1. 1.
  pek az insanda olan yeti
  6 -2 ... kedidoktoru
 2. 2.
  (bkz: cempati)
  3 ... rasko
 3. 3.
  kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma olayının tek kelimeye indirgenmiş hali. bir kişiye birşey yaparken veya birşey söylerken kendimizi onun yerine koyma anlamına gelir.
  1 ... yazar sirin
 4. 4.
  dilimize fransızca'dan girmiş bi sözcüktür.bi anlık kendinden sıyrılıp karşındakinin gözleriyle görmek,onun hisleriyle algılamaktır olanı biteni.
  1 ... cuidarte
 5. 5.
  klasik empati tanımlarına katılmadıgımı belirterek söyle acıklamak isterim. bir insanın kendisini karsısındaki insanın yerine koyması kadar sacma bir şey olamaz ki bu mumkun değildir. Empati karsındaki insanı anlamaktır ,onun degerlerine saygı duymaktır. Bu yuzden bir pazarlamacıda olması gereken ve aranan en onemli ozelliktir. Tersi için sempati i indirgeyelim. Bu da karsındaki insana acımaktır. cevreye güzel gorunup gulucuk sacmak değildir.
  2 -2 ... melankolik
 6. 6.
  sen de haklısın kardeş diye düşündürten durumdur. iç huzur için, önerilir.
  2 ... paradigma
 7. 7.
  genel olarak sözlükte bulunmayan yeti.
  1 -1 ... imitasyon
 8. 8.
  dinlemeyi bilmek genel kosuludur, ki dinlemeyi bilemek demek, bunu yapabilmek demek degildir.
  1 ... kabaktadi
 9. 9.
  yapılması çok faydalı olan fakat fazla yapıdığında insanın kendi kendine düşman olabilmesini sağlayan şey.. bir süreden sonra merkezde kendinizn olduğunu unutup try walking in my shoes olayını abartmanız mümkündür..
  2 ... mesqoo
 10. 10.
  karşındakini analiz ederek olaylara onun penceresinden bakmaya çalışma, kendini karşındaki insanın durumunda hissedebilme ve onun vereceği tepkilere göre hareket etme,
  ... browninni