarz şahıslar kuran okumadan Müslüman olan, ya da biyoloji dersi kötü olan şahsın evrim hakkında fikir sahibi olmasına benzer. Bilmedikleri şeyleri yargılar, veya inanırlar. işte gerçek aptallar bunlardır..
Kitap
DVD
Yemek.
Araba. Klasik araba alıp tonla para harcayıp adam etmeye çalışmak.
kitap, araba, tamir için alet edevat.
sanirim giyim.
içki. Allah affetsin bayağı para gömdüm. Değdi mi ? Tartışılır.