bugün

birden gelen "hayırlısıı osssunnn, yazar oldun adam gibi takıl" mesajı ile adamı heyecanlandıran, kalbinde ritmik bozukluğa sebep olacak hadise.

-şimdi ne yapacam
-aha sıçtık
-ne yazsam
-buna yazıyım
-bunada yazıyım
-hepsineeee yazacammmm

(bkz: saçmalatan olay)
zorlukları vardır, yükümlülük ister. işini en iyi şekilde yapmanı beklerler. bazen kara kışta zirveye gidersin. zor yol koşulları felan... okuyucular merak etmeyin biz buradayız. *
Girmek için yoğun çaba harcadığımız,dişimizi tırnağımıza takıp gecelerce uyumadan yazdığımız o yorucu zamandan sonra "Hayırlı Olsun" yazısı ile rahatladığımız zaman.
kendi kendine konuşmak ve yazdığı şey hiçbir negatif guygu taşımasa da dahi açık açık insanlara bağırmaktır. delilik unsurudur; lakin bu deliliğini yazarlık adı altında sinsi bir şekilde örter.
sözlüğe yazar olmadan bakmak daha güzeldir kimi zaman yazılanları okursunuz bazen gülersiniz kimi zaman sizin de yazacağınız bir şeyler olduğunu düşünüp yazar olmaya kalkarsınız.işte o andan itibaren bencilliğiniz başlayabilir başkalarının ki okumazsınız artık kendiniz yazıp kendiniz okursunuz,baştaki konuya bakmadan hedere hödörö diye konuya bir şeyler yazarsınız ben butonu vardır artık sizin için.yazar olmak iyidir,hoştur ama bencilliğe vardığında da sözlüğe hiçbir şey katmaz.şu an sözlüğümüzün öyle olduğuna inanmıyorum.olsaydı sözlüğü günlük olarak kullanmakla karşılaşırdık.
sözlük dahi olsa da, kişisel içerikli entryleri girip, hayata hangi pencereden baktığını, yazdığı entrylerle paylaşmak, halka açmak, kimseye yalaka olmadan, suya sabuna dokunmadan, kıla, tüye, yüne bulaşmadan adam gibi yazmak, ''o şunu yazmış, ama benim hiç iyi entry'im yok'' demeden, sözlük adına verebileceğinin en iyisini vermek... falandı, fidandı diye gider bu...
kendi tabirimce"yazarım ben artık heryere ve herkese" çok ince düşünün ve öyle okuyunuz.
nispi açıdan bakıldığında çok kolay bir i$.
bikaç entry girdikten sonra sözlüğün sana verdiği süpermisüper bir sıfat : yazar!
bilgi içerikli tanım girmene, sözlüğü enforme ederek kalitesini artırmasında marjinal etken olmana, sözlüğün yumu$ak karnı olan konularda kendini kasmana, imla kurallarına itaat ederekten faideli $eyler kazandırmana gerek olmadığını aklına kazıyan gerçek.
lagaluga, nikaltı, makara muhabbet yapsan kâfi.. zaten bu sözlüğün monomerlerinden sayılıyor ve senin de yapman gereken sisteme entegre olarak dejeneratif hayata "merhaba!" demek. hususiyetlerin konusunda istediğin açık ol; afi$e ederken dev aynasının önünden ayrılma, küfrü me$rula$tır, sarkastik kal, ironik yakla$, yazar desinler...

sokrates'i özledim. gerçi o da bir$ey yazmamı$tı aisopos etkisi altındaki hikayelerden ba$ka. cık cık konu$!
evvelinde ve dahilinde iyi ve dikkatli bir okur olmadan olması imkansız şeydir. Velhasıl bu durumda olsa olsa yazarımsı olunabilir ki, böyle bir arada kalmışlık da hiç bir bünyenin kendisi tanımlanırken kullanılmasını isteyeceği bir kavram olamaz kanımca.
heyecan verici, muhteşem bir olaydır. uzun süren bir çaylaklık döneminden sonra sevindiren durum...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.