bugün

entry'ler (309)

kelimelik

alışkanlık yapan güzel bir oyun.

fakirlik belirten cümleler

mobilim.
(bkz: 0 facebook)

su balonu su doldurulmuş bir balondur

su yolunda patlaması olasıdır.

aşık olduğunu anlama yolları

birini öptüğünde salıncakta sallanır gibi hissediyorsan, aşıksın.

(bkz: kürşat başar- başucumda müzik)

--spoiler--
"Eğer, hayatınızın herhangi bir an'ına gidip orada sonsuza dek kalacaksınız deseler yalnızca iki şeyden birini seçmek isterdim. Biri, o çocukluğun bahçesindeki ağacın dalına asılı salıncakta sallanırken... Öteki, bütün hayatım boyunca en çok sevdiğim adamla öpüştüğüm ilk gün... Herkes aşık olmanın ortak dilini bulup yazmaya çalışıyordu.
Ama aslında bu kadar basitti işte: Birini öptüğünde salıncakta sallanır gibi hissediyorsan aşıksın."

--spoiler--

boğa burcu erkeği

evlenilecek erkektir.

adana

il olduğundan beri yerinde sayan, metrosu tramwayı aratmayan şehir.

çayı geç getiren anneyi deri kemerle dövmek

doğurulmuş değil, kesinlikle "sıçılmış" olan bir yaratık fantezisi olsa gerektir.

en iyi roman sonları

"bu kitabı iyi ki okudum" deme sebebidir.
(bkz: zülfü livaneli - serenad)
(bkz: kürşat başar - başucumda müzik)

üşengeç insanların ortak özellikleri

(bkz: adam sen de)

allah büyüktür demek allah a şirk koşmaktır

islam dininin gerektirdiği tüm vecibelerde bulunan allahu ekber sözünün anlamını bilmeyen kişi saçmalaması.

sözlüğe risalei nur kopyalayan yazar

kendini insanlığı doğru yola sevk etmeye adamış mesih gibi gören şakirttir.

kocaman sütyenin içinden çıkan hayal kırıklığı

göğüslerini büyük göstermek için destekli ve gerekenden büyük - seneye de kullanılasıdır- sütyen takmış kızın sevgilisi olan yazar söylemi olması olasıdır.

kek hamurunun tadının çok güzel olması

peynirli,patatesli gibi çeşitlerde olmayan, şekerli kekler için geçerlidir.

kalçaları güzel olanların sırtına reklam alması

bir eşyasının pahalı olduğunu belirtmek için g.tünü satsan bunu ödeyemezsin diyenlere inat alternatif bir ek iş.

izmir den ankara ya taşınmak

izmir'den hakkari'ye taşınmak kadar kötü değildir.

morçatı

(bkz: mor çatı)

arkadaşın sigaralarını teker teker kırmak

sadece sağlık düşünmeyip içinde bir gıcıklık, bir hırs taşıyan arkadaş aktivitesidir. zira paket bütün olarak çöpe atıldığında da arkadaş içemeyebilir, tek tek kırmak da ne hacı.

potter

üst üste artı oy verdiğim entrylerin altında nickini gördüğüm, kimmiş lan bu dediğim yazar.

facebook ta evlenince soyadı değişen arkadaş

gelip olup gitmiş ve de size veda etmemiş, hatta sakın ağlama bile dememiş, sizin de zaten ağlamadığınız arkadaştır.

sbs

aslı öyle olmasa da "saçma başlıklar silsilesi" şeklinde adlandırılabilecek bir kısaltma. örnek için (bkz: gizli nodan gelen altında inlemek istiyorum msji)