bugün

(bkz: yavşaklık katsayısı)
fazıl say'ın arabesk müzüğüne dediği sözdür,kınıyoruz.
yavru bit anlamına gelen, bünyesinde hakaret unsuru sayılabilecek çağrışımlar barındıran hoş bir kelime.

(bkz: abdullah öcalan)
//arkadan verenleri duzen kisi denildi bana yıllarca...
yavşayanın lakabı.
hırsızdır, rantçıdır, işbirlikçidir.
okadar çok olan vardırki.
bu sıralar sanat camiasında sıkça duyduğumuz tanımlama. bunlara haluk bilginer de eklendi sonunda.
memleketi yavşaklar basmış haberimiz yok amk.
http://www.radikal.com.tr...09.2010&CategoryID=79
BiT YAVRUSU, SiRKE DEMEKTiR.
bit yavrusu ve argo.
son zamanlarda boku çıkmış söz.

(bkz: yavşak yavşaklığından utanıyorum) *
Karakteristik yapısı bi yavşağın kendisini, kendisine yavşamaktan alıkoyamayacağı türden olan adamların (-karakteristik yapısı derken? - yavşağın tersini düşün.- haa!!.) '' bak sen yavşıyosun falan, tamam seni de anlıyorum, ('seni de' de ki ''de'' kendimi zaten anlıyorum anlamında kullanılmıştır, aranızda ki embesiller için bi parantezdi, sen parantez yokmuş gibi devam et kardeşim) varoluşunun yegane kaynağı olan yavşaklığını hayata geçirmek istiyosun, bu kabul edilebilir bişi, ama sonunda unutma ki yaptığın yavşaklığın yüzüne bi tokat gibi indiği an, ki daha önce yavşaklık kişisel tarihinde örneklerini yaşamışsındır gibime geliyo, diğer yanağına da ekleştirilmesi elzem yeni 'bi tokat gibi an'a yeni bi yavşaklıkla zemin hazırlayacağın için, 'ilk tokat gibi indiği an' dahil, 'hiç bi tokat gibi an'a tenezzül etmeyen adamlar olması ihtimali da var gibime geliyor. Hatta var!!. (- E bu tokat gibi bi açıklama değil mi?, - yazıda olur böyle şeyler...?) (- bu mu tokat gibi açıklama? Ya bi git allasen yaa..) (bu tokat gibi açıklama burada ise, halep'te orada ise, e arşın nerde o zaman) (bu hepten uçmuş)
bit yavrusu.
(bkz: ben bu yazıyı başörtüsüne laf eden yavşağa yazdım)
kaç kızla çıktın sorusuna ohooooo diyen erkektir.
sözlük karşılığı olarak: das kesq ve agmz.
kelimenin tam tabiriyle pişkin insandır. çemçük ağazlıdır.
Gerçek anlamı bit yavrusu olan, argoda hakaret olarak nitelendirilen, kulağa pek de hoş gelmeyen kelimedir.
'lık ' eki alarak,

zamanında devrim yolunda katledilen gerçek vatan severlerin adını ağızlarından düşürmeyen ' ' damat ferit ' türevi amerikan emperyalizmi karşıtlarının ve aynı anda her iki kelimesinden biri bağımsız türkiye olan sadrazamın sağ taşşağı olan bademlerin hiç utanma sıkılma olmadan çocuklarını ' o karşı ' oldukları orospu çocuğu memlekete öğrenim görmeye gönderip,boş vakitlerinde piçlerinin kolkola girip miami heat maçını izleme eylemidir.
askerde, bir komutanımız tarafından çokça maruz kaldığımız ama komutanın söyleyiş tarzı nedeniyle gülmemize yol açan terim.
bir arkadaşını beklerken arabayı sağa çekmiş ve aracın dışında beklemeyi tercih etmiş bayanın yanına yaklaşarak bir ihtiyacınız mı vardı ya da aracınız mı bozuldu diye soran erkektir. aynı davranışı bir erkek için yapmayacaktır. dövülesi ve küfredilesidir.
bitin yavrusudur. gerçekten yavşaktır.bir yavşak bir bi olana kadar bir ukala, bir orospu çocuğu, bir burnundan kıl aldırmazdır ki sormayın. ama büyüyüp bit olduklarında daha olgunlaşıyor, daha dost canlısı oluyorlar.
verdiği selamı alan herkesle bir anda samimi olan sonra bu samimiyet üstüne sınırları aşan konuşmayı bilmeyen sık sık haddini bildirmeniz gereken böyle salak salak ağzını yaya yaya mal mal konuşup sevimli olduğunu zanneden geneli komplekslerini aşamamış zavallı insanları niteleyen sıfat.
çocukken ilk arabayla trafiğe çıktığımızda şöför amcanın ağzından duyduğum kavşak kelimesiyle uzun süre aynı zannettiğim kelimedir yavşak.
söylemesi çok zevkli olan kelime.